Co uda nam się osiągnąć w Kaszycach?

• autor: Typer1928, 2015-05-20 06:21

B.-CZ. KASZYCE - ŻURAWIANKA

Dnia 24.05.2015 godz. 17:00

W najbliższą niedzielę oczy sympatyków Żurawianki skierowane będą na Przemyśl, Lubaczów, Gniewczynę, Krówniki, Kaszyce i Huwniki, gdzie rozegrane zostaną mecze, które mogą zadecydować o spadku do B klasy. Nas oczywiście najbardziej interesuje występ Żurawianki w Kaszycach, gdzie remis może stać się ratunkiem dla naszej drużyny i nie zaszkodzi gospodarzom, o czym szerzej w rozwinięciu. Przegrana w ostatnim meczu na własnym boisku Fortu Jaksmanice z GKS Orły zepchnęła ten zespół do grona spadkowiczów. Widzimy zatem jak ważny jest obecnie każdy mecz i dlatego spotkanie w Kaszycach ma dla Żurawianki znaczenie pierwszej wagi.

W pozostałych meczach grają: Wesoła Zadąbrowie - LKS Ujkowice, Orzeł Torki – Unia Fredropol,  Jawor Nehrybka - Pogórze Dubiecko, Wiar Krówniki - Fort Jaksmanice, GKS Orły – Bizon Medyka,  San Hureczko - Fenix Leszno, Wiar Huwniki - LKS Batycze.

Do tej pory drużyny nasze spotykały się siedmiokrotnie. Pierwsze nasze kontakty miały miejsce jeszcze w sezonie 1984/85 lecz nie znamy wyników obu tych spotkań. Trzeci i czwarty mecz odbył się w sezonie 1994/95 i padły następujące wyniki: w Kaszycach 3 : 0 dla Biało-Czerwonych a w Żurawicy 3 : 1 dla Żurawianki, 5) Dnia 06.08.2000 r. Biało-Czerwoni – Żurawianka 0 : 4 (0 : 2); 2 Dariusz Korniak, 2 – Krzysztof Ochenduszko, 6) Dnia 01.04.2001 r. Żurawianka – Biało-Czerwoni 1 : 0 (0 : 0); Krzysztof Ochenduszko, 7) Dnia 19.10.2014 r. Żurawianka – Biało-Czerwoni 1 : 1 (1 : 1), M. Bąk. Bilans bezpośrednich spotkań ogółem w punktach 10 : 4 i w bramkach 9 : 5. W Żurawicy: w punktach 7 : 1 i w bramkach 5 : 2; w Kaszycach: w punktach 3 : 3 i w bramkach 4 : 3.

Teraz trzeba patrzeć na Przemyśl, Lubaczów i Gniewczynę. W Przemyślu Czuwaj gra z Roztoczem Narol i wydaje się, że wygrana Czuwaju nie powinna być problemem. W Lubaczowie Pogoń gra ze Startem Pruchnik i przegrana Pogoni będzie na rękę Czuwajowi. W Gniewczynie gra Santos, który ma bardzo kiepski terminarz. Przegrana Santosu przy wygranej Czuwaju i Pogoni skomplikuje życie drużynie z Piwody. Jest szansa, że Czuwaj uratuje się przed spadkiem gdyż ma lepszy bilans z Santosem lub ostatecznie wyprzedzi punktami Pogoń.

W Huwnikach grają Batycze, w następną niedzielę Kaszyce i w Huwnikach jest klucz do rozwiązania zagadki co do spadku. Wygrana tych meczy przez Wiar da mu 31 punktów, a w kolejnych meczach Wiar raczej powinien przegrać wszystkie. Remis Żurawianki w Kaszycach daje drużynie z Kaszyc również 31 pkt. i w dwóch kolejnych meczach u siebie z Pogórzem oraz Ujkowicami może śmiało zdobyć choćby punkt. Żurawianka po tym remisie będzie mieć 28 pkt. i mecz u siebie z Ujkowicami, który musimy wygrać i też będziemy mieć 31 pkt.. Jeżeli Batycze przegrają w Huwnikach to również będą mieć kłopoty z uratowaniem się, ale z tym poczekam do następnej kolejki. Pozostaje Fort, który teraz może przegrać w Krównikach, a następnie u siebie gra z Sanem i Wesołą oraz jedzie do Torek i Nehrybki. Przy niekorzystnym układzie może pozostać z obecnym dorobkiem 31 pkt. i decydować będzie mała tabelka pomiędzy Żurawianką, Wiarem Huwniki i Fortem, z czego najgorszym jest Fort. Jeżeli Fort cokolwiek zyska np. z Sanem to pozostanie do rozwagi dwójka: Żurawianka i Wiar Huwniki, z czego wyleci Wiar. Dla Żurawianki lekarstwem będą warunki: Czuwaj musi się uratować, w Kaszycach nie możemy przegrać, u siebie z LKS Ujkowice trzeba koniecznie wygrać.

Jedziemy więc do Kaszyc po ratunek i od razu trzeba powiedzieć, że nie będzie to proste tym bardziej, że wystąpimy bez Macieja Bąka, który niepotrzebnie otrzymał kartkę w doliczonym czasie gry z Jaworem. Myślę, że w tak trudnym okresie trener Harłacz wraz z drużyną zrobią wszystko aby cel osiągnąć. Ufam, że ostatni powrót do drużyny Krystiana Grędy da przykład na powrót innych, w tym kontuzjowanych, bo gra warta świeczki. Z wielką nadzieją będę oczekiwał wieści z Kaszyc, a może los da mi możliwość osobiście udać się na ten bardzo ważny mecz! Z TĄ NADZIEJĄ ŻYCZĘ DRUŻYNIE SZCZĘŚCIA!