• Żurawianka Żurawica - GKS Orły 4:3

Remanent piłkarskiej soboty!

• autor: Typer1928, 2017-09-18 23:00

ŚLADEM ODBYTEGO TURNIEJU

O PUCHAR IM. ROBERTA MAKSYMA!

W dniu 09.09.2017 r.  na stadionie Żurawianki Żurawica odbył się VII Turniej im. Roberta Maksyma dla drużyn najmłodszych. Jest to turniej cykliczny, organizowany każdego roku dla upamiętnienia organizatora rozgrywek piłkarskich dla najmłodszych, którym zmarły Robert Maksym przez kilka lat się zajmował. Od samego początku, pomysłu i idei zorganizowania turnieju im. Roberta Maksyma (tragicznie zmarłego wieloletniego piłkarza, działacza)  głównym organizatorem i fundatorem nagród, przy w wsparciu rodziny: Barbary, Eweliny i Kamila był Tomasz SMYK. I tak było i w tym roku. Cały ciężar organizacji turnieju wzięli na siebie wspomniany wcześniej Tomasz Smyk i rodzina śp. Roberta. Honorowym patronatem turnieju był Wójt Gminy Żurawica Pan Krzysztof Składowski i radni Żurawicy: Pan Marek Jaremczuk i Pan Leszek Cichy, którzy ufundowali Puchary dla uczestników turnieju oraz poczęstunek. Natomiast dzięki zaangażowaniu Tomasza Smyka, każdy uczestnik turnieju dostał medal i jakiś upominek a zwycięzcy turnieju plecaki. Każda z drużyn mogła liczyć na ciepłą kiełbasę, na sok, wodę, na atrakcje i zabawy zapewniane przez animatora oraz mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. (Więcej w rozwinięciu).

Uwaga!

Dostęp do Galerii: Lewa pionowa kolumna: Informacja o klubie - Galeria współczesna - Puchar im. Roberta Maksyma w dniu 09.09.2017.

Turniej rozpoczął się o godz. 10:00 i został otwarty przez rodzinę Roberta, Tomasza Smyka i Wójta Gminy Żurawica oraz radnych. W turnieju wzięło udział 9 drużyn, które zajęły następujące miejsca:

I - UKS Orlik Przemyśl,

II - FA Lubaczów

III - LKS Żurawianka Żurawica

IV - JKS Jarosłąw

V - FA Oleszyce

VI - Giganci Radymno I

VII - Giganci Radymno II

VIII - Biało-Czerwoni Kaszyce

IX - Junak Słocina Rzeszów

W klasyfikacji indywidualnej turnieju wyróżnieni zostali:

Najlepszy strzelec - Hubert Kędziora (UKS Orlik Przemyśl)

Najlepszy zawodnik - Szymon Seryło (LKS Żurawianka Żurawica)

Najlepszy bramkarz - Jakub Niedźwiecki (FA Lubaczów)

Mimo wysokiego poziomu i renomowanych drużyn, drużyna prowadzona przez Mateusza Seryłe zajęła 3 miejsce a dodatkowo nagrodą indywidualną został wyróżniony Szymon Seryło.

Przypomnę, że Robert Maksym był czynnym zawodnikiem i działaczem Żurawianki Żurawica, który zginął w wypadku samochodowym na drodze  krajowej nr 77 (na przedłużeniu ulicy Rzeszowskiej w kierunku Radymna), w odległości niespełna kilometr od żurawickich zabudowań w dniu 19.07.2009 r.

W imieniu Zarządu klubu i własnym dziękuję również organizatorom, sponsorom i wszystkim uczestnikom tego turnieju! Na stronie klubowej znajduje się ponad 40 zdjęć z tego turnieju, by każdy z uczestników mógł na nie popatrzeć i sobie skopiować dla własnej satysfakcji.

Dziękujemy za liczne słowa uznania i podziękowania odnośnie samej organizacji i przebiegu VII Turniej im. Roberta Maksyma dla drużyn najmłodszych.

Żurawianka ŻurawicaŁęg Łowce
Żurawianka Żurawica   Łęg Łowce