¯urawianka - strona nieoficjalna

• Wiar Krówniki - Gwiazda Maækowice 5:0
  • LKS Nak³o Starzawa - San Hureczko 3:2

Menu g³ówne

Zaloguj siê, aby typowaæ.

Brak u¿ytkowników
zalogowanych i 7 go¶ci

ogó³em: 3 383 521

statystyki szczegó³owe

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 18
¯urawianka ¯urawica - Têcza Kosienice
Cresovia Kalników - Stra¿ak So¶nica
Orze³ Torki - Grom Wyszatyce
LKS Nak³o Starzawa - Gwiazda Maækowice

Aktualno¶ci

Syrenka Ro¼wienica og³osi³a rozwi±zanie klubu!

• autor: Typer1928, 2013-03-12 18:01

Wcze¶niej pisa³em, ¿e problemy finansowe ma wiêcej klubów sportowych ni¿ ¯urawianka. Unia Nowa Sarzyna z tych wzglêdów wycofa³a siê z rozgrywek III ligi, choæ wcze¶niej zajmowa³a 5 miejsce w tabeli i nie by³a zagro¿ona spadkiem. Dzisiaj dowiadujê siê, ¿e z tych samych wzglêdów Syrenka Ro¼wienica podjê³a drastyczn± decyzjê o ca³kowitej likwidacji klubu. Oto tre¶æ komunikatu ze strony internetowej Syrenki Ro¼wienica: "

I N F O R M A C J A  !

Nadzwyczajne Walne Zebranie cz³onków LKS "Babi¶-Syrenka" Ro¼wienica, podjê³o uchwa³ê o likwidacji Klubu z powodu niewystarczaj±cych srodków finansowych, corocznie zmniejszanych przez samorz±d Gminy Ro¼wienica na prowadzenie statutowej dzia³alno¶ci sportowej.

Postanowiono tak¿e o przekazaniu zawodników i sprzêtu do nowo powsta³ego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Syrenka" Ro¼wienica."

Jak trudna jest sytuacja finansowa klubów dotowanych przez samorz±d terytorialny to niech sobie ka¿dy u¶wiadomi przed wysuwaniem jakichkolwiek ¿±dañ finansowych pod adresem klubu. Do¶æ czêsto s³ychaæ g³osy, ¿e z poszczególnych stopni rozgrywek II lig i ni¿szych nie bêdzie komu wylecieæ, bo same kluby bêd± upadaæ! Czy ¯urawianka ma podzieliæ upadaj±ce kluby?

autor: ~vhghf 2013-03-12 18:31:10

avatar Nie mo¿e!

autor: ~obiektwn 2013-03-13 07:30:42

avatar Gminê nie staæ na utrzymanie dru¿ny w IV lidze

autor: ~A co to jest gmina? 2013-03-13 08:04:28

avatar Gmina to miejscowa spo³eczno¶æ, czyli jej mieszkañcy. Na wielu wsiach podczas meczu zbieraj± datki do kapelusza dla dru¿yny i jako¶ ta dru¿yna siê utrzymuje. Czêsto widaæ wielu chêtnych pracuj±cych na rzecz klubu. W ¯urawicy jest ciê¿ko przyj¶æ na mecz i zap³aciæ bilet wstêpu aby utrzymaæ dru¿ynê. Tak samo wspomóc uczynkiem klub jest w ¯urawicy niemal nieosi±galne,ale wymagaæ, krytykowaæ i ¿±daæ oraz niszczyæ czyj±¶ pracê jest komu. Jak tu pogodziæ te wykluczaj±ce siê sprzeczno¶ci? Jak nie maj± opadaæ rêce tym, którzy jeszcze resztkami woli i wewnêtrznej energii ratuj± klub, a ci±gle spotykaj± siê z nieuzasadnion± i bzdurn± krytyk± popart± ¿±daniami, które absolutnie nie mog± byæ spe³nione?

