¯urawianka: Sowa (46’Pstr±g) – Zab³ocki, Bana¶, Gaw³owski, Podolak – Górniak, Kohut (¿), Partyka, Bia³y ( 89’ P. Pstr±g) - K. Bajwioluk (46’ Majcher), Mazur.

Cresovia: Choma – £uka, Kurek (65’ Kowalów), Niedziela (82’ M. Hajduk), Senejkow – Solarczyk, D. Szkó³ka (¿), ¦wirk, Polny (¿) – Bufan, P. Szkó³ka.

Sêdziowa³: Bart³omiej Galanty (Przemy¶l).

Widzów: 100.

Wyniki pozosta³ych meczy: Unia Fredropol - Rada Orzechowce 6 : 1, Le¶nik Bircza – LKS Niziny 1 : 1, B³yskawica £uczyce - Weso³a Zad±browie 1 : 3, Czarni Bolestraszyce - Jawor Nehrybka 0 : 1, Gwiazda Maækowice - Fort Jaksmanice 0 : 2.

Nim rozpocz±³ siê mecz w ¯urawicy wiedzieli¶my o wyniku bardzo wa¿nego meczu w Maækowicach, gdzie dotychczasowy lider niespodziewanie przegra³ na w³asnym boisku z Fortem Jaksmanice 0 : 2, co rysowa³o przed ¯urawiank± szansê wyj¶cia na czo³o tabeli. Nie wiem czy ta sensacyjna wiadomo¶æ wp³ynê³a na zespó³ gospodarzy, którzy ju¿ w pierwszej minucie stracili bramkê z oko³o 25-30 metrów po strzale z rzutu wolnego Jacka Polnego. Bramka ta niemal zupe³nie sparali¿owa³a zespó³ ¯urawianki, który by³ t³em zespo³u sprzed tygodnia w £uczycach. W polu faktycznie gospodarze mieli wiêcej z gry, ale faktycznie nie stworzyli ¿adnej sytuacji strzeleckiej pod bramk± Chomy. Go¶cie prowadz±c jedn± bramk±, przy miernej postawie miejscowych ograniczali siê do kontr z wykorzystaniem szybkiego i przebojowego Ukraiñca Jurija Bufana, co powa¿nie kilkakrotnie zagra¿a³o bramce Sowy do przerwy i M. Pstr±ga po przerwie. Na nieszczê¶cie, jeszcze w 50’ minucie stracili¶my drug± bramkê, co zapowiada³o pora¿kê. Tym bardziej, ¿e ¯urawiance pomimo przewagi w polu gra siê nie klei³a, a go¶cie nieustannie zaczêli grê spowalniaæ, co w konsekwencji siê na nich zem¶ci³o. Najpierw w do¶æ niegro¼nej sytuacji pod bramk± Chomy, po faulu na Partyce sêdzia pokaza³ na wapno w 70’ minucie meczu, co wykorzysta³ na 1 : 2 Kohut i wtedy rozpocz±³ siê prawdziwy horror dla obu dru¿yn. Gospodarze niczym Feniks z popio³ów wynie¶li siê na wy¿yny energii, naciskaj±c wszystkich przez wszystkich na ca³ym boisku. Im wiêksza by³a presja, tym bardziej go¶cie s³abli i w 79’ minucie Mazur strza³em z 15 metrów doprowadzi³ do remisu, a nastêpnie pod bramk± go¶ci niczym huragan nacierali gospodarze. Po paru minutach by³o ju¿ 3 : 2 dla ¯urawianki pod strzale g³ow± Kohuta w 83’ minucie. Na tym nie koniec, bo w 87’ minucie Bia³y znalaz³ siê sam na sam z bramkarzem i z 10-ciu metrów zamiast strzeliæ lekko w dowolny róg, hukn±³ jak z armaty nad poprzeczk±. Z takiego prezentu go¶cie natychmiast skorzystali i ostatkiem si³, s³usznie desperacko poszli do przodu i przy przed³u¿eniu czasu gry o 4 minuty pod bramk± Pstr±ga obserwowali¶my obronê Czêstochowy, zakoñczon± koñcowym gwizdkiem sêdziego. Potwierdzi³a siê jeszcze raz stara prawda, ¿e jak siê nie wykorzystuje setkê, to mo¿na straciæ wiele. Takie dwa przypadki w przed³u¿onych czasie gry mieli¶my z Fortem, kiedy stracili¶my zwyciêstwo i o ma³y krok pozbawiliby¶my siê remisu, a teraz zamiast zwyciêstwa móg³ byæ remis! Powiadaj±, ¿e zwyciêzców siê nie s±dzi, ale opisaæ te fakty oraz przestrzegaæ mo¿na!