Huragan Gniewczyna! Kuriozalny oportunizm, czy chamstwo?

• autor: Typer1928, 2013-08-14 07:44

Chcąc dowiedzieć się o stanie kadr drużyn uczestniczących w rozgrywkach Jarosławskiej Klasy "O" sięgnąłem do stron internetowych owych klubów i w większości znalazłem oczekiwane dane, a do administratorów pozostałych klubów wysłałem prośbę w niżej podanej formie:

"LKS Żurawianka bardzo prosi o podanie aktualnej kadry seniorów z podaniem dokładnej daty urodzenia każdego z zawodników Waszego klubu. Żurawianka własną kadrę podała na swojej stronie. Dziękuję bardzo."

Ku mojemu zdumieniu otrzymałem meile o treściach, które przedstawiam w rozwinięciu newsa. Zmuszony byłem też odpowiedzieć na nie stosownym do sytuacji tonem. Pozostawiam do własnej oceny stanowisko administratora klubu Huragan Gniewczyna, bo ja swoje zdanie już mam wyrobione.

Nadawca meila pierwszego karol1230@wp.pl:

„Jeszcze co byś chciał, adres, pesel.? Nic nie bede pisał.....”

Odpowiedź kaz47.47@tlen.pl:

Witam!

Przede wszystkim, nie przypominam sobie abyśmy razem pili bruderszaft i wypraszam sobie taką formę odnoszenia się. W ten sposób proszę odnosić się do rówieśników lub kolegów a ja z Panem nigdy nie byliśmy kolegami. Jesteśmy osobami nieznajomymi dla siebie nawzajem i myślę, że jestem znacznie starszy od Pana (mam 68 lat) i proszę do mnie odnosić się tak, jak wymaga tego grzeczność. Na stronie klubowej z grzeczności podaje się personalia zawodników (nazwisko, imię i dokładną datę urodzenia) tylko po to, aby kibice mieli orientację co do przeciętnego wieku drużyny przeciwnej. Taką formę przyjmuje się w każdej drużynie bo nie jest to żadną tajemnicą. Dane te przedstawiają różne wydawnictwa dla drużyn różnych stopni rozgrywek piłkarskich. Żurawianka również takie dane uwidocznia rokrocznie i nie robi z tego wielkiej tajemnicy. Ja zwróciłem się do Państwa z prośbą aby dać odpowiedź sobie jaki jest przeciętny wiek drużyny Huraganu, bo ze strony klubowej takich danych nie ma. O takie dane poprosiłem też inne kluby, ale żaden nie odpowiedział mi tak arogancko jak Pan.

Nadawca meila drugiego karol1230@wp.pl:

„To sa prywatne i zastrzeżone dane. Jesli jakiś klub panu toudostepnił to dobrze, my tego nie zrobimy, chyba, że zgodzi sie nato klub.”

Odpowiedź kaz47.47@tlen.pl:

To już inna rozmowa!

Te informacje nie są tylko mi potrzebne, ale dla kibiców wszystkich drużyn. Huragan nie jest oddzielną wyspą i zamkniętą twierdzą. Każdy zawodnik grający obojętnie w jakiej drużynie jest osobą publiczną i jego dane, o które prosiłem są również własnością kibiców. Nie rozumiem stwierdzenia, że ujawni Pan dane, jeżeli klub na to wyrazi zgodę. W takim razie czym jest strona klubowa? Oddzielnym księstwem? Pan jako administrator strony reprezentuje nie kogo innego, jak tylko i wyłącznie klub o nazwie Huragan Gniewczyna. Ja prowadzę stronę Żurawianki Żurawica i ten klub reprezentuję na zewnątrz oraz odpowiadam za wizerunek Żurawianki Żurawica. Pan też reprezentuje na zewnątrz Huragan Gniewczyna, a w jaki sposób ta prezentacja wygląda, to już inna sprawa. Zresztą przekonałem się osobiście o kulturze Pańskiej prezentacji. Proszę popatrzeć na strony innych klubów, gdzie bez żadnej łaski pokazana jest kadra danego klubu z danymi, o które prosiłem Pana. Dotyczy to nie tylko klubów Jarosławskiej Klasy "O". Wystarczy sięgnąć dalej, nawet do klubów Ekstraklasy i tam się Pan doczyta owych danych. Pan nie musi mi niczego dawać, wystarczy jak Pan naniesie dane na stronie klubowej, a Pan nawet nie potrafi nanieść na prowadzoną przez siebie stronę aktualiów dotyczących rozpoczętego ostatnio nowego sezonu, lecz z uporem maniaka otacza Pan siebie i klub kokonem bezsensownej tajemniczości, przy tym jeszcze obrażając innych! Po jaką cholerę trzyma Pan nieaktualną kadrę ze zdjęciami? Przecież owe zdjęcia z nazwiskami i imionami nikomu z kibiców np. Wesołej Zadąbrowie czy Żurawianki nic nie mówią. Kibice tych klubów oczekują od strony klubowej więcej informacji, a Pan się uporczywie zamyka. Czy tak ma wyglądać współpraca? Jeżeli Pan nie chce niczego ujawniać, to proszę zamknąć stronę klubową, a następnie proszę udać się do  piaskownicy z wiadereczkiem i łopatką, bo Pańskie stanowisko jest zwyczajną dziecinadą.

autor: krystek42 2013-08-14 10:41:37

Profil krystek42 w Futbolowo Jeśli chodzi o dane kadry Granicy - to w kilku przypadkach może wystąpić brak danych danego zawodnika, dlatego w razie jakiś pytań, proszę pisać na e-mail: krystiangorecki7@wp.pl