Marzenia i realne szanse. Część 18.

• autor: Typer1928, 2014-06-16 09:21

Koniec sezonu za pasem, pozostała tylko jedna kolejka w V lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz 3 kolejki w IV lidze. Na wiele pytań znamy już odpowiedź, a na niektóre musimy poczekać do ostatecznych rozstrzygnięć odpowiednich władz piłkarskich. Zapewne zaciekawi kibiców obsada drużynami poszczególnych lig i klas rozgrywkowych od nowego sezonu, ale z tym musimy poczekać.

Baraże o II ligę:

Wyniki z dnia 14.06.2014 r.:

Kotwica Kołobrzeg – Resovia Rzeszów 1 : 1

Granat Skarżysko Kamienna – Sokół Ostróda 2 : 0

Nadwiślan Góra – Sokół Kleczew  0 : 1

Ursus Warszawa – Ślęza Wrocław 1 : 0.

W najbliższą środę odbędą się rewanże, w których duże szanse ma Resovia bo bramkowy remis na wyjeździe jest bardzo korzystny. Duże szanse ma Ślęza Wrocław oraz Granat Skarżysko Kamienna, ale największe ma Sokół Kleczew, który wygrał na Śląsku. W dniach 25 i 28.06.2014 r. odbędzie się II tura rewanżowa, w której zwycięzcy poszczególnych par walczyć będą o awans do nowej II ligi według następującego klucza:

1. Zwycięzca pary Kotwica – Resovia spotka się ze zwycięzcę pary Ślęza – Ursus.

2. Zwycięzca pary Granat – Sokół spotka się ze zwycięzcą pary Nadwiślan – Sokół.

Jeżeli przedostanie się Resovii do drugiej tury rewanżowej jest całkiem realne, to awans do nowej II ligi traktować należy jako 50%, ale poczekajmy!

Sytuacja w III lidze:

Oprócz wyników Resovii w barażach o II ligę, jeszcze wiele spraw wymaga rozstrzygnięcia. Jedną z nich są wyniki baraży, a także decyzja prowadzącego rozgrywki co do ilości drużyn III ligi od nowego sezonu, a zwłaszcza otrzymane licencje i ewentualne rezygnacje z dalszych rozgrywek w I, II  i III lidze. Kwestia baraży o II ligę jeszcze nie rozstrzyga o całościowym wyglądzie III ligi, z czym należy jeszcze poczekać.

Sytuacja w IV lidze:

Definitywnie załatwiona został sprawa awansu do III ligi, ale ze spadkiem nadal nic nie wiadomo, a faktycznie jest po staremu. Awans przypadł Wisłoce Dębica i Wólczance Wólka Pełkińska, którzy będą czekać na licencję.

Sytuacja w V lidze:

Tu też awans został zaklepany na rzecz LKS Skołoszów, któremu gratuluję i życzę uporania się na nowym, jakże trudnym gruncie. Spadek też jest załatwiony.

Sytuacja w A klasie:

Motor jest praktycznie w V lidze, a pod wielkim znakiem zapytania jest strefa spadkowa. Pogoń Małkowice i Korona Olszany to pewni spadkowicze, ale jakie jeszcze dwie drużyny czekają na spadek? Wczorajsza kolejka jeszcze bardziej zagmatwała sytuację. Fort Jaksmanice wygrał i ma 29 pkt., Grom Wyszatyce niespodziewanie wygrał w Medyce i tez ma 29 pkt.. Leśnik Bircza planowo przegrał u siebie z Motorem i ma 28 pkt., a Biało-Czerwoni Kaszyce przegrały u siebie z Pogórzem Dubiecko i maja 31 pkt. W ostatniej kolejce Fort ma punkty walkowerem z Pogonią Małkowice i będzie miał 32 pkt.. Grom gra u siebie z silną Unią Fredropol, a Leśnik jedzie do silniejszego Sanu. Drużyna z Kaszyc natomiast jedzie do Batycz, która ostatnio kiepsko przędzie. Logicznie rzecz biorąc, to jednym spadkowiczem powinien był Leśnik a drugim jeden z trójki: Fort, Grom lub Biało-Czerwoni. Pytań jest kilka, m. in. Czy Fort zostanie uratowany przez Batycze lub Unię?

Sytuacja w B klasie:

Tu też wszystko jasne. Awans LKS Ujkowice, Jaworu Nehrybka i Orła Torki.