• autor: Typer1928, 2013-07-27 06:48

ŻURAWIANKA – WESOŁA ZADĄBROWIE

1 : 5 (1 : 2)

Bramka dla Żurawianki:   Łaskarzewski.

Żurawianka: Zawodnik testowany – Gręda, Baran,Mazur, Podolak – Łaskarzewski, Beer, M. Banaś, D. Kucharski –  Grad, Majchrowski oraz Zawodnik testowany, K. Kucharski, Walaszek, Kohut, Bracio, Zawodnik testowany, Stelmach, Stachura.

Od razu zastrzegam, że na meczu nie byłem ze względów osobistych i nie znam przebiegu gry.  Przedstawiąjąc naszych rywali o Wesołej napisałem, że będziemy mieć z nią problemy, ale nie przepuszczałem, że aż takie! Wynik jest wielkim zaskoczeniem świadczącym nie o sile gości, ale o słabości gospodarzy, a może o zlekceważeniu beniaminka. Obojętnie co sądzimy, jest to wstyd, żeby dostać takiego lania od beniaminka i to na własnym terenie! Wprawdzie sparing  jest to test dla trenerów przy formowaniu składu na przyszłość i nie można jego wyniku porównywać do rozstrzygnięć mistrzowskich, ale daje pewien obraz o drużynie. Zdaję sobie sprawę z tego, że goście do meczu podeszli ambicjonalnie i z wielką wolą pokazania się, wolą zwycięstwa, ale w takich rozmiarach przegrać u siebie? Lepiej zamilknąć, bo na usta garną się słowa naprawdę nieprzyzwoite!

• Komentarzy [7]
  • czytano: [961]

autor: Kamil90kamil 2013-07-27 11:39:21

Profil Kamil90kamil w Futbolowo Ten co widzial i wie a swiadectwo jego jest prawdziwe: Zespół Wesołej przyjechał "gołą" 11stką, bez czołowych; Hołuba, Sobola, czy jednego z Tyrawskich. Od pierwszych minut goście próbowali klepać piłką przez obronę z wykorzystaniem bramkarza lecz nasi zawodnicy podchodząc coraz wyżej pressingiem zdołali przejąć inicjatywę i grali na szerokości całego boiska od 16stki do 16stki z dość dużą swobodą. Dobrze w mecz wprowadzili się Łaskarzewski, który na prawej pomocy z dużą łatwością ogrywał obronę i Grad, który wychodził do wielu piłek i zaliczył kilka udanych indywidualnych akcji. Pomimo tego nasze jedyne sytuacje to 2 strzały Grada(broni bramkarz) i strzał Łaskarzewskiego minimalnie ponad bramką. Goście praktycznie w tym okresie nie stwarzali żadnych sytuacji ponadto sami prosili się o bra

autor: Kamil90kamil 2013-07-27 11:45:54

Profil Kamil90kamil w Futbolowo mke robiąc kardynalne błedy w obronie. Sam Demski zrobił naszym napastnikom z 4 prezenty których nie było komu wykorzystać. Nasi zawodnicy chcieli chyba wejść z piłką do bramki a kiedy prosiło się o strzał z lewej nogi przekładali piłkę do prawej i kończyło się to stratą piłki bądź niecelnym strzałem. W około 25 min. 1 akcja Zadąbrowia warta uwagi a mianowicie długa piłka z obrony trafia do starszego z Demskich, który to bez problemu wyprzedza Mazura i w sytuacji sam na sam dopełnia formalności. Mija minuta a po centrze z prawej strony przyjezdni mogliby się cieszyć z wyniku 0-2 ale zawodnik gości nie trafia w bramke z 2m. Z naszej strony bardzo dobry strzał oddaje Beer ale jakimś cudem broni GK gości wybijając na róg. około 10 min. później znów długa piłka na Demskiego błąd w ustawieniu

