Po blamażu z LKS Niziny jedziemy do Łuczyc!

• autor: Typer1928, 2016-10-09 17:45

BŁYSKAWICA ŁUCZYCE - ŻURAWIANKA

godz. 12:00 dnia 16.10.2016 r.

Tak jak z LKS Niziny, tak trzeci raz w historii przychodzi nam spotkać się z drużyną  Łuczyc, z którą dwukrotnie zremisowaliśmy. Układ tabeli i terminarza dla Żurawianki jest bardzo niekorzystny po ostatniej kompromitującej porażce, o czym szerzej napiszę w rozwinięciu. Tak się składa, że na koniec rundy jesiennej grozi nam ostatnie miejsce w tabeli, co jest bardzo prawdopodobne. Dlatego mecz w Łuczycach jest dla naszego zespołu niezwykle istotny. Jedno jest niemal pewne, że mizernego dorobku punktowego ubiegłej jesieni w tym roku nie powtórzymy, choć matematycznie jest to możliwe.  ŻYCZĘ AMBICJI, WALKI, SZCZĘŚCIA I POWODZENIA!

W pozostałych meczach grają: Korona Olszany - Błyskawica Łuczyce, Fort Jaksmanice - Czarni Bolestraszyce, Korona Trójczyce - Leśnik Bircza, Artmax Pikulice - Gwiazda Maćkowice, Rada Orzechowce – Cresovia Kalników.

Pierwszy mecz odbył się dnia 25.10.2015 r. Żurawianka – Błyskawica 0 : 0; 2) dnia 05.06.2016 r. Błyskawica – Żurawianka 1 : 1 (0 : 0) po bramce Bąka. Bilans bezpośrednich spotkań 2 : 2 w punktach i 1 : 1 w bramkach. Początkiem czerwca jechaliśmy do Łuczyc w pełnym składzie i pełni optymizmu wygranej z ostatnią drużyną w tabeli. Wygraliśmy bowiem osiem meczy pod rząd i byliśmy bliscy miejsca gwarantującego awans. Stało się zupełnie inaczej, grając po prostu źle nie wygraliśmy meczu, lecz zaledwie zremisowaliśmy 1 : 1, a bramkę strzelił Maciej Bąk w doliczonym czasie gry. Podobnie było jesienią w Żurawicy, gdzie dość szczęśliwie bezbramkowo zremisowaliśmy z drużyną Łuczyc. Jak dla ironii, Błyskawica przed meczem z nami miała tylko trzy punkty, po wygranej w Trójczycach, gdzie na koniec sezonu Żurawianka dostała lanie 1 : 4. Ostatnio Błyskawica wygrała gładko w Nizinach 3 : 0, a Żurawianka na swoim boisku przegrała właśnie z LKS Niziny, by udać się następnie do Łuczyc. Terminarz też jest ciekawy i sprzyjający tragicznej ironii losu. Żurawianka jedzie do Łuczyc, a LKS Niziny grają u siebie z Radą. Jeżeli przegramy w Łuczycach i Niziny wygrają z Radą – spadamy na 11-te miejsce w tabeli. W następnej kolejce jedziemy do Olszan, Rada gra u siebie z Błyskawicą, a LKS Niziny jadą do Pikulic, Gdy przegramy w Olszanach i Rada wygra z Błyskawicą to spadamy na ostatnie miejsce w tabeli! W ostatniej kolejce gościmy Radę, LKS Niziny Koronę Trójczyce, a Błyskawica Artmax. Niech mi ktoś powie, że Żurawianka jest w stanie wygrzebać się z ostatniego miejsca na finiszu rundy jesiennej? Ja mam poważne wątpliwości, ale pewny jestem, że dorobku 14-tu punktów nie jesteśmy w stanie osiągnąć, a przecież był to dorobek na koniec rundy jesiennej sezonu poprzedniego. Dorobek wówczas oceniany jako katastrofa Żurawianki, a jak ocenić obecny dorobek? Nie chcę być źle zrozumiany i odebrany złowrogo, dlatego przytoczę opinię jednego z miejscowych znawców futbolu, który pytaniem powiedział: „Co się w tej Żurawiance dzieje, czy tam już jest koniec świata? Czy tam się już wszystko wali? Czy dla niej już świat się zawalił? U siebie przegrać z drużyną, która nie potrafi wygrać z nikim? To rzecz niewiarygodna, aby tak nisko upaść!”.  Kończąc przytoczę słowa Ignacego Krasickiego: „Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.”.

autor: kibic_zuralki 2016-10-14 21:28:19

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Kolejny odcinek TurboŻurawia: https://www.youtube.com/watch?v=Ool1v7B7 qyQ

autor: ftb2user_1476490115. 2016-10-15 02:13:53

Profil ftb2user_1476490115. w Futbolowo Jak oceniacie ostatnie występy Łukasz Wrony