Sytuacja Żurawianki w walce o byt! Część 14.

• autor: Typer1928, 2013-06-24 11:02

Im więcej się wyjaśnia, tym więcej niewiadomych. Polonia Warszawa nie otrzymała licencji na grę w I lidze, co oznacza, że Okocimski Brzesko pozostaje w I lidze. Nie jest wiadome czy Polonia Warszawa otrzyma licencję na grę w II lidze, bo od tego zależy czy Siarka Tarnobrzeg utrzyma się w II lidze. Relegowanie Resovii z II ligi rodzi pytanie czy grać będzie ona w III lidze, bo od tego zależy los Czarnych Jasło i Orła Przeworsk? Wprawdzie NOWINY napisały, że Resovia nie otrzyma nawet licencji na grę w III lidze, ale poczekajmy na ostateczne decyzje. Niewiadomy jest też los Resovii II w IV lidze itd. Wszystko się pomieszało aż głowa boli!

III liga

Wiadomym jest, że awans do II ligi uzyskała Stal Mielec, która ostatnio pokonała u siebie 3 : 2 Izolator Boguchwała. Gratulujemy! Gorzej jest na dole tabeli z drużynami Podkarpacia, którzy w konfrontacji z drużynami lubelskimi przegrali wszystko co możliwe. Karpaty przegrały w Chełmie 0 : 1, Orzeł przegrał ważny mecz w Radzyniu Podlaskim 0 : 3, Czarni przegrały w Poniatowej z Avią 3 : 5, a Podlasie wygrało walkowerem z Unią. Przed ostatnią kolejką dół tabeli wygląda następująco: 9. Podlasie – 33 pkt., 10. Chełmianka – 33 pkt., 11. Stal Kraśnik – 31 pkt., 12. Orlęta Radzyń Podl. – 31 pkt., 13. Orzeł – 30 pkt., 14. Czarni – 27 pkt., 15. Orlęta Łuków – 19 pkt., 16. Unia wycofana. Jeżeli Siarka ostatecznie wyleci z II ligi i Resovia zostanie dokooptowana do III ligi, to z III ligi spadnie 5 drużyn: Unia do stalowowolskiej okręgówki, Orlęta Łuków do IV ligi Lubelskiej, Czarni Jasło do IV ligi Podkarpackiej (bez względu na wynik ostatniego meczu), Orzeł Przeworsk do IV ligi Podkarpackiej (nie wierzę aby wygrał ostatni mecz u siebie z Tomasovią) i jednocześnie Czarni pokonały u siebie Orlęta Radzyń Podlaski, ale wszystko możliwe, Los Orła zależeć będzie od samego Orła i od Czarnych, a kto jeszcze wyleci? Tu już nie ma mądrego. Jedno jest pewne, że jedna z lubelskich drużyn. Co będzie, gdy Siarka się uratuje i Resovia nie dostanie licencji na grę w III lidze? Myślę, że rezerwa Resovii nie ma racji bytu w IV lidze. Zatem, z III ligi wyleci tylko 3 zespoły w tym Czarni (bez względu na ich wynik w ostatnim meczu) a Orzeł się uratuje. Są jeszcze inne warianty.

