• Żurawianka Żurawica - Wesoła Zadąbrowie 2:3

Jawor Nehrybka - Unia Fredropol
LKS Niziny - Błyskawica Łuczyce
Rada Orzechowce - Wesoła Zadąbrowie

Dopiero trzeci mecz w historii z Czarnymi Bolestraszyce?

• autor: Typer1928, 2017-10-16 10:01

ŻURAWIANKA – CZARNI BOLESTR-CE

godz. 15:00 dnia 22.10.2017 r.

Zbliżamy się do końca jesiennej rundy. Tym razem na własnym boisku spotykamy się z sąsiadem zza miedzy, bowiem obie wsie dzieli zaledwie wąska ulica Kwiatowa rozdzielająca obie części Lisiej Góry, z której zdecydowanie mniejsza część należy do Żurawicy. Piłkarska historia nie skorzystała z tej bliskości i dlatego najbliższej niedzieli będziemy świadkami dopiero trzeciego spotkania, a zdecydowanym faworytem będą gospodarze.  Zapraszam wszystkich na mecz i wsparcie drużyny!

W pozostałych meczach grają: Wesoła Zadąbrowie - Jawor Nehrybka, Błyskawica Łuczyce – Fort Jaksmanice, Rada Orzechowce - LKS Niziny, Unia Fredropol - Cresovia Kalników, Leśnik Bircza - Gwiazda Maćkowice.

Pomimo bliskości dwóch wsi, tylko dwukrotnie obie drużyny spotykały się w meczach mistrzowskich obie drużyny nie spotykały się, gdyż w zdecydowanej większości Żurawianka grała w wyższej klasie rozgrywkowej. Jedyny przypadek, gdy Czarni grały wyżej był sezon 2015/16, czyli Czarni występowały w A klasie a Żurawianka w B klasie. Następnie los nas połączył w jednej klasie rozgrywkowej. 1) dnia 11.09.2016 r. Żurawianka – Czarni 3 : 2 (1 : 0) po bramkach: 1 – Kohut, K. Bajwoluk, samobójcza; 2) dnia 30.04.2017 r. Czarni – Żurawianka 2 : 2 (0 : 2), bramki: A. Bajwoluk, Kozak. Bilans bezpośrednich spotkań 4 : 1 w punktach i 5 : 4 w bramkach. Po wysokim zwycięstwie w Orzechowcach wróciliśmy na trzecie miejsce w tabeli wyprzedzając nieznacznie rywali: Cresovię Kalników i Wesołą Zadąbrowie jednym punktem, LKS Niziny dwoma punktami i Unię Fredropol trzema punktami. Ustępujemy natomiast liderowi (Gwiazda Maćkowice) pięcioma i Fortowi Jaksmanice trzema punktami. Zestaw par najbliższej kolejki sprawia, że w zasadzie dystans do dwóch pierwszych drużyn nie powinien się zmienić, bo wątpliwym jest aby Fort przegrał w Łuczycach, a Gwiazda w Birczy. Żurawianka jest faworytem niedzielnego spotkania na własnym boisku z Czarnymi Bolestraszyce, ale po wyniku Czarnych w Maćkowicach (przegrana tylko 0 : 1 i bramka stracona w końcówce meczu), to takiej pewności nie można zakładać w 100%. Dla nas, oprócz meczu z Czarnymi, interesujące jest spotkanie we Fredropolu, gdzie Unia gościć będzie Cresovię Kalników. W przypadku wygranej Unii Żurawianka najwięcej z tego skorzysta. Idealnie by było gdyby jeszcze LKS Niziny straciły punkty w Orzechowcach, Fort w Łuczycach i Gwiazda w Birczy, ale to są tylko moje mrzonki fruwające wysoko w kosmosie! Tak, czy owak, wygrać koniecznie trzeba z Czarnymi, bo w ostatniej kolejce będzie nam niezwykle ciężko w Nizinach. Tak się składa, że po ostatniej kolejce czołówka tabeli może być niezwykle przetasowana, a wyniki niedzielne mogą mieć istotny wpływ na to przetasowanie. W ostatniej kolejce bowiem grają: Fort – Wesoła, Gwiazda – Unia, LKS Niziny – Żurawianka, Cresovia – Błyskawica. Pewniakiem jest tylko Cresovia, która gdyby wygrała teraz we Fredropolu będzie mieć 24 pkt. i awansuje bardzo wysoko. Podobnie jest z LKS Niziny, których wygrana w Orzechowcach i u siebie z Żurawianką doprowadzi je do wyprzedzenia naszej drużyny. Wesoła zapewne wygra u siebie z Jaworem i przy remisie w Siedliskach z Fortem również wyprzedzi naszą drużynę i pomimo zwycięstwa z Czarnymi możemy spaść aż na szóste miejsce w tabeli mając 22 punkty. Jest to tylko czarny scenariusz, ale możliwy do zrealizowania! Liczę, że drużyna w dwóch ostatnich meczach pokrzyżuje ową czarną wizję! POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

Gwiazda MaćkowiceŻurawianka Żurawica
Gwiazda Maćkowice   Żurawianka Żurawica