• Fort Jaksmanice - Korona Olszany 6:0

Fenix Leszno - LKS Batycze
GKS Orły - LKS Nakło
Wiar Huwniki - Korona Trójczyce

Szósty i do tej pory najważniejszy mecz z Wesołą!

• autor: Typer1928, 2018-05-14 09:49

ŻURAWIANKA – WESOŁA ZADĄBROWIE

godz. 14:00 dnia 20.05.2018 r.

Pierwszy mecz z serii trzech bardzo istotnych spotkań wygrany w sposób nie budzący żadnych wątpliwości, choć niezwykle trudny. Przed nami przeciwnik, z którym zawsze mieliśmy bardzo wielkie kłopoty, ale o tym szerzej w rozwinięciu. Wydawało się, że porażki dotychczasowych pewniaków do awansu są na rękę naszej drużynie, ale analizując całość realia przemawiają coś przeciwnego, bo spłaszczenie tabeli wyrównało szansę awansu już nie siódemki pretendentów, a szóstki. Teraz czas na Wesołą Zadąbrowie, której los leży w nogach i głowach Żurawianki. Wcześniej ostatnim w tabeli z tych kandydatów była właśnie Cresovia Kalników, ale porażka z Żurawianką przekreśliła jej szansę. O ważności, warunkach i układzie sił oraz możliwościach Żurawianki napiszę w rozwinięciu. Zapraszam wszystkich kibiców na ten bardzo ważny mecz. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych meczach grają: Czarni Bolestraszyce - Fort Jaksmanice, Gwiazda Maćkowice – Cresovia Kalników, Leśnik Bircza - Jawor Nehrybka, Unia Fredropol - LKS Niziny, Błyskawica Łuczyce - Rada Orzechowce.

Do tej pory w meczach mistrzowskich spotykaliśmy się 5 razy, i tak: 1) Dnia 11.08.2013 r. Wesoła – Żurawianka 1 : 1 (1 : 0), Baran; 2) Dnia 22.03.2014 r. Żurawianka – Wesoła 0 : 0; 3) Dnia 05.10.2014 r. Żurawianka – Wesoła 2 : 1 (1 : 1), Milanik, M. Bąk; 4) Dnia 10.05.2017 r. Wesoła Żurawianka 4 : 1 (3 : 0), Sidor; 5) Dnia 01.10.2017 r. Wesoła Żurawianka 3 : 0 (2 : 0). Bilans bezpośrednich spotkań 4 : 7 w punktach i 3 : 8 w bramkach. Widzimy, że na własnym boisku był bezbramkowy remis i ciężko wywalczona wygrana 2 : 1. Na wyjeździe dwukrotnie dostaliśmy