¯urawianka - strona nieoficjalna

• Wiar Krówniki - Gwiazda Maækowice 5:0
  • LKS Nak³o Starzawa - San Hureczko 3:2

Menu g³ówne

Zaloguj siê, aby typowaæ.

Brak u¿ytkowników
zalogowanych i 10 go¶ci

ogó³em: 3 383 681

statystyki szczegó³owe

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 18
¯urawianka ¯urawica - Têcza Kosienice
Cresovia Kalników - Stra¿ak So¶nica
Orze³ Torki - Grom Wyszatyce
LKS Nak³o Starzawa - Gwiazda Maækowice

Aktualno¶ci

Po drugim zwyciêstwie ¯urawianka liderem!

• autor: Typer1928, 2017-08-27 17:06

¯URAWIANKA – JAWOR NEHRYBKA

1 : 0 – K. Bajwoluk  2’,

2 : 0 – Kohut (k) 23’,

3 : 0 – Gaw³owski (g) 38’,

4 : 0 – Majcher 44’,

5 : 0 – Mazur 47’,

6 : 0 – £akomski (s) 52’,

6 : 1 – D. Chrapek 60’,

7 : 1 – Kamler 65’,

8 : 1 – Mazur 69’.

¯urawianka: Tomaszewski (60’ Maksym) – Zab³ocki (78’ P. Pstr±g), Gaw³owski (65' Stachura), Wrona (¿), Szymañski – Górniak (46’ Bia³y), Partyka, Kohut, Majcher – K. Bajwoluk(60’ Kamler), Mazur.

Jawor:  Jêdruch – P. Chrapek, Drymaj³o, Kuczerepa, £akomski – D. Chrapek, F±frowicz, Karasiñski, Moñka - Malinowski, Habyk.

Sêdziowa³: Marcin Tkaczyk (Przemy¶l).

Widzów: 150.

W pozosta³ych meczach graj±: Czarni Bolestraszyce - B³yskawica £uczyce 3 : 1, Gwiazda Maækowice – Weso³a Zad±browie 3 : 1, Cresovia Kalników - Rada Orzechowce 2 : 0, Fort Jaksmanice - LKS Niziny 3 : 4, Le¶nik Bircza – Unia Fredropol 1 : 3.

Przed meczem pisa³em na stronie klubowej, ¿e w ¯urawiance co¶ drgnê³o, ¿e klub zaczyna ¿yæ. Nie jest to przesada, bo organizacja meczu jak na tê klasê rozgrywkow± bez zastrze¿eñ, sk³ad na mecz równie¿ w stanie zadawalaj±cym, a nawet bior±c pod uwagê aktualne mo¿liwo¶ci – prawid³owy, zabezpieczenie medyczne fachowe i na czas. Ze zdziwieniem, a tak¿e z rado¶ci± dla oka, zobaczy³em jeszcze nie w pe³ni dzia³aj±cy zegar stadionowy, który wskazywa³ aktualny wynik meczu. W tym elemencie równie¿ powoli wracamy do ¿ycia, a co dopiero powiedzieæ, ¿e widzów by³o prawie 150, czego od prawie dwóch lat nie do¶wiadczy³em! Oczywi¶cie, ¿e pogoda sprzyja³a, ale te zmiany trzeba odnotowaæ, które s± jaskó³k± powolnych zmian na lepsze. Brawo!

Zmiana organizacji w klubie by³a widoczna te¿ w grze na boisku, na którym ¯urawianka ci±gle królowa³a, a bramkê straci³a zupe³nie przypadkowo w trakcie bolesnej kontuzji Tomaszewskiego. ¦rodek pola rozgrywa³ pi³kê dobrze i m±drze, g³ównie dotyczy to obu ¶rodkowych Partyki i Kohuta, którym sekundowali boczni pomocnicy. Obrona gra³a uwa¿nie i dobrze, g³ównie Gaw³owski, Zab³ocki i Szymañski. Do Wrony mogê mieæ pretensjê za brak odpowiedzialno¶ci i powagê w grze, co skoñczy³o siê kartk±. Atak wspomagany taktycznie przez pomoc wypracowa³ mnóstwo sytuacji pod bramk± go¶ci, ale za du¿o ich marnowa³. W przebiegu ca³ego meczu wynik powinien byæ znacznie wy¿szy i nie przesadzi³bym, gdyby ¯urawianka wygra³a 15 : 0. Ilo¶æ sytuacji bramkowych (setek) zaprzepaszczonych doliczy³em siê w granicach 10, g³ównie w drugiej czê¶ci gry, a zw³aszcza w ostatnim kwadransie. Najpiêkniejsz± akcj± meczu zaliczy³bym akcjê, po której Majcher strzeli³ czwart± bramkê do szatni. Przys³owie powiada, ¿e jedna jaskó³ka wiosny nie czyni! Dobre zmiany nie s± dowodem na gruntown± poprawê. W grze dru¿yny, mimo znacznej poprawy jest jeszcze wiele mankamentów, wiele do zrobienia, co wymaga dalszej pracy. Wyniki decydowaæ bêd± o ilo¶ci kibiców, a kibice to dochód z biletów. My¶lê, ¿e w nastêpnym meczu na w³asnym boisku z Fortem Jaksmanice zarz±d klubu zorganizuje formaln± sprzeda¿ biletów. Jestem dobrej my¶li, ¿e dzisiejsze wysokie zwyciêstwo i ewentualny sukces we Fredropolu przyci±gnie na stadion wiêcej sympatyków i warto siê pokusiæ o wynik z Uni± i sprzeda¿ biletów. Dla biednego klubu ka¿da z³otówka siê liczy, wiêc warto skorzystaæ z tej mo¿liwo¶ci!

autor: kibic_zuralki 2017-08-28 15:49:12

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Skrót spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=E6vWxblm -Cs

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

¯urawianka ¯urawicaLKS Ujkowice
¯urawianka ¯urawica 4:2 LKS Ujkowice