IV liga

Znamy po ostatniej kolejce dwie drużyny, które awansowały do III ligi. Są to JKS i Sokół Sieniawa. Z wielkim stopniem prawdopodobieństwa Żurawianka opuści IV ligę i to prawdopodobnie w towarzystwie OKS Mokrzyszów, a nawet z jeszcze z jedną drużyną, którą? W ostatnim meczu Wisłok Strzyżów ma walkowera z Crasnovią i będzie mieć 31 punktów. Przełęcz Dukla gra u siebie z Rzemieślnikiem i jeżeli przegra, co jest bardzo realne, to wyleci. Nie mam pojęcia co będzie z Crasnovią i drużynami Resovii. Znamy czterech nowych beniaminków IV ligi, to: Wólczanka Wólka Pełkińska – V liga Jarosław, Wisłoka Dębica – V liga Dębica, Jedność Niechobrz – V liga Rzeszów, Sokół Nisko – V liga Stalowa Wola i jedna z drużyn krośnieńskiej V ligi, gdzie jest bardzo ciekawie na finiszu rozgrywek. Po przedostatniej kolejce na czele tabeli jest LKS Pisarowce, mające punkt przewagi nad Iwonką Iwonicz i dwa punkty nad Partyzantem. W ostatnim meczu Pisarowce grają w Rogach z Burzą, która opuszcza V ligę i zapewne wygrają. Iwonka jedzie do Szarotki Uherce, która w ostatnią niedzielę zrobiła wielką niespodziankę, pokonując 3 : 1 w Targowiskach dotychczasowego lidera i zdecydowanego kandydata do awansu Partyzanta, a Iwonka wygrała z silnym Przełomem Besko 2 : 1, co stało się wielką sensacją, prawie taką samą jak wydarzenia w Dębicy i Ropczycach. Partyzant jedzie do Przysietnicy na mecz z Iskrą i w zasadzie wynik tego meczu nie będzie miał żadnego znaczenia. Pisarowce muszą ten mecz wygrać bo remis przy wygranej Iwonki nic im nie daje, gdyż Pisarowce mają gorszy bilans bezpośrednich meczy z Iwonką. Myślę, że nie powtórzy się horror z dębickiej V ligi i Pisarowce awansują. Będą mieć sąsiada w Cosmosie Nowotaniec. Teraz przybliżę zupełnego beniaminka IV ligi Jedność Niechobrz. Niechobrz to wieś w Gminie Boguchwała, pow. Rzeszów licząca około 2,5 tys. mieszkańców, położona na zachód od Boguchwały, w dolinie rzeki Przyrwy (lewy dopływ Wisłoka) we wschodniej części Pogórza Ciężkowickiego (Pogórze Strzyżowskie). Atrakcją tej miejscowości jest wyciąg narciarski z całym kompleksem sportowo-rekreacyjnym „Zimna Woda”. „Jedność” jest klubem powstałym w 1948 roku i od początku swego istnienia borykał się w najniższych klasach okręgowych regionu rzeszowskiego. Dopiero w roku 2007 wygrał baraż i awansował do rzeszowskiej V ligi by po dwóch latach z nią się pożegnać. Ponownie awansował do okręgówki w ubiegłym roku i teraz awansował do IV ligi mając 12 punktów przewagi nad Sawą Sonina  na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu. Tak więc, Jedność Niechobrz jest zupełnym beniaminkiem, nowicjuszem w IV lidze i na Podkarpaciu. Pozostała trójka beniaminków jest znana kibicom Żurawianki, a beniaminka z rejonu krośnieńskiego przedstawię za tydzień.

V liga

Wszystko wskazuje, że od nowego sezonu grać będziemy w V lidze z drużynami: Start Pruchnik, MKS Radymno, MKS Kańczuga, LKS Skołoszów, Granica Stubno, Błękitni Grzęska, KS Wiązownica, Huragan Gniewczyna, Pogórze Rokietnica, Czuwaj Przemyśl i jedną z drużyn: Syrenka Roźwienica, Hetman Laszki, LKS Miękisz Nowy lub Pogoń Lubaczów a także beniaminkami: Płomień Morawsko, Santos Powoda, Wesoła Zadąbrowie lub Wiar Krówniki, Zorza Jagiełła lub San Gorzyce albo LKS Kisielów. Dla nas większość zespołów jest bardzo znana. Niewiadomymi są: Santos Powoda, Płomień Morawsko, San Gorzyce, LKS Kisielów czy Wesoła Zadąbrowie. Za tydzień przedstawię nowych beniaminków, z jakimi przyjdzie się spotykać Żurawiance.