Marzenia i realne szanse. Część 6.

• autor: Typer1928, 2014-04-13 21:24

Wprawdzie Żurawianka nie ma szans na utrzymanie się w V lidze, ale jej wyniki mogą mieć istotne znaczenie dla układu sił w dolnych partiach tabeli. Ten cykl należy kontynuować również z uwagi na ciekawe rozstrzygnięcia w wyższych klasach rozgrywkowych, w których rozgrywać się będzie batalia o nowy układ II ligi, III ligi i IV ligi. Praktycznie nasza V liga nie ulegnie ilościowych zmian, z tą różnicą, że Żurawianki od nowego sezonu w niej nie będzie, bo grać będziemy w Przemyskiej Klasie A. Zatem będziemy bardziej się interesować z jakimi drużynami przyjdzie nam się spotykać w nowym sezonie.

Sytuacja w II lidze:

Stal Mielec na własnym boisku zremisowała 1 : 1 z Siarką Tarnobrzeg. Stal Stalowa Wola przegrała w Legionowie 0 : 1, a Stal Rzeszów również przegrała w Limanowej 1 : 2. Wyniki te spowodowały niesamowity ścisk kandydatów do premiowanych miejsc w nowej II lidze. Poza Siarką i i Pogonią Siedlce, które mają nawet szansą na awans do nowej I ligi, do premiowanych sześciu miejsc kandyduje aż 10 drużyn, których dzieli zaledwie 6 punktów. Wśród nich jest: Stal Stalowa Wola, Stal Mielec i Stal Rzeszów, ale ta ostatnia ma najgorszy terminarz ze wszystkich pozostałych a na dodatek ma bardzo niekorzystny bilans bezpośrednich pojedynków. Wniosek stąd wydaje się być oczywisty, że Stal Rzeszów raczej spadnie do III ligi wraz z Motorem Lublin.

Sytuacja w III lidze:

Orzeł Przeworsk przegrał piąty z rzędu mecz i niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej, bo wyprzedzony został przez Chełmiankę, Avię  oraz zrównał się punktowo z Lublinianką. Stal Sanok planowo przegrała w Tomaszowie Lubelskim a Polonia Przemyśl niespodziewanie wygrała w Lublinie z Lublinianką, przez co zrównała się punktami ze Stalą Sanok i Hetmanem Zamość. W tej lidze jest bardzo zagmatwana sytuacja dla naszych drużyn. Z jednej strony lider nie awansuje automatycznie do II ligi, lecz będzie rozgrywał dwustopniowy baraż o awans. W pierwszym etapie zmierzy się ze zwycięzcą III ligi Gdańsk-Szczecin, a ewentualnie gdy zwycięży spotka się ze zwycięzcą barażu mistrzów III lig Warszawa-Łódź i Wrocław- Zielona Góra. Przypomnę tylko, że w III lidze Gdańsk- Szczecin prowadzi Kotwica Kołobrzeg, w III lidze Wrocław-Zielona Góra prowadzi Zagłębie II Lubin, który prawdopodobnie nie będzie miał prawa grać baraż a drugą jest Ślęza Wrocław, w III lidze Warszawa-Łódź prowadzi Legia II Warszawa, a drugą jest Broń Radom i Warta Sieradz. Nie jest wykluczone, że mistrz naszej III ligi pozostanie nadal w III lidze, co spowoduje spadek o jedną drużynę więcej. Po drugie, najwyżej notowana drużyna lubelska w strefie objętej spadkiem uniknie automatycznie spadku na niekorzyść drużyny Podkarpacia, bo z lubelskiej IV ligi do III ligi wchodzi tylko jedna drużyna a z naszej IV ligi dwie. Biorąc to pod uwagę i fakt, że z II ligi spadnie Motor Lublin i Stal Rzeszów oraz zagrożona jest Stal Mielec, to w naszej III lidze może dojść nieciekawych czystek i wylecieć może nawet osiem drużyn, a przyjąć należy 7. Wynika stąd, że śmiało mogą wylecieć: Polonia, Stal Sanok i Orzeł Przeworsk.

Sytuacja w IV lidze:

Dobrze się spisują nasze drużyny w IV lidze, bo Piast wygrał 4 : 1 z Wisłokiem Strzyżów, Wólczanka wygrała w Nowotańcu również 4 : 1 i bez względu na sytuację w III lidze, obie drużyny nie są zagrożone spadkiem, choć z naszej IV ligi może spaść również 7 drużyn.

Sytuacja w V: lidze:

Sensacją jest zwycięstwo Wesołej na swoim boisku z Pogonią Lubaczów 2 : 0 oraz remis 3 : 3 Startu Pruchnik w Kisielowie. Planowo przegrały: Żurawianka w Skołoszowie, Czuwaj we Wiązownicy, Huragan w Radymnie i Santos u siebie z MKS Kańczuga. Spodziewałem się remisu Płomienia z Błękitnymi. Faktem jest, że z naszej V ligi wyleci trzy drużyny. Dwie są pewne: Żurawianka i Pogórze, a która trzecia? Myślę, że będzie nią jedna z czterech: Wesoła, Huragan, Płomień lub nawet Pogoń, bo Czuwaj się jakoś pozbiera. Szykuje się od nowego sezonu silną klasa A.

Sytuacja w klasie A:

Bezsprzecznie do naszej V ligi awansuje zespół Motoru Grochowce, który ma aktualnie aż 7 punktów przewagi nad Sanem Hureczko, który jesienią zremisował w Grochowcach 3 : 3, ale praktycznie nie ma szans wyprzedzić Motor, choć różnie z tym bywa! Z uwagi na to, że z V ligi spadnie Żurawianka i Pogórze oraz być może Wesoła, to z klasy A spadnie automatycznie 6 drużyn: Pogoń Małkowice, Korona Olszany, Leśnik Bircza, Fort Jaksmanice i… Właśnie kto? Zagrożone są: Grom Wyszatyce, GKS Orły, Biało-Czerwoni Kaszyce, Wiar Huwniki i Pogórze Dubiecko. Myślę, że jedną z nich będzie Grom Wyszatyce. Obym się mylił, bo Gmina Żurawica, która przodowała nie tak dawno temu w powiecie spadnie bardzo nisko.

Sytuacja w klasie B:

Z Klasy B awansuje trzy zespoły, a w czołówce jest ich cztery, które mają znaczną przewagę nad piątymi Czarnymi Bolestraszyce. Są to: Jawor Nehrybka (48), LKS Ujkowice (43), LKS Nakło (38) i Orzeł Torki (38. Widać tu ostrą rywalizację pomiędzy gminami Medyka i Stubno. Gmina Żurawica reprezentowana będzie kiepsko: w Klasie A tylko Żurawianka, LKS Batycze i przy wielkim szczęściu Grom Wyszatyce, w klasie B: Czarni Bolestraszyce, Rada Orzechowce i Tęcza Kosienice. Jest to upadek znaczny i nadzwyczaj gwałtowny, który winien dać wiele do myślenia włodarzom gminy!

autor: mKulpa 2014-04-13 21:40:18

Profil mKulpa w Futbolowo Pan się nie martwi Panie Kazimierzu znacznym i gwałtownym upadkiem sportu w Gminie Żurawica. W końcu Pan Wójt zbiera laury za rozwój piłki nożnej w gminie i napewno coś wymyśli choć zdaje się że myślenie w tej kwestii tak jak Pan sugeruje w tym przypadku nie jest najmocniejszą stroną. Ehhhh, czas na zmiany...