• LKS Niziny - Żurawianka Żurawica 0:2

Cresovia Kalników - Wesoła Zadąbrowie
Fort Jaksmanice - Rada Orzechowce
Jawor Nehrybka - LKS Niziny

Wygrana w ciężkich warunkach!?

• autor: Typer1928, 2017-10-29 15:07

LKS NIZINY - ŻURAWIANKA

0 : 1 – Mazur 69’,

0 : 2 – Mazur 92’.

LKS Niziny: Kuźniar – Wojtaszek (80’ Kuter), K. Kościk II, Krochmalny, Czechowicz – Musz (85’ Bytnar), Pelc, M. Jaroch, Gąsiorki (ż) -  K. Kościk I (82’ D. Kasieczko), Antonik.

Żurawianka: M. Pstrąg – R. Wardęga, Banaś, Gawłowski, Szymański – Górniak (46’ K. Kucharski), Kohut, Kamler, Majcher (ż)(75’ Zabłocki) – Biały (80’ K. Bajwoluk), Mazur.

Sędziował: Ireneusz Małysz (Przemyśl).

Widzów: 50.

Wyniki pozostałych meczy: Fort Jaksmanice - Wesoła Zadąbrowie 4 : 3, Gwiazda Maćkowice – Unia Fredropol 2 : 1, Jawor Nehrybka – Rada Orzechowce 0 : 0, Cresovia Kalników - Błyskawica Łuczyce 3 : 1, Czarni Bolestraszyce - Leśnik Bircza 4 : 2.

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu, chłodzie i porywistym wietrze. W zasadzie można powiedzieć, że drużyna, która grała z wiatrem posiadała przewagę w polu i więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. W pierwszej połowie gospodarze grali z wiatrem i oni posiadali przewagę, ale niewiele stworzyli sytuacji bramkowych pod bramką Pstrąga. W sumie tylko trzy razy mogli zdobyć bramkę. Już w 2’ minucie gry, strzał z rzutu wolnego Antonika opieczętował poprzeczkę, a w 15’ minucie silny strzał z odległości około 20 metrów pod poprzeczkę wybił na róg Pstrąg. Najgroźniejszą w tym czasie sytuację zmarnowali miejscowi w 26’ minucie meczu, kiedy to po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym piłka dwukrotnie przechodziła wzdłuż linii bramkowej bramki Pstrąga i zamiast trafić do siatki została ostatecznie wybita w pole przez obronę gości. Żurawianka w tej części gry ograniczała się tylko do obrony własnej bramki i do organizacji kontr. Kilka razy udało się jej skontrować miejscowych, ale bezskutecznie. Jednak w końcówce pierwszej części gry zanotowałem dwie sytuacje godne przekazania. Najpierw piękną kontrę przeprowadzili goście i wypuszczony w przebój Mazur minął bramkarza i mając tylko przed sobą pustą bramkę został na polu karnym od tyłu sfaulowany, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nie przerwał gry. Zaraz po tym incydencie kolejny incydent, ale pod bramką Pstrąga, który na polu bramkowym został kopnięty w głowę. Tym razem sędzia odgwizdał faul na bramkarzu i ukarał Gęsiorskiego tylko żółtą kartką, choć zawodnicy gości domagali się u sędziego w obu przypadkach czerwonej kartki.  Druga połowa to zdecydowana przewaga gości grających tym razem z wiatrem, ale im też nie kleiła się gra. Stworzyli wprawdzie wiele sytuacji bramkowych, ale ze skutecznością nie było dobrze. Tylko w 55’ minucie Kamler będąc w dogodnej sytuacji strzelił dobrze z pola karnego, ale Kuźniar instynktownie obronił. Zespół z Nizin w tej części gry w zasadzie miał tylko jedną okazję do strzelanie bramki. W 60’ minucie po błędzie obrony gości  niespodziewanie Antonik znalazł się sam na sam z Pstrągiem i kiedy wydawało się, że będzie 1 : 0 dla gospodarzy, Antonik strzelił obok słupka. Z biegiem czasu miejscowi coraz bardzie słabli, a Żurawianka nabierała pewności za sprawą głównie K. Kucharskiego. Bramka jednak padła w 69’ minucie po długim podaniu do Mazura, który sprytnym zagraniem uprzedził wybiegającego z bramki Kuźniara i piłka wpadła do siatki. Niemal w identyczny sposób zdobył drugą bramkę w przedłużonym czasie gry, wykorzystując chwilowe opuszczenie bramki przez Kuźniara i strzałem do pustej bramki z dość znacznej odległości zapieczętował zwycięstwo gości. Trzeba jednoznacznie powiedzieć, że słusznie obawiano się tego meczu w szeregach Żurawianki, bo drużyna z Nizin jest znacznie groźniejsza niż w poprzednich sezonach i dlatego trzy punkty cieszą.

autor: kibic_zuralki 2017-10-31 08:01:09

Profil kibic_zuralki w Futbolowo Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=M6s3qLV0 IPo

Łęg ŁowceŻurawianka Żurawica
Łęg Łowce   Żurawianka Żurawica