• Żurawianka Żurawica - Tęcza Kosienice 6:3

Wesoła Zadąbrowie - Cresovia Kalników
Rada Orzechowce - Fort Jaksmanice
LKS Niziny - Jawor Nehrybka

Na koniec sezonu kolejne derby Gminy Żurawica!

• autor: Typer1928, 2017-06-12 06:57

RADA ORZECHOWCE - ŻURAWIANKA

godz. 14:00 dnia 18.06.2017 r.

W przedostatnie kolejce wywindowaliśmy się na szóstą pozycję w tabeli, ale pozycja Żurawianki na koniec sezonu jednak zależeć będzie od wyniku z Radą w Orzechowcach. Rada ostatnio przegrała w Łuczycach 0 : 2, a Żurawianka w tym samym stosunku pokonała na swoim boisku dotychczasowego lidera Koronę Olszany. Rada pozostanie na przedostatnim miejscu w tabeli, choćby nawet wygrała z Żurawianką. Końcówka zapowiada się bardzo ciekawie. Pewnymi awansu są tylko Korona Olszany i Artmax Pikulice, a który będzie trzecim zespołem? O tym zadecydować może nawet dodatkowa tzw. mała tabela, w zależności od wyników trzech meczy: Korona Olszany – Leśnik Bircza, Czarni Bolestraszyce – Gwiazda Maćkowice i Korona Trójczyce – LKS Niziny. Mała tabela może też decydować o dalszej kolejności w tabeli, w tym Żurawianki. O tym napiszę szerzej w rozwinięciu, bo wygrana Żurawianki w Orzechowcach wszystko załatwia i Żurawianka będzie na finiszu szósta. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych meczach grają: Korona Olszany - Leśnik Bircza, Czarni Bolestraszyce - Gwiazda Maćkowice, Fort Jaksmanice - Cresovia Kalników, Korona Trójczyce - LKS Niziny, Artmax Pikulice - Błyskawica Łuczyce.

Niedzielny mecz w Orzechowcach będzie z kolei czwartym spotkaniem mistrzowskim obu drużyn w historii. Pierwszy odbył się w dziwnych okolicznościach dnia 16.08.2015 r. Rada – Żurawianka 9 : 1 (2 : 0) po bramce Gawłowskiego. Sędzia zawodów dopuścił do gry tylko 7 zawodników Żurawianki, a pozostałym kwestionował badania lekarskie, które opiewały, że zawodnicy ci są zdolni do gry do dnia 31.08.2015 r., co było oczywistym błędem lekarskim wydanym w dniu 16.02.2015 r. Badania lekarskie obowiązują tylko przez okres sześciu miesięcy, o czym lekarz powinien wiedzieć. W związku z powyższym wszyscy zakwestionowani zawodnicy skończyli ważność badań w dniu 15.08.2015 r. i w dniu 16.08.2015 r. praktycznie nie mieli aktualnych badań lekarskich, choć decyzja lekarska opiewała na dalszy okres, choć krótki. 2) Dnia 03.04.2016 r. Żurawianka – Rada 0 : 0, 3) Dnia 30.10.2016 r. Żurawianka – Rada 1 : 1 (1 : 0) po bramce D. Kucharskiego. Bilans spotkań 2 : 5 w punktach i 2 : 10 w bramkach. Wygrana Żurawianki załatwia całkowicie nasze miejsce w tabeli (szóste). Przegrana i remis nieco komplikuje sprawę. Jeżeli przegramy i przegra Błyskawica w Pikulicach, Czarni u siebie z Gwiazdą oraz leśnik Bircza w Olszanach, a także Cresovia w Siedliskach, to również nic się nie zmieni. Jeżeli przegramy w Orzechowcach i Błyskawica w Pikulicach oraz Czarni zremisują z Gwiazdą, to wyprzedzi nas Błyskawica małą tabelą. Jeżeli Czarni wygrają , to wtedy Czarni nas wyprzedzą dwoma punktami. Bardziej zagmatwana jest sytuacja w czołówce tabeli. Już wspomniałem, że pewni awansu są drużyny Artmaxu i Korony Olszany. Jeżeli Korona Olszany przegra u siebie z Leśnikiem a Gwiazda wygra w Bolestraszycach oraz Korona Trójczyce u siebie z LKS Niziny, to wtedy trzy drużyny będą mieć po 48 punktów (Korona Olszany, Korona Trójczyce i Gwiazda Maćkowice). Wtedy o kolejności zadecyduje mała tabela i awansuje Korona Olszany i Gwiazda Maćkowice. Każdy inny wynik w Olszanach premiuje obie Korony, a Gwiazda pozostanie w B klasie.

Leśnik BirczaŻurawianka Żurawica
Leśnik Bircza   Żurawianka Żurawica
2017-08-20, 14:00:00

Żurawianka ŻurawicaRada Orzechowce
Żurawianka Żurawica 5:2 Rada Orzechowce
2017-08-11, 18:00:00

08-2017

17-te urodziny D. Ochoty.

17-te urodziny G. Króla.14:00 Leśnik Bircza - Żurawianka

Żurawianka Żurawica 6:3 Tęcza Kosienice