• Leśnik Bircza - Żurawianka Żurawica 1:4

Gwiazda Maćkowice - Wesoła Zadąbrowie
Czarni Bolestraszyce - Błyskawica Łuczyce
Leśnik Bircza - Unia Fredropol

Pomimo prowadzenia, mogło być gorzej!

• autor: Typer1928, 2017-04-30 17:50

CZARNI BOLESTR-CE - ŻURAWIANKA

0 : 1 – A. Bajwoluk 4’,

0 : 2 –  Kozak – 40’,

1 : 2 – K. Szczęsny (g) 68’,

2 : 2 – Daczkowski 70’.

Czarni: K. Partyka – K. Szczęsny (70' Kaszycki), G. Partyka, Mazurek, Wytrykusz – Daczkowski, Wołoszyn, Radochoński, Hoitsak (80' Jaroch), J. Żywczak (30' Bielech)(ż), Gierula.

Żurawianka: M. Pstrąg – Stelmach (45' Górniak), Banaś, Gawłowski, A. Bajwoluk (70' Tomaszewski) – Biały (65' D. Kucharski), Kohut (ż), K. Kucharski, Majcher – Kozak (60' K. Bajwoluk), Rozpędkowski.

Sędziował: Paweł Rabka (Przemyśl).

Wyniki pozostałych meczy: Cresovia Kalników - Korona Olszany 0 : 5, Korona Trójczyce - Artmax Pikulice 2 : 0, Leśnik Bircza - Błyskawica Łuczyce 2 : 3, Gwiazda Maćkowice – LKS Niziny 7 : 3, Fort Jaksmanice - Rada Orzechowce 1 : 1.

Niestety, w poprzednim meczu mieliśmy remis w ręce, a przegraliśmy. W Bolestraszycach było podobnie, mieliśmy wygraną w ręce, a o mały włos byśmy przegrali! Jesienią na własnym boisku prowadziliśmy 3 : 0, a cudem wygraliśmy tylko dzięki obronie karnego przez Pstrąga w ostatniej minucie gry. Za wcześnie uwierzyliśmy w wygraną. W pierwszej części gry byliśmy zespołem wyraźnie lepszym, grając kombinacyjnie i ładnie dla oka, ale też skutecznie i zasłużenie prowadziliśmy 2 : 0. Najpierw po pięknym strzale A. Bajwoluka w 4’ minucie gry z około 20 metrów, a pod koniec pierwszej połowy po strzale Kozaka. Na drugą połowę wyszliśmy zapewne w przekonaniu, że już mamy pewne trzy punkty. Niestety, ta część gry z naszej strony była taktycznie i piłkarsko mizerna. Często wdawaliśmy się zupełnie niepotrzebnie w pojedynki sam na sam, w czym gustowali Kohut, Kucharski, czy Majcher, a nawet Biały, co było wodą na młyn dla roślejszych i lepiej zbudowanych oraz twardziej grających gospodarzy. Po 15 minutach takiej gry, pomyślałem, że jak będziemy tak grać, to tego meczu nie wygramy. Tak też się stało, jak wróżka czy Kasandra, przy kolejnym rogu gospodarzy, widząc podejście na naszą szesnastkę wysokiego Szczęsnego w 68’ minucie wypowiedziałem, że on strzeli bramkę, a następnie będzie nerwówka. Tak też się stało. Po dwóch minutach, w zamieszaniu pod naszą bramką i niefortunnych wybiciach obrony, Radochoński wepchnął piłkę do naszej siatki. Od tego czasu mieliśmy prawdziwy festiwal indywidualnych, chaotycznych, nieskutecznych i nerwowych zagrań z naszej strony oraz groźnych ataków gospodarzy. Zasadą w piłce jest, że wygrywającej drużyny się nie zmienia, tym bardziej, że w pierwszej części grała dobrze. Niestety, zmieniono i gra się znacznie pogorszyła, pomimo dużej waleczności całego zespołu. W dwóch ostatnich meczach potwierdziła się stara piłkarska prawda, że mając w garści kanarka, możemy w niej nie mieć nawet wróbla!

autor: gal_72 2017-04-30 20:34:28

Profil gal_72 w Futbolowo Chłopaki głowa do góry ! Dzięki Wam Żurawianka jeszcze istnieje i ma drużynę na poziomie jakichkolwiek rozgrywek. Nie macie się co wstydzić niech się wstydzą ci co wypięli na Żurawiankę cztery litery ! Pozdrawiam z szacunkiem.

autor: Typer1928 2017-04-30 21:27:55

Profil Typer1928 w Futbolowo Brawo, dziękuję za te słowa. Są to słowa otuchy. Będąc na meczu z Fortem byłem zaskoczony porządkiem na stadionie. To ma swoją wymowę, że są ludzie, którzy serce wkładają dla Żurawianki. Tego nie wolno zapominać i głośno o tym mówić, jako przykład poświęcenia dla dobra wspólnego. Oprócz podziękowania, mam jedyną prośbę do wszystkich zawodników, abyście wiedzieli, że jesteście swoistymi aktorami i gracie dla kibiców. Kibic ma prawo krytykować zawodnika i każdą krytykę proszę przyjmować z pokorą. Ona ma na celu tylko pokazać zawodnikami jego mankamenty w grze, aby sam w przyszłości starał się je nie popełniać. Kibic widzi ambicję, wolę walki zawodnika, ale z przykrością pokazuje błędy. Pokazywanie błędów jest dla każdego kibica tak samo przykre, jak i dla zawodnika. Jest to konieczność.

autor: Typer1928 2017-04-30 21:36:12

Profil Typer1928 w Futbolowo Ignacy Krasicki pisał kiedyś: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Nauczyciel w szkole, gdy zwraca uwagę uczniowi, nie jest wrogiem ucznia, jest jego przyjacielem. Tak samo ojciec czy matka, gdy zwraca dziecku uwagę, nie jest wrogiem dziecka, jest przyjacielem. Wielokroć matka nad losem i zachowaniem dziecka cicho zapłacze, bo każda matka chce dobra dla swojego dziecka. Tak samo kibic pragnie dobra dla zawodnika i dla klubu. Nie jest wrogiem zawodnika i klubu. W trosce o los zawodnika i klubu krytyką przekazuje tylko przestrogę, że tak nie wolno czynić. Tak proszę odbierać uwagi i krytykę, a nie złośliwość, czy podstawę do obrazy lub gniewu!

autor: kibic_zuralki 2017-05-03 10:08:21

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=dRBoOYcu 7ME

Żurawianka ŻurawicaJawor Nehrybka
Żurawianka Żurawica   Jawor Nehrybka
2017-08-27, 14:00:00

Leśnik BirczaŻurawianka Żurawica
Leśnik Bircza 1:4 Żurawianka Żurawica
2017-08-20, 14:00:00

08-2017

19-te urodziny D. Kohuta.

14:00 Żurawianka - Jawor Nehrybka

Leśnik Bircza 1:4 Żurawianka Żurawica