autor: ~PS! 2013-03-13 08:24:32

avatar Dlaczego staæ Tuczempy a ¯urawicy nie staæ? A no w³a¶nie, proszê sobie odpowiedzieæ na to pytanie. Ja przecie¿ na nie odpowiedzia³em jeszcze dwa lata temu. Pisa³em wtedy, ¿e Piast otrzymuje znacznie ni¿sze dotacje ni¿ ¯urawianka, ¿e ka¿dy mecz obs³uguje w Tuczempach grono oko³o 25 osób, którzy dbaj± o porz±dek na i wokó³ stadionu a przecie¿ zarz±d tego klubu sk³ada siê tylko z kilku osób. Reszta to spo³ecznicy popieraj±cy klub ze wsi, która liczy 1,6 tys. mieszkañców. U nas w zasadzie spo³eczników nie ma, a ¯urawica liczy ponad 5 tys. mieszkañców. Popatrzcie ile widzów ka¿dorazowo przychodzi na mecz w Tuczempach a ile u nas. To daje pewien obraz spo³ecznej dzia³alno¶ci obu tak sobie bliskich klubów i wsi, ich mieszkañców. Obie wsie s± blisko po³o¿one w stosunku do miast powiatowych.

autor: ~xavi 2013-03-13 16:20:30

avatar Pamiêtam jak Typer1928 (Kazimierz) jaki¶ sezon, mo¿e dwa temu pisa³, ¿e zawodnikom za grê w ¯urawicy nale¿± siê jakie¶ gratyfikacje. Nauczyli¶cie sami ch³opaków, ¿e za grê w ¯urawicy jest kasa, p³acili¶cie wiêcej ni¿ mieli¶cie to teraz nie p³aczcie, ¿e nikt 'warto¶ciowy' nie chce u was graæ, a jak chce to chce kasê.

autor: ~Proszê nie wmawiaæ tego, czego nie by³o... 2013-03-13 17:48:01

avatar Wielokrotnie pisa³em, ¿e pewne gratyfikacje nale¿y wyp³acaæ ale one musz± byæ na tyle rozpoznane aby nie przekracza³y mo¿liwo¶ci klubu w danej sytuacji i w przypadku ró¿nych powik³añ. Twierdzi³em te¿, ¿e dobre czasy kiedy¶ siê skoñcz± i nale¿y oszczêdnie gospodarowaæ spo³ecznymi pieniêdzmi bo w gminie s± ludzie, którzy bacznie obserwuj± zawodników na boisku i poza nim. By³em przeciwnikiem rozdawania pieniêdzy na prawo i lewo zw³aszcza tym, którzy absolutnie na to nie zas³uguj±, którzy psuj± dru¿ynê. Przecie¿ ja w zarz±dzie wtedy nie by³em a jestem cz³onkiem zarz±du od lata 2011 roku, czyli od najwiêkszego kryzysu i proszê mi nie wmawiaæ rozrzutno¶ci bo wtedy i teraz nie ma czym rozrzucaæ. Wtedy by³ to czas kiedy zrobiono ze mnie wroga klubu i dru¿yny, a wp³ywu na klub nie mia³em!

autor: ~PS! 2013-03-13 17:59:39

avatar Proszê te¿ rozumieæ co oznacza s³owo gratyfikacja. S³owo to zasadniczo ró¿ni siê od wynagrodzenia, a ma znaczenie formy jednorazowej nagrody za wybitne osi±gniêcia, z okazji np. jubileuszu itd. Nie mo¿e to byæ wynagrodzenie sta³e a mo¿na je podci±gn±æ tylko w formie nagrody np. za wygrany mecz. Takie formy nagradzania stosuje siê wszêdzie a w ¯urawiance stosowano gratyfikacje dla wszystkich i wynagrodzenie dla wybranych czy uprzywilejowanych zawodników, a na to nie by³o mojej aprobaty nigdy.

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

¯urawianka ¯urawicaLKS Ujkowice
¯urawianka ¯urawica 4:2 LKS Ujkowice