Puchar Wójta Gminy Żurawica dla Maćkowic!

• autor: Typer1928, 2016-07-24 17:44

Maćkowice, przed Orzechowcami i Kosienicami!

To nie pomyłka, wieś Maćkowice w finale rzutami karnymi 5 : 4 zdobyła Puchar Wójta Gminy Żurawica, gdy w normalnym czasie padł bezbramkowy remis. Kilka spotkań kończyło się remisami i rzutami karnymi. Trzeba na wstępie powiedzieć prawdę, że zwycięstwo było zupełnie zasłużone. Młody zespół Maćkowic grał bardzo równo i wykazał się dobrze przygotowanym do tego turnieju. Ambitnie reprezentował się zespół z Orzechowiec oraz Kosienic. Zawiodły zespoły Bolestraszyc, Wyszatyc, a w szczególności Żurawicy. Całość przedstawię w rozwinięciu.

Tegoroczny Puchar Wójta Gminy Żurawica odbywał się w oparciu o nowo opracowany regulamin rozgrywek, który jednoznacznie ustalił zasady przygotowania,  rozgrywania, odpowiedzialności i uczestnictwa w turnieju tego typu. Co do uczestnictwa przyjęto zasadę, że zawodnicy reprezentują konkretne wsie, a nie kluby. Decyduje o tym chęć reprezentowania danej wsi i warunek stałego zameldowania na terenie Gminy Żurawica. Pozwoliło to uniknąć przeróżnych niesnasek, poprzednio występujących, ale jednocześnie skrzywdziło się małe wsie typu Batycze, Buszkowiczki czy Buszkowice, które w oparciu o sztywne ramy regulaminowe nie zdołały zebrać kompletu zawodników. Owszem, w projekcie regulaminu zastosowałem pewne przywileje dla wymienionych wsi, tzw. bonusy drobnego odstępstwa regulaminowego, z zachowaniem pewnych odmiennych reguł w systemie rozgrywek, co jednak nie zostało zaakceptowane przez większość przedstawicieli wsi Gminy Żurawica. Myślę, że ten regulamin stanowić może ramową postać, która ulegnie pewnej modyfikacji i ufam, że wspólnie opracujemy modelowe zasady dla dobra wszystkich.

Wyniki turnieju.

Grupa A:

Żurawica – Bolestraszyce 1 : 0 (1 : 0) – bramka D. Biały

Kosienice – Bolestraszyce 3 : 0 (0 : 0) – bramki: N. Bobko, D. Buczyński, Jaremczuk (k)

Kosienice – Żurawica 1 : 1 (1 : 1) – bramki: Kuzioła dla K. i Gawłowski dla Ż. Gawłowski nie wykorzystał rzutu karnego!

Tabela:

1. Kosienice      - 4 pkt. 4 : 1 br.

2. Żurawica       - 4 pkt. 2 : 1 br.

3. Bolestraszyce – 0 pkt. i 0 : 4 br.

Grupa B:

Maćkowice – Orzechowce 0 : 1 (0 : 1) – bramka Gorczyca

Wyszatyce – Orzechowce 0 : 0

Wyszatyce – Maćkowice 0 : 2 (0 : 0) – bramki Buksa i P. Baran

Tabela:

1. Orzechowce   -  4 pkt. i 1 : 0 br.
  2. Maćkowice     -  3 pkt. i 2 : 1 br.
  3. Wyszatyce      -  1 Pkt. i 0 : 2 br.

Półfinały:

Kosienice – Maćkowice 0 : 0 i w karnych 4 : 5 – P. Pilawa nie wykorzystał karnego.

Żurawica – Orzechowce 0 : 1 (0 : 0) – bramka Kamler

Mecz o 3 miejsce:

Z uwagi na wielki upał kapitanowi obu zainteresowanych drużyn uzgodnili rozstrzygnięcie rzutami karnymi.

Kosienice – Żurawica 5 : 4 (k) – Wrona nie wykorzystał karnego.

Finał:

Orzechowce – Maćkowice 0 : 0 w karnych 4 : 5.

Żurawicę reprezentowali:

- w pierwszych dwóch meczach: Maciej Pstrąg, Adrian Bajwoluk, Krzysztof Bajwoluk, Bronisław Biały, Dominik Biały, Krzysztof Gawłowski, Jacek Harłacz, Konrad Majcher, Kamil Mazur, Mateusz Seryło, Jarosław Soski i Łukasz Wrona.

- w półfinale: Maciej Pstrąg, Krzysztof Bajwoluk, Miłosz Basza, Bronisław Biały, Dominik Biały, Krzysztof Gawłowski, Jacek Harłacz, Konrad Majcher, Kamil Mazur, Marcin Wardęga i Łukasz Wrona.

Specjalnie pokazałem kto raczył reprezentować wieś gminną, aby dać obraz zainteresowania się miejscem własnego zamieszkania, własnym gniazdem. Nie wspomnę też o nieobecnym zarządzie Żurawianki, bo i po co? Nie chcę wymieniać mężczyzn zamieszkałych w Żurawicy, którzy powinni z godnością i należą powagą zeprezentować własną wieś. Ze wstydem patrzyłem jaką ilość zawodników miały inne wsie gminy, znacznie mniejsze od Żurawicy, która najpierw ledwo uzbierała 12, a w półfinale było ich tylko 11 i to z pospolitej łapanki. Celowo nie wymieniam nazwisk, które śmiało mogliby pokazać się w Kosienicach i z godnością ubrać strój Żurawianki, a tak pozostał jeno wstyd.

autor: jaro1916 2016-07-26 22:40:27

Profil jaro1916 w Futbolowo To co Pan pisze w podsumowaniu to nie jest do końca prawda. Nowy regulamin rozgrywek o Puchar Wójta pozwalał na zgłoszenie 16 zawodników do gry w turnieju, który pierwotnie miał odbyć się 17 lipca. Ale z uwagi na pogodę został przeniesiony na tydzień później. Na 17 Żurawica miała skompletowaną dość mocną i ciekawą kadrę. Natomiast tydzień później sytuacja zmieniła się diametralnie. Niektórzy byli w pracy bo już drugiej niedzieli z rzędu nie dostali wolnej. Komuś innemu dziecko się urodziło, następny wyjechał do pracy poza Żurawicę itd. Dlatego sytuacja kadrowa była jaka była.

autor: Typer1928 2016-07-27 20:11:01

Profil Typer1928 w Futbolowo Co w komentarzu było nieprawdą? Dla Żurawicy przesunięcie terminu było przeszkodą nie do przebicia, a dla mniejszych wsi było udogodnieniem? Przecież to bzdury! Ja nie pisałem o przyczynach tego stanu rzeczy, tylko o fakcie. W regulaminie nie pisze o zawodnikach Żurawianki, lecz o chętnych reprezentowania własnej wsi. Czy akurat w niedzielę wszyscy byli w pracy a pozostałym urodziły się dzieci? Pan pisze bzdury, bo ileż jest w Żurawicy młodych mężczyzn, którzy nie tak dawno grali w piłkę i śmiało mogliby grać, tylko trzeba chcieć. Nie wymieniłem i nie wymieniam nazwisk, ale ich można lekko wymienić kilkadziesiąt. Jeżeli Orzechowce, czy Maćkowice lub Kosienice mogły wystawić grubo ponad regulaminowy stan, a przecież suma mieszkańców tych wsi jest znacznie mniejsza niż Żurawicy.