• Żurawianka Żurawica - Tęcza Kosienice 6:3

Wesoła Zadąbrowie - Cresovia Kalników
Rada Orzechowce - Fort Jaksmanice
LKS Niziny - Jawor Nehrybka

Bracia Bajwolukowie pozbyli korony Koronę Olszany!

• autor: Typer1928, 2017-06-11 16:51

ŻURAWIANKA – KORONA OLSZANY

1 : 0 – A. Bajwoluk (w) 25’,

2 : 0 – K. Bajwoluk 69’.

Żurawianka: Pstrąg – Zabłocki, Gawłowski, Górniak, A. Bajwoluk – Majcher, Kohut, Beer (55’ Hadała), Biały (82’ Soski) - K. Bajwoluk (80’ Wrona), Maksym.

Korona T.: Farian – Mateusz Kurylak, Wielgosz, Pankiewicz, Koterbicki (77' Michał Kurylak), G. Raczkowski – Sikora, H. Szacki (ż), Kruk, Opak (80’ Baran) – K. Szacki, R. Raczkowski.

Sędziował: Bartosz Stypka (Przemyśl).

Wyniki pozostałych meczy: Leśnik Bircza – Czarni Bolestraszyce 3 : 1, Gwiazda Maćkowice - Fort Jaksmanice 1 : 0, Cresovia Kalników - Korona Trójczyce 1 : 4, LKS Niziny - Artmax Pikulice 0 : 2, Błyskawica Łuczyce - Rada Orzechowce 2 : 0.

Przeciwnik trudniejszy i gra znacznie lepsza. Tak można podsumować ogólnie dzisiejszy mecz. Od razu muszę wspomnieć, że mecz był bardzo szybki i w zasadzie wyrównany. Żurawianka wygrała bez straty bramki, to nie był przypadek. Złożyło się na to kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim gospodarze grali szybką piłkę, a że goście też byli szybcy, to mecz mógł się podobać, a okresami nawet bardzo, choć nie ustrzegły się obie drużyny błędów. Pod obydwiema bramkami raz po raz dochodziło do niebezpiecznych sytuacji podbramkowych, z których bramki śmiało mogły padać. Gospodarze dwukrotnie byli sam na sam z Farianem i dwukrotnie nie trafili do bramki (30’ minucie Kohut z 5 metrów huknął  nad poprzeczką oraz w 34’ minucie Majcher strzelił obok słupka). Goście również dwukrotnie byli sam na sam z Pstrągiem (w 43’ minucie K. Szacki strzelił obok słupka, a w 44’ minucie G. Raczkowski trafił w słupek). Niezależnie od tego obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji po przerwie. W Żurawiance dwukrotnie zawiódł Kohut, który niepotrzebnie wdawał się w dryblingi z szybszymi od siebie przeciwnikami. Goście z kolei trafili na świetną dyspozycję Pstrąga w bramce gospodarzy, który pięciokrotnie w przeciągu całego meczu uratował miejscowych od utraty bramek. Jakoś tak się ułożyło, że po poprzedniej kolejce skrytykowałem Pstrąga za błędy i winę utraty dwóch bramek z Błyskawicą, tak teraz zwycięstwo należy przypisać szczególnie właśnie jemu. Muszę obiektywnie pochwalić wszystkich za ambicję, za walkę i nieustępliwość, a oprócz Pstrąga, ze szczególnym naciskiem na Gawłowskiego w obronie oraz Krzysztofa Bajwoluka za mądrość w walce z przeciwnikiem o piłkę (blokowanie przeciwnika) i utorowanie sobie pozycji do strzelenia bramki. Jest to przykład, jak można wyzwolić się od przeciwnika nie mając szybkości i fizycznej siły. Bramka Adriana Bajwoluka z wolnego, to błąd bramkarza, którego wprowadziły w dezorientację sytuacji dwa kolejne kiksy i piłka wpadła do siatki. Nieco zawiódł w mądrości gry Kahut, często wdając się w zupełnie zbyteczne kiwanie się.

autor: kibic_zuralki 2017-06-12 16:40:44

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=AFIwTKT4 9pM

Leśnik BirczaŻurawianka Żurawica
Leśnik Bircza   Żurawianka Żurawica
2017-08-20, 14:00:00

Żurawianka ŻurawicaRada Orzechowce
Żurawianka Żurawica 5:2 Rada Orzechowce
2017-08-11, 18:00:00

08-2017

17-te urodziny D. Ochoty.

17-te urodziny G. Króla.14:00 Leśnik Bircza - Żurawianka

Żurawianka Żurawica 6:3 Tęcza Kosienice