• Fort Jaksmanice - Żurawianka Żurawica 2:2

Fenix Leszno - Korona Trójczyce
Orzeł Torki - Artmax Pikulice
Gwiazda Maćkowice - Fort Jaksmanice

W Zadąbrowiu same dziwy: mecz, kartki, gra i bramki!

• autor: Typer1928, 2017-10-01 15:00

WESOŁA ZADĄBROWIE - ŻURAWIANKA

1 : 0 – Trojnar 26’,

2 : 0 – Trojnar 39’,

3 : 0 – Trojnar 75’.

Wesoła: Przybyszek  (87’ Bachurski) – Delikt (85’ Kędziołka), Dybisz, Gancarz (66’ Świdrak), K. Świszcz – Zacharuś (ż) (80’ Szybiak), Prymasko, Słowik, M. Świszcz - Karbowniczyn (23’ Baran), Trojnar (ż).

Żurawianka: Pstrąg – Zabłocki (46’ Podolak), Banaś, Gawłowski, Szymański (cz-79’) – Górniak (80’ Beer), Kohut , Biały (85’ P. Pstrąg), Majcher (46’ Kucharski) - K. Bajwoluk (55’ A. Bajwoluk), Mazur (cz – 69’).

Sędziował: Paweł Pawlus (Przemyśl).

Widzów: 100.

Wyniki pozostałych meczy: LKS Niziny - Unia Fredropol 4 : 4, Rada Orzechowce – Błyskawica Łuczyce 2 : 1, Jawor Nehrybka - Leśnik Bircza 2 : 1, Fort Jaksmanice - Czarni Bolestraszyce 7 : 0, Cresovia Kalników - Gwiazda Maćkowice 0 : 5.

Na wstępie uzasadnię dlaczego akurat taki tytuł dałem relacji meczu z Zadąbrowia. Otóż do problematycznej czerwonej kartki Mazura Żurawianka miał znacznie więcej z gry, stworzyła więcej sytuacji pod bramką Przybysza, a przegrywała 0 : 2! Przy czym drugą bramkę sama sobie wypracowała. W zupełnie niegroźnej sytuacji  nie pilnowany Zabłocki zamiast piłkę wybić w pole lub przynajmniej na aut, będąc przed narożnikiem szesnastki podał ją własnemu bramkarzowi, a ten zrobił kiks wybijając ją w górę nad siebie, co stworzyło bardzo groźną sytuację, po której piłkę przyjął jeden z napastników gospodarzy i podał do zupełnie wolnego Trojnara i było po herbacie! W nieco podobnej sytuacji gospodarze strzelili pierwszą bramkę również po strzale Trojnara w 26’ minucie gry. Po stracie pierwszej bramki goście rzucili się do odrabiania straty i stworzono kilka idealnych sytuacji do wyrównania, ale Przybyszek miał chyba swój dzień i trzykrotnie wybił piłkę z okienka na róg w 27’, 29’ i 32’ minucie. W 33’ minucie sytuację zaprzepaścił K. Bajwoluk. Gospodarze od samego początku stosowali cały czas grę długimi podaniami do szybkich napastników. W ten sposób właśnie padła pierwsza bramka, po typowej kontrze i zamieszaniu pod bramką Pstrąga. W 34’ minucie mieliśmy kolejną kontrę po dalekim prostopadłym podaniu, po którym M. Świszcz znalazł się sam na sam z bramkarzem lecz przestrzelił obok słupka. W 38’ minucie akcja zainicjowana przez Kohuta i w dobrej sytuacji znalazł się Górniak oraz Biały, wzajemnie sobie przeszkadzając na polu bramkowych Przybyszka. Zamiast wyrównania mieliśmy kolejną kontrę, opisaną wcześniej, powstrzymaną skutecznie przez obronę, ale spartaczoną przez Zabłockiego i Pstrąga, po czym było już 2 : 0. Po przerwie gra się nie zmieniła, w 49’ minucie Kohut znalazł się sam na sam i przerzucił piłkę nad wybiegającym Przebyszkiem, ale piłka minimalnie minęła słupek. Identyczną sytuację miał w 53’ minucie Mazur, który akurat trafił w wybiegającego z pustej bramki Przybyszka, którego szczęście ciągle nie opuszczało. Za to pecha miał Mazur w 68’ minucie gry ukarany czerwoną kartką, jak określił to sędzia za uprawianie boksu na boisku. Panie sędzio, jeżeli operujemy na boisku piłkarskim terminologią bokserską, to Mazur nie zadał ciosu, tylko zasłonił się przed ciosem rywala, czyli właśnie skrył się przed ciosem rywala stosując pojedynczą gardę. Za co wtedy został ukarany zawodnik gospodarzy żółtą kartką i podyktowany był rzut wolny dla  Żurawianki. Za to, że Mazur od tyłu był nieprzepisowo atakowany i ręką zasłonił się przez uderzeniem przeciwnika. Co ciekawe, Mazur wtedy nawet przeciwnika nie dotknął. Od kiedy to zasłona jest ciosem? Tam rękoczynu nie było ze strony Mazura, tylko faul przeciwnika. Co do drugiej czerwonej kartki nie wypowiadam się, bo byłem z daleka, a atak Szymańskiego na nogi przeciwnika mógł być ostatecznie zakwalifikowany na czerwoną kartkę. Pierwszy przypadek był pochopny, krzywdzący dla Żurawianki i zepsuł dość dobre widowisko, które było żywe, prowadzone w szybkim tempie, mogło się podobać. Oceniając jako całość spotkanie przyznać muszę, że Wesoła wygrała zasłużenie, ale zbyt wysoko, a może dlatego, że Żurawianka zmarnowała stworzone przez siebie sytuacje. Po czerwonych kartkach mecz zupełnie stracił na widowisku.

Żurawianka ŻurawicaGKS Orły
Żurawianka Żurawica   GKS Orły