Marzenie, realia czy utopia?

• autor: Typer1928, 2014-01-18 09:03

Wielu zastanawia się nad Żurawianką w obecnym sezonie i nie bez racji ubolewa nad jej losem. Zapewne są tacy, którzy przekreślają jej szanse uratowania się przed spadkiem bo straty są bardzo duże. Są też tacy, którzy jeszcze wierzą, że nie wszystko stracone, że póki piłka w grze należy walczyć, bo Żurawianka niejednokrotnie wiosną czyniła cuda i zawsze się jakoś udawało. Jedni i drudzy mają rację, że wszystko jest możliwe. Zaległości jedenastu punktów można w sprzyjających okolicznościach nadrobić, ale pod warunkiem, że wszyscy się zjednoczą wokół wspólnej sprawy. Dotyczy to dosłownie wszystkich. Przede wszystkim piłkarzy, bo to oni przecież grają na boisku, a pozostali zobowiązani są do stworzenia przyjaznej ku temu atmosfery w klubie i drużynie. W kręgu odpowiedzialnych widzę zarząd klubu, władze gminy a także kibiców i sympatyków Żurawianki. Krótko mówiąc, niezbędne jest stanowcze zwiększenie zaangażowania się wszystkich w ratowanie Żurawianki, a z tym aktualnie nie jest dobrze. Piłkarze jakoś gremialnie nie garną się do treningów, co widać mierną frekwencją na treningach. Na meczach zupełnie nie widać wsparcia drużyny ze strony kibiców. Zarząd również nie ma żadnego wsparcia ze strony sympatyków w pracy społecznej dla klubu. Z różnych względów zarząd klubu liczbowo się rozpada, a władze gminy też po macoszemu patrzą na upadający klub. Wszystko razem przedstawia minorowy obraz, a przecież nadal są zupełnie realne szanse, których nie wykorzystanie będzie grzechem zaniechania przez wszystkich wymienionych!

Pomimo kiepskiej atmosfery wokół klubu i drużyny, a może właśnie dlatego, trzeba wzywać do poprawy tego stanu rzeczy, co musi przynieść zmianę na lepsze. Podstawową sprawą jest wartość i zwartość drużyny, jej obowiązkowość oraz zawziętość dążenia do celu. Wystarczy popatrzeć na tabelę, że możliwości ratowania się przed spadkiem są całkiem realne. U siebie na wiosnę mamy niemal cały dół tabeli: Pogórze, Wesołą, Czuwaj, Huragan, LKS Kisielów, Błękitni i Santos, a także osiem meczy u siebie. Wyjazdowy mecz mamy tylko w Morawsku, gdzie nie musi się przegrać! Tak korzystnego terminarza nie mieliśmy wcześniej, nie ma żaden nasz przeciwnik w walce o utrzymanie! Bardzo istotne znaczenie będzie mieć bilans bezpośrednich pojedynków drużyn z jednakowym dorobkiem punktowym. Żurawianka po rundzie jesiennej nie ma złego bilansu, bo na wyjazdach: z Pogórzem 3 : 2, z Wesołą 1 : 1, z Czuwajem 0 : 2, z Huraganem 3 : 2, Kisielowem 1 : 2, Santosem 1 : 3 i Błękitnymi 1 : 4. Te zaległości są możliwe do nadrobienia, a zrównanie się punkami dla nas może być zbawienne, zwłaszcza gdy decydować może mała tabela. Apel do piłkarzy wydaje się być na miejscu, aby skonsolidować się, czy zjednoczyć siły do ważnej walki o byt. Zaniechanie tej powinności będzie niewybaczalnym grzechem wszystkich bez wyjątku. Jeżeli tego nie wykorzystamy, nie będziemy mieć prawa do szukania winnych  tylko sami będziemy się bić we własne piersi mówiąc „Mea culpa” albo „Ego sum culpa”.

autor: mKulpa 2014-01-19 10:15:07

Profil mKulpa w Futbolowo :)

autor: mKulpa 2014-01-19 10:25:31

Profil mKulpa w Futbolowo Powiem szczerze że gdyby nie to że autor tekstu podpisał się Typer1928 nigdy nie uwierzyłbym że ten tekst napisał Pan Kazimierz. Nareszcie doczekałem się rzeczowego, konkretnego, wyważonego i stonowanego tekstu. Tekst który obrazuje dość łagodnie sytuację Żurawianki. Otóż jestem jednym z tych który wierzy w utrzymanie się klubu i odbicie się od dna w nowym sezonie. Naprawa sytuacji może potrwać jednak trochę dłużej. Zależy to od podjęcia trudnych decyzji i zależy od tego kto decyzje będzie miał szanse podjąć. Dzisiaj o czym Pan Kazimierz z resztą wie od dawna, mimo różniących nas zdań,(mimo tego zawsze umieliśmy ze sobą rozmawiać) chcę stanąć po stronie właśnie Pana Kazimierza i pana trenera. Tak właśnie pana trenera. Powiem szczerze, mam do wielki szacun.

autor: mKulpa 2014-01-19 10:31:41

Profil mKulpa w Futbolowo Widząc trudną sytuację klubu pozostał w nim. W mojej ocenie to uznany trener i fachowiec. Trzeba tę szansę wykorzystać. Zawodnicy do dzisiaj trenujący pod okiem trenera Stefanowskiego chyba nie do końca mieli tego świadomość. Tutaj chcę się zwrócić z apelem a może prośbą do obecnych młodych przede wszystkim zawodników. Nie zmarnujcie tej szansy. Kolejna w klubie może się już nie zdarzyć. Nie zmarnujcie tej szansy przede wszystkim dla siebie a potem dla klubu.

autor: mKulpa 2014-01-19 10:40:47

Profil mKulpa w Futbolowo Żeby klub mógł działać, zawodnicy, trenerzy, działacze a w tym zarząd, kibice muszą widzieć w tej działalności cel. Nim jest przede wszystkim rozwój kultury fizycznej, kultury sportowej i rywalizacja. To cele nadrzędne oczywiście. Podrzędnym celem który na dzisiaj musi zostać zrealizowany to utrzymanie się w V lidze. Spadek to będzie definitywny koniec klubu moim zdaniem. Nie można się tutaj poddać. Utrzymanie się jest realne. W tej lidze można wygrać z każdym. Drugim celem będzie odbudowa kadry, redukcja zadłużenia klubu bo ona jest ogromna, odbudowa zaufania kibiców, oraz odbudowa struktur organizacyjnych klubu włącznie c członkostwem i przestrzeganiem statutu. Trzeba pamiętać że zdani jesteśmy tylko na siebie. Powtórzę tutaj słowa Św. Augustyna: DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ

autor: KIBIC_1928 2014-01-20 17:18:14

Profil KIBIC_1928 w Futbolowo Z tym hołubieniem trenera to troszeczkę bym się wstrzymał. Siedzi na ciepłej, stałej posadce, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za wyniki, wszystko może wytłumaczyć sytuacją w klubie, gdzie będzie mu lepiej ? Gdyby był tak rozrywanym fachowcem to czy firmowałby biedę w przedostatniej drużynie V ligi ?

autor: Typer1928 2014-01-20 20:17:10

Profil Typer1928 w Futbolowo Proszę samemu się wstrzymać od bzdurnych sądów o ciepłej posadzce, o braku odpowiedzialności, gdy nie zna się realiów. Takie osądy to tylko obraz prostactwa i głupoty.