Kontakty

Aktualności

Poznajmy naszych rywali - Pogórze Rokietnica!

• autor: Typer1928, 2013-07-17 07:18

Najbardziej chimeryczna w ubiegłym sezonie ze wszystkich drużyn V ligi. Jeżeli na koniec rundy jesiennej zdobyła 28 punktów i zaliczała się jako jeden z głównych kandydatów do awansu, ustępując trójce liderów tylko dwoma punktami, to wiosną zdobyła tylko 15 punktów i dołowała niesamowicie. Bo jakże inaczej można scharakteryzować rundę wiosenną skoro na własnym boisku przegrywali: 1 : 4 z Czuwajem, 2 : 3 z MKS Radymno, 1 : 5 z Huraganem, 2 : 7 ze Skołoszowem, a na wyjazdach dwukrotnie po 0 : 7 przegrali w Lubaczowie i Wólce Pełkińskiej oraz 1 : 4 w Pruchniku i 0 : 2 w Kańczudze. Nie da się logicznie wytłumaczyć  nagłego spadku siły motorycznej drużyny i dlatego stwierdziłem, że coś złego się w tej drużynie dzieje!

Klub powstał w 1976 roku ale początkowo nie odgrywał żadnej roli grając w najniższej klasie rozgrywkowej regionu jarosławskiego. Dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zaczął powoli odzyskiwać blask, ale do V ligi wszedł dopiero w 2006 roku i gra bez przerwy. Trzeba przyznać, że w V lidze dotychczas nie odgrywał znaczącej roli i zaliczany był do tzw. lepszych średniaków. Drużyny nasze spotykały się w meczach mistrzowskich tylko 4 razy, i tak:  1) 1989 r. Żurawianka – Pogórze 1 : 0; bramka: ?, 2) 1990 r. Pogórze – Żurawianka 2 : 1; bramki: ?, 3) Dnia 27.09.1998 r. Żurawianka – Pogórze 1 : 3; bramka: J. Górniak, 4) Dnia 12.05.1999 r. Pogórze – Żurawianka 0 : 5; bramki: 2 – M. Dmitrzyk, 2 – Pstrąg, 1 – M. Bąk. Ogólny bilans tych spotkań w punktach wynosi 9 : 3 i w bramkach 9 : 4. Natomiast na boisku w Rokietnicy bilans ten w punktach wynosi 6 : 0 i w bramkach 7 : 1. Obecnie trudno określić i przesądzać o możliwościach drużyny z Rokietnicy, bo nie daje gwarancji swej obliczalności, a to nie jest gwarancją na błyskotliwy powrót do lepszych czasów. Przeciwnie, jeżeli tak dalej pójdzie, to może najbliższy sezon stać się ostatnim w V lidze, czego jej nie życzę!