Dwa błędy obrony i sytuacja coraz groźniejsza!

Fort: Ficak – K. Domaradzki, Mazur, Skupień, Ł. Wojdyło – B. Domaradzki, Droń (85’ Koralewicz), Tomczyk (67’ Kuźniar), Urban (ż) – Gołębiowski (ż), Ścigaj (ż)(88’ Stadnik).

Żurawianka: M. Pstrąg –  Górniak (87’ P. Pstr ąg), Gawłowski (ż), G. Beer (ż), A. Bajwoluk, – K. Kucharski (ż) (70’ Majcher), Kohut, Kamler (87’ Skiba), Partyka (80’ K. Bajwoluk) – A. Beer (45’ Biały), Mazur (ż).

Sędziował: Andrzej Hreczka (Przemyśl).

Widzów: 80.

Wyniki pozostałych meczy: Jawor Nehrybka – Cresovia Kalników 1 : 3, LKS Niziny – Gwiazda Maćkowice 1 : 0, Rada Orzechowce – Czarni Bolestraszyce 3 : 1, Wesoła Zadąbrowie – Leśnik Bircza 6 : 2, Błyskawica Łuczyce – Unia Fredropol 0 : 3.

Trzeba sobie powiedzieć prawdę, że Fort wygrał tylko dzięki większej szybkości, zwrotności, agresywności w bezpośrednich pojedynkach, a dwie bramki strzelił po identycznych błędach obrony gości. Błędy te polegały na dwukrotnym wrzuceniu dalekiej piłki za plecy obrońców Żurawianki, którzy przespali moment szybkiego wyjścia na pozycję strzelecką najpierw Ścigaja, a następnie Tomczyka. Należy też przyznać, że gospodarze często stosowali długie piłki do szybkich Gołębiowskiego, Ścigaja, Tomczyka i Urbana, z którymi głównie w pierwszej połowie nie radzili sobie boczni obrońcy, tj. Górniak i A. Bajwoluk, zastępujący dwóch etatowych obrońców Żurawianki, Zabłockiego i Szymańskiego. W tej właśnie części goście mieli trzy sytuacje strzeleckie: w 6’ minucie mierny strzał głową Kohuta bez trudu obronił Ficak, a w odpowiedzi mieliśmy pierwszy błąd obrony i 0 : 1. Następnie w 17’ minucie piękną bombą z 35’ metrów popisał się A. Bajwoluk i ponownie na drodze staną Ficak, a potem Partyka w 22’ minucie strzelił i Ficak broni, ponownie błąd obrony i jest 0 : 2! Nieporadność strzelecka zemściła się w Żurawicy z Unią i teraz w Siedliskach. Prawdą jest, że Żurawianka grała ambitnie w drugiej części meczu, miała przewagę w polu, wypracowała kilka bardzo groźnych sytuacji pod bramką Ficaka, ale zbyt często zwlekała ze strzałami, co było wodą na młyn ostrożnie i agresywnie grających gospodarzy. Ogólnie rzecz biorąc można wysnuć wrażenie, że Żurawianka po meczu w Nehrybce jest zahipnotyzowana swoją wielkością, co absolutnie nie potwierdziła w konfrontacji z Unią Fredropol i również teraz z Fortem, choć mecz był bardzo ciekawy i prowadzony w niezwykle szybkim tempie, a akcji pod obydwiema bramkami nie brakowało. Ogólnie można przyjąć, że mecz był wyrównany, a wygrali ci, którzy popełnili mniej błędów! Porażka w Siedliskach z Fortem zagmatwała sytuację Żurawianki, jesteśmy jeszcze na trzecim miejscu, ale już z identycznym dorobkiem punktowym z LKS Niziny, posiadamy też jeden punkcik przewagi nad Wesołą Zadąbrowie. Co gorsza, jeżeli nie obudzimy się w porę, a rywale nie prześpią okazji, to zupełnie pogrzebiemy szansę awansu, a apetyty ciągle mamy wielkie!