Zasłużone zwycięstwo po dobrej grze!

• autor: Typer1928, 2016-04-10 15:24

ŻURAWIANKA – TĘCZA KOSIENICE

1 : 0 – Gawłowski (w) 38’,

2 : 0 – Kohut 80’,

3 : 0 – K. Bajwoluk 88’.

Żurawianka: Pstrąg – Pilch, Bąk, Gawłowski, Szymański – Majcher (50’Krzyk), Kohut, Kucharski, Mazur – Hadała (46’ Antonik)(80’K. Bajwoluk), Pukas (88’ Tomaszewski).

Tęcza: M. Klimko – D. Bobko (ż), K. Pańczyszyn, Pacanowski, P. Klimko – N. Bobko (66’ K. Bobko), Buczyński, Hapon (54’ T. Pańczyszyn), W. Lizun - K. Gocal, Lavrij (46’ G. Piejko).

Widzów: 100.

Sędziował: Ireneusz Małysz (Przemyśl).

Wyniki pozostałych meczy: LKS Niziny – Gwiazda Maćkowice (jesienią 1 : 0) 1 : 0, Korona Olszany - Cresovia Kalników (jesienią 2 : 0) 0 : 3 Błyskawica Łuczyce - Jawor Nehrybka (jesienią 0 : 3) 0 : 1, Rada Orzechowce - Grom Wyszatyce (jesienią 2 : 2) 1 : 1, Korona Trójczyce – pauzuje, Fort Jaksmanice – Artmax Pikulice (jesienią 0 : 0) 4 : 3.

Tego meczu się obawiałem, gdyż przed tygodniem Tęcza gładko wygrała w Nizinach, a Żurawianka tylko bezbramkowo zremisowała u siebie ze słabą Radą. Dzisiaj gospodarze zagrali znacznie lepiej, a przede wszystkim szybciej, bardziej zdecydowanie i niezmiernie ambitnie. Goście w polu wcale nie ustępowali Żurawiance i dlatego poziom gry przez cały mecz był wysoki i trzymał w napięciu. W pierwszej części gry nieco więcej z gry mieli goście, a w drugiej odsłonie przewaga w polu należała do gospodarzy, choć goście dość często i groźnie przedostawali się pod bramkę Pstrąga. Pierwszą bramkę strzelił z rzutu wolnego Gawłowski z 25 metrów, który pomimo szczelnego muru nie dał szans bramkarzowi gości. W końcówce pierwszej części goście mogli wyrównać, ale doświadczony Bąk pokazał klasę i ubiegł w ostatniej chwili napastnika gości. W przerwie zmiana Hadały na Antonika okazała się korzystna dla Żurawianki. Bardzo szybki Antonik dość często robił popłoch w linii obrony gości, a w 55’ minucie biegowo wyprzedził stopera gości i znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz jego strzał instynktownie obronił M. Klimko. Jeszcze w 80’ minucie Antonik uciekł obrońcy po prawym skrzydle i z narożnika pola bramkowego strzelił, a odbitą przez bramkarza piłkę dobił do siatki Kohut na 2 : 0. W 88’ minucie w zamieszaniu podbramkowym trzecią bramkę uzyskał K. Bajwoluk, nieco wcześniej wprowadzony na boisko. Tak jak wcześniej napisałem, mecz dzisiejszy mógł się podobać, za co należy pochwalić obie drużyny. Wynik jednak wskazuje wyraźne zwycięstwo Żurawianki, ale faktycznie na poziom gry zasłużyły obie drużyny. Kończąc, należy podkreślić, że drużyna gości pozostawiła w Żurawicy dobre wrażenie. Przegrała wysoko, nieco na własne życzenie, bo zawodziła u niej skuteczność.

autor: kibic_zuralki 2016-04-10 16:01:38

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Bramka Jarka Gawłowskiego https://www.youtube.com/watch?v=d8bdjh7X iqY

autor: manekma2 2016-04-10 20:59:42

autor: Typer1928 2016-04-10 21:41:37

Profil Typer1928 w Futbolowo Po pierwsze, od kiedy jesteśmy na "ty"? Po drugie, proszę najpierw nauczyć się pisać. Po trzecie, na jakiej podstawie twierdzi się, że nie mam szacunku do zawodników? Obiektywizm relacji wymaga pokazania sytuacji takiej, jaka ona jest, a nie jej lukrowanie. Wazeliniarstwo to objaw braku szacunku do prawdy, a w tym stylu antytalentu pisarskiego wymaga się szacunku? Przecież w tej treści nie ma szacunku do siebie samego, nie ma szacunku do drugiej osoby. Zastanawiam się jak można pismem wyrażać cokolwiek nie używając znaków interpunkcyjnych? Dano o sobie obraz człowieka, który nie wyszedł poza trzecią lub czwartą klasę szkoły podstawowej, albo obraz wtórnego analfabety, który ma czelność drugiego pouczać o szacunku? Nie wspomnę już o wychowaniu!

autor: Typer1928 2016-04-11 08:19:13

Profil Typer1928 w Futbolowo Informuję, że usunąłem ostatni komentarz manekma2 ze względu na nieprzyzwoitość i brak szacunku oraz na całkowity brak kultury wypowiadania się. Nie pozwolę na szarganie godności kogokolwiek, w tym mojej! Strona klubowa Żurawianki od jakiegoś czasu cieszy się dobrą opinią, którą z trudem przez wiele lat wypracowaliśmy. Prawie trzy lata temu oficjalnie prosiłem chętnych do prowadzenie tej strony, ale niestety nadal chętnych brakuje. Wymieniony niemal stanowczo i w chamski sposób żąda abym opuścił Żurawiankę i jej stronę, gdyż jestem jej zakałą. Nadto wysyła mnie do lektur celem edukowania się od upośledzenia intelektualnego. Nie uważam siebie za omnibusa, ani tym bardziej za człowieka poniżającego godność innych. Odpowiadam jedynie w takim samym tonie, jaki otrzymuję od innych.

autor: kibic_zuralki 2016-04-11 15:09:45

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Skrót wczorajszego spotkania
https://www.youtube.com/watch?v=L8_2sd TTdyw

autor: ElSiwy 2016-04-11 17:38:45