• Żurawianka Żurawica - GKS Orły 4:3

Wiar Krówniki - Orzeł Torki
Tęcza Kosienice - Artmax Pikulice
Żurawianka Żurawica - Bizon Medyka

Wszystkich Świętych - Dzień Zmarłych!

• autor: Typer1928, 2017-10-29 18:52

Jak co roku w dniu 1 listopada obchodzimy dzień, w którym wspominamy zmarłych, naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Wielu z nich związanych było z naszym klubem, będąc w przeszłości jego zawodnikami, działaczami, bądź też oddanymi kibicami. Obecnie nie ma ich wśród nas, ale pozostają i pozostaną w naszej pamięci. Na żurawickich cmentarzach oraz na innych nekropoliach spoczywają ludzie, których pamiętam i wiem o ich śmierci, a którzy zachowali się w mojej pamięci z ich startów i działalności na rzecz Żurawianki. Wielu z nich wsławiało nasz klub nie tylko na sportowych arenach powiatu, województwa i kraju, ale też w Europie i świecie. Pamiętajmy o nich, kiedy będziemy odwiedzali cmentarze. Nie zapomnijmy również o tych, którzy spoczywają w odległych zakątkach naszego kraju i za granicą, a kiedyś związani byli z Żurawicą i naszym klubem.

Na Cmentarzach w Żurawicy spoczywają (w kolejności alfabetycznej):

- sportowcy:

Zuzanna Bartnicka, Mieczysław Bąk, Edward Błachuta, Jan Bosak, Jan Brodło, Stanisław Brodło, Władysław Dmitrzyk, Władysław Domański, Jan Dutko, Jan Filipowicz, Krzysztof Gabrysiak, Andrzej Głowacz, August Głowacz, Czesław Głowacz, Czesław Górniak, Michał Humeńczyk, Edward Inglot, Stanisław Inglot, Roman Jacejko, Franciszek Jucha, Rene Juszczyk, Wojciech Konrad, Paweł Kowalski, Roman Krzyk, Tadeusz Krzyk, Jadwiga Krzyk-Raba, Franciszka Krzyk-Olbrycht, Józef Lenczowski, Stanisław Lenczowski, Jan Łacina, Józef Łacina, Stanisław Łacina, Władysław Łazor, Józef Maksym, Robert Maksym, Leopold Mazurek, Andrzej Nalepa, Barbara Oleksińska-Chudzio, Wojciech Pantoł, Henryk Partyka, Ludwik Partyka, Roman Partyka, Stefan Piejko, Leopold Podolak, Stefan Podolak, Jadwiga Skoczylas-Mulawka, Czesław Smolik, Zdzisław Smuczek, Edward Spelina, Władysław Stefanik, Leszek Urban, Franciszek Wardęga, Ludwik Wardęga, Marian Wardęga, Franciszek Włoch, Mieczysław Wojtaszek, Zdzisław Wojtaszek, Tadeusz Zamorski.

- działacze:

Józef Biały, Jan Błachuta, Henryk Dzikowski, Stanisław Garbowski, Franciszek Jucha, Emil Kołodziej, Eugeniusz Kołodziej, Adam Krzyk, Franciszek Lis, Roman Muszyński, Tadeusz Smuczek, Władysław Smuk, Józef Śliwa, Franciszek Wardęga, Władysław Wardęga, Wojciech Wicher, Marian Wiech, Stanisław Żygała, Franciszek Żyjewski, Zygmunt Żyjewski.

Na Cmentarzach w Przemyślu spoczywają:

- sportowcy:

Mieczysław Burzyński, Michał Forst, Władysław Głowacz, Stanisław Kuźniar, Alfred Łaba, Krzysztof Łaba, Tadeusz Majcher, Michał Maksym, Jerzy Mauthe, Rudolf Prachowski, Roman Pytlak, Jerzy Ruśnica, Jerzy Szkabarnicki, Marian Taras, Jerzy Tchórzewski, Stanisław Wiech, Wiesław Wojakowski, Stanisław Zaborniak.

- działacze:

Wiesław Ozimczuk, Książę Andrzej Sapieha (grób symboliczny), Stanisław Ślipiński.

Na Cmentarzach w Buszkowicach, Duńkowiczkach, Gliwicach, Legnicy, Łętowni, Wyszatycach spoczywają:

- sportowcy:

Stanisław Gradowski, Zbigniew Kojder, Władysław Lizak, Mieczysław Łacina, Kazimierz Malczyk, Marian Partyka, Roman Salamon.

Stefan Ducheński.

Żurawianka ŻurawicaŁęg Łowce