• Gwiazda Maćkowice - Żurawianka Żurawica

Unia Fredropol - Fort Jaksmanice
Leśnik Bircza - Cresovia Kalników
Czarni Bolestraszyce - Gwiazda Maćkowice

Dwa autowe wrzuty Szybiaka wystarczyły na Żurawiankę!

• autor: Typer1928, 2017-06-18 16:27

RADA ORZECHOWCE - ŻURAWIANKA

1 : 0 – Beer (g) 63’,

2 : 0 – B. Rabski (g) 78’.

Rada: Stankiewicz – T. Kasprzyk, Podolak, Beer, M. Rywak – B. Rabski (80’ Potoczny), M. Rabski (56’ Szybiak), K. Rywak, Hryniszyn – Falger, K. Rywak.

Żurawianka: Pstrąg – Zabłocki, Gawłowski, Stachura (ż), A. Bajwoluk (65’ Wrona) – Majcher, Kohut, Górniak, Maksym (80’ Szeliga) – Biały, K. Bajwoluk.

Sędziował: Marcin Tkaczyk (Przemyśl).

Wyniki pozostałych meczy: Korona Olszany - Leśnik Bircza 3 : 2, Czarni Bolestraszyce - Gwiazda Maćkowice 3 : 8, Fort Jaksmanice - Cresovia Kalników 3 : 0, Korona Trójczyce - LKS Niziny 7 : 0, Artmax Pikulice - Błyskawica Łuczyce 4 : 1.

W Orzechowcach Żurawianka pokazała jak nie należy grać. W przeciągu całego meczu, a głównie w pierwszej połowie miała znacznie więcej z gry, ale nie stworzyła praktycznie ani jednej sytuacji strzeleckiej. Na dodatek, nie pokusiła się nawet na jeden groźny strzał na bramkę Stankiewicza. Oddała wprawdzie w tej części gry trzy strzały z dalszej odległości, ale były one mizernej wartości i bramkarz nie miał żądnych trudności z ich obroną. Natomiast piłkarze Rady właśnie w tej części gry raz mieli setkę, gdy Falger po trójkątnym zagraniu biegowo znalazł się sam na sam z Pstrągiem, ale przestrzelił i drugi raz napastnik gospodarzy w dogodnej sytuacji zgubił piłkę. Żurawianka grała zupełnie bezmyślnie, stosowała mnóstwo gry na kilku metrach z dużą ilością nieskutecznych dryblingów i tyleż podań, kończących się zazwyczaj niecelnie. Dotyczy to niemal wszystkich, a szczególnie celował w tym Kohut! Czy ktoś w drużynie cokolwiek myśli w grze? Jak można brać się za kiwanie przeciwnika, gdy się nie ma szybkości i zwrotności, a praktyka jasno pokazała, że niczego się z tego nie zyska, a zawsze piłkę się traci? Przecież to logika przemawia, że tak nie wolno, że bezsensownie traci się siły, a efektów nie ma żadnych, że to jest niebywała głupota! Widząc tak bezmyślną grę, już w przerwie powiedziałem, że Żurawianka tego meczu nie wygra, że w najlepszym wypadku będzie 0 : 0 albo przegra do zera. W przerwie trener podobnie słownie skarcił drużynę, co powinno w drugiej części przynieść poprawę gry. Niestety, nic z tego! Dalej to samo, dalej system tysiąca podań i to wiele niecelnych, dalej bez szybkości, dalej bezmyślna gra i dalej utrata sił. Szczytem bezmyślności przy stanie 0 : 1 popisał się Biały. Mając na polu karnym idealną sytuację do strzału, podał niecelnie piłkę wzdłuż linii pola bramkowego. Wcześniej w zupełnie niegroźnej sytuacji dopiero co wprowadzony do gry Szybiak dalekim wrzutem z autu obsłużył Beera, który z kilku metrów głową pokonał Pstrąga. Taki sam wrzut powtórzył w 78’ minucie i Bartosz Rabski skopiował wyczyn Beera.  Od tego czasu Żurawianka praktycznie nie istniała na boisku, bo i sił jej brakowało. Potwierdziła się stara piłkarska prawda, że w piłkę nożną gra się głową, a nie nogami! Nogami, strzela się bramki, a Rada pokazała, że głową też można strzelać! Nasi pokazali w Orzechowcach jak można przegrać z własnej głupoty!

autor: kibic_zuralki 2017-06-19 20:18:42

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=jNdAwM0t 23U

Gwiazda MaćkowiceŻurawianka Żurawica
Gwiazda Maćkowice   Żurawianka Żurawica