Z wielkimi obawami i troską o los Żurawianki czekamy na...

• autor: Typer1928, 2012-03-15 09:26
Z wielkimi obawami i troską o los Żurawianki czekamy na mecz!

Sobota dnia 17.03.2012 r. godz. 15:00

ŻURAWIANKA - COSMOS NOWOTANIEC

Już w najbliższą sobotę dnia 17.08.2012 r. o godz. 15:00 na własnym obiekcie gościć będziemy sąsiada z tabeli Cosmos Nowotaniec. O ważności tego meczu dla obu drużyn nie trzeba nikomu przypominać bo jest to mecz o przysłowiowe 6 punktów, a jednocześnie będzie to rewanż za pechową jesienną porażkę w Nowotańcu. Przypomnę, że w dniu 14.08.2011 r. zainaugurowaliśmy nowy sezon w Nowotańcu przy pięknej pogodzie i równie pięknej oprawie. Jednak inauguracja zakończyła się dla naszego zespołu bardzo przykrą porażką i co gorsza poważna kontuzją Maćka Bąka, która wyeliminowała go do końca rundy jesiennej. Przegraliśmy pechowo 2 : 3 (1 : 1) tracąc dwie bramki w samej końcówce spotkania bezpośrednio po wspomnianej kontuzji. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Pilawa i Gierczak. W sobotę Maciej Bąk ponownie stanie na boisku i oby szczęśliwie! Nie znamy do końca aktualnie drużyny z Nowotańca, jednak można wysuwać jej możliwości na podstawie licznych doniesień w prasie lokalnej.

Na podstawie rozegranych sparingów przez obie drużyny można wnioskować, że faworytem sobotniego spotkania są goście, którzy w rozegranych 8 sparingach tylko raz przegrali i raz zremisowali osiągając stosunek bramek 34 : 16. Goście  wygrali m. in. w Krośnie z Karpatami 3 : 2, w Lesku z Sanovią 7 : 1, a zremisowali w Sanoku ze Stalą 2 : 2. W Targowiskach zaś przegrali z Partyzantem 0 : 5. Nasza drużyna miała gorsze wyniki i tak na 10 meczy wygrała tylko jeden: u siebie z Granicą Stubno 2 : 1, zremisowała trzykrotnie na obcych boiskach: w Dachnowie 3 : 3 z Wólczanką Wólka Pełkińska, w Rzeszowie z CCC Dąbrówkami 0 : 0, w Urzejowicach z MKS Kańczuga 1 : 1 oraz przegrała aż 6 sparingów: w Przemyślu z Polonią 2 : 5, w Tuczempach z Piastem 1 : 2, w Krasnem z Crasnovią 0 : 2, w Dachnowie z Pogonią Leżajsk 2 : 3, w Bolestraszycach z Orłem Przeworsk 1 : 2 i u siebie z Wólczanką 2 : 5. Stasunek bramek 14 : 24! Sparingi mają zupełnie inne znaczenie niż mecze mistrzowskie i nie można ich wyników brać dosłownie pod uwagę, jednak strzeżonego Pan Bóg strzeże i do sobotniego meczu należy się przygotować pieczołowicie a na boisku wszyscy muszą pozostawić wiele zdrowia. Nasza wygrana nawet jedną bramką przy ewentualnych porażkach JKS w Rzeszowie z rezerwą  Resovii, Sokoła w Przemyślu z Czuwajem pozwoli nam zachować możliwie bezpieczna odległość od ścisłej strefy spadkowej. Jakże dobrze by było gdyby też przy naszej wygranej, u siebie nie wygrały: Wisłoka z Crasnovią, Rzemieślnik z Igloopolem, Stal z Czarnymi i Kantor z Pogonią. Takie wyniki byłyby wielkim szczęściem dla naszej drużyny bo po tej kolejce utworzyłaby się wyodrębniona strefa środkowa z udziałem: Żurawianki i Wisłoki po 20 pkt., Stali 21 pkt., i Rzemieślnika z Kantorem po 23 pkt. Mielibyśmy przynajmniej 4 punkty przewagi nad Cosmosem i odrobinę spokoju przed kolejnymi meczami. Dałoby to też nam przewagę w bezpośrednich meczach z Cosmosem (przy wygranej np. 1 : 0 lub 2 : 1) i Sokołem a przecież to w ostatecznym rozrachunku też się liczy. Ważność tego meczu nie może naszych sparaliżować a sympatyków zniechęcić i dlatego proszę o liczne przybycie na sobotni mecz i gromkie kibicowanie Żurawiance! POWODZENIA I DO BOJU CHŁOPCY!