Po dwóch kolejnych porażkach jedziemy do Siedlisk!

• autor: Typer1928, 2015-10-12 11:47

FORT JAKSMANICE - ŻURAWIANKA

godz. 12:00 dnia 18.10.2015 r.

Trzeci mecz w historii rozegra Żurawianka z Fortem Jaksmanice i to po dwóch kolejnych porażkach, poniesionych w całkowicie różnych okolicznościach i jakże odmiennej grze zespołu. W sporcie zdarzają się mecz dobre i zupełnie nędzne. Tak było z drużyną Żurawianki w ostatnich dwóch kolejkach. Jaki mecz rozegra Żurawianka najbliższej niedzieli w Siedliskach, jest wielką niewiadomą. Pewnym jest, że nie zagra Maciej Bąk, co jest poważnym osłabieniem zespołu, ale z kontuzjami też należy się liczyć. Drużyna Fortu jest najstarszą wiekiem drużyną w naszej B Klasie i jej szeroka kadra jest niemal identycznej ilości co Żurawianki, o czym wspomnę w rozwinięciu. Po ostatniej wpadce na własnym boisku z Artmaxem Pikulice, faworytem tego spotkania jest Fort, ale czy tak musi być? ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO SIEDLISK NA MECZ!

W pozostałych meczach grają: Błyskawica Łuczyce - LKS Niziny, Korona Olszany - Tęcza Kosienice, Korona Trójczyce - Rada Orzechowce, Gwiazda Maćkowice - Cresovia Kalników, Artmax Pikulice – Grom Wyszatyce, Jawor Nehrybka - pauzuje.

Do tej pory drużyny nasze spotykały się w meczu mistrzowskim dwa razy, i tak: 1) dnia 10.08.2014 r., Żurawianka – Fort 1 : 1 (1 : 0) po bramce Kohuta; 2) dnia 22.03.2015 r. w Siedliskach Fort – Żurawianka 0 : 3 (0 : 1) po bramkach: Sobejki, Kohuta i Milanika. Bilans bezpośrednich spotkań w punktach to 4 : 1 i w bramkach również 4 : 1 na korzyść naszej drużyny. Bilans jest korzystny dla Żurawianki, ale czy to się potwierdzi w Siedliskach? Fort jest zespołem bardzo chimerycznie grającym, a do tego jest mieszanką młodości i doświadczenia. Przeciętna wieku drużyny Fortu wynosi ponad 30 lat i jest to drużyna starsza od naszej o prawie 6 lat, co może mieć istotne znaczenie! Dla porównania wiekowego obu drużyn, powiem tylko tyle, że w Forcie na 29 zawodników: jeden ma 50 lat życia, 1 zawodnik ponad 40 lat, 10 więcej niż 30 lat  i jest tylko pięciu młodzieżowców. W Żurawiance na 30 zawodników: jeden ma 50 lat, 4 ponad 30 lat i jest 11 młodzieżowców. To porównawcze zestawienie też ma swoją wymowę, która w konsekwencji może skutkować na naszą korzyść. Ilość kartek, jakimi ukarano nasze drużyny jest równoważna. Różnica jest też w terminarzu. Fort rozegrał 9 meczy i posiada 11 punktów, a Żurawianka 8 i zdobyła 9 punktów. Na własnym boisku Fort grał 5 meczy, kolejno z: Jaworem Nehrybka 0 : 6, Gwiazdą Maćkowice 3 : 1, Błyskawicą Łuczyce 4 : 0, Koroną Trójczyce 0 : 3 i Tęczą Kosienice 1 : 3, a na wyjazdach 4 mecze, kolejno z: Artmaxem Pikulice 0 : 0, Koroną Olszany 1 : 2, Radą Orzechowce 2 : 0 i LKS Niziny 4 : 4. Żurawianka na swoim boisku grała 3 mecze, kolejno z: Gromem Wyszatyce 1 : 1, Cresovia Kalników 3 : 1 i Artmaxem Pikulice 0 : 1, a na wyjazdach grała 5 meczy, kolejno z: Radą Orzechowce 1 : 9, Tęczą Kosienice 1 : 1, LKS Niziny 5 : 3, Gwiazdą Maćkowice 1 : 1 i Jaworem Nehrybka 1 : 2. Zestawienie to szczególnie przemawia za Żurawianką, bo dwa punkty nas dzielące nie są przepaścią. Stanowią one jedynie alegoryczną przestrzeń dzielącą nas, a w rzeczywistości pokazuje jednak wyższą wartość naszej drużyny. Warto więc zmobilizować się tak kadrowo, jak i psychicznie do tego meczu, bo jest szansa na wygranie. Wczorajszy mecz Polski z Irlandią pokazał jaką istotną i niepodważalną wartość w sporcie ma mobilizacja, nieustępliwość, walka i determinacja, a także mądrość. Tych cech w ostatnim meczu z Artmaxem kilku zawodnikom Żurawianki zupełnie zabrakło, na równi z brakiem szybkości i zwrotności. Trzeba też powiedzieć, że nadal obowiązuje bardziej wymagające ustawienie się przeciwników do Żurawianki, niż do innych drużyn, zgodnie z zasadą „bić mistrza”. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Tą sentencją, pomimo wielu gorzkich uwag, nadal ufam, że Żurawianka pokaże się w Siedliskach z dobrej strony i wygra ten mecz. ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA I SUKCESU!