autor: Kamil90kamil 2013-07-27 11:51:54

Profil Kamil90kamil w Futbolowo naszej obrony i Baran mija się z piłką znów w sytuacji sam na sam nie myli się snajper Wesołej. My w odpowiedzi strzelamy bramkę w zamieszaniu z 10 m z lewej nogi za sprawą Łaskarzewskiego. I tak wyglądała 1 połowa goście mieli 3 klarowne sytuacje z czego wykorzystali 2. Druga połowa to już coraz to większy dramat Gręda przechodzi do środka i obrona się chwieje szybkościowo i zwrotnościowo nasi stoperzy wypadają blado kolejne zmiany i coraz to gorszy obraz gry. Goście przejmują nawet inicjatywe i radzą sobie coraz śmielej. Bramka na 1-3 znów Demski dostaje piłkę w naszej 16stce ucieka obrońcom do boku bramki i strzela z woleja po długim rogu nad interweniującym bramkarzem naszej Drużyny. Mamy później kilka akcji zaczepnych ale brakuje zdecydowania i wykończenia. kilka strzałów oddaje Kohut

autor: Kamil90kamil 2013-07-27 11:55:50

Profil Kamil90kamil w Futbolowo ale bez siły i jakości. W końcówce meczu dostajemy 2 bramki w odstępie kilku minut raz po dobitce strzału raz po akcji ofensywnej oba padają z bliskiej odległości i oba obciążają naszych stoperów.

autor: Typer1928 2013-07-27 13:20:29

Profil Typer1928 w Futbolowo Z relacji można wywnioskować, że Żurawianka grała lepiej. Dlaczego przegrała tak wysoko? Kiedyś relacjonowano mecze przegrane po 0 : 5 w Sanoku i Krośnie: "Graliśmy dobrze ale przegraliśmy pechowo.". Ta relacja zupełnie przypomina w swojej treści owe sprzed lat. Pechowo można przegrać jedną, no - dwiema bramkami, a nie czterema czy pięcioma! Tak wysoko przegrywa się tylko złą grą i to całego zespołu. Piłka nożna jest grą zespołową i o wyniku decyduje gra zespołu oraz błędy indywidualne. Błąd jednego może być naprawiony przez innego zawodnika. Błąd bramkarza jest najczęściej bramką. Zasadą jest i będzie, że drużyną lepszą jest ta, która strzeliła o jedną bramkę więcej. Jeżeli Żurawianka była lepsza, to dlaczego nie strzeliła 6 bramek tracąc 5? Odpowiedź powinna być - bo grała gorzej!

autor: Kamil90kamil 2013-07-28 11:32:55

Profil Kamil90kamil w Futbolowo Gralismy lepiej w pierwszej polowie, swobodnie operowalismy pilka ale goscie nas dwukrotnie skontrowali i wykorzystali swoje sytuacje a w drugiej polowie gralismky z minuty na minute coraz gorzej i bylismy slabsi. Nie napisalem tu o bledach bramkarza tylko o bledach bocznych obroncow badz stoperow. blad bramkarza to dla mnie brak wyjscia do pilki lecacej wzdluz pola bramkowego czy wypuszczenie pilki z rak itd. defensywni pomocnicy sa odpowiedzialni za bramke strzelona z dystansu itd. nie wiem czego pan sie doszukuje i sie czepia.

autor: Typer1928 2013-07-28 16:33:08

Profil Typer1928 w Futbolowo Ja się nie czepiam niczego i nikogo. Odebrałem wcześniejszy opis tak jak przedstawiłem. Drugi opis znacznie lepiej sprawę wyjaśnia i tyle. O bramkarzu pisałem ogólnie, jako o ewentualnych możliwościach utraty bramki, co oczywiście nie musiało mieć miejsca w konkretnym meczu. Ja bym napisał jaśniej, że w pierwszej połowie w polu graliśmy lepiej ale pozwoliliśmy się skontrować i straciliśmy dwie bramki po błędach np. obrony. Druga połowa należała do przyjezdnych bo nasi słabli z upływem każdej minuty. Ogólnie, Wesoła wygrała zasłużenie będąc w przebiegu całego meczu drużyną lepszą. To tylko przykład, bo język polski jest bardzo bogaty i można używać wielu synonimów nie przekłamując sensu wypowiedzi. Żurawianka nie mogła grać lepiej przegrywając tak wysoko! Ogólnie grała źle!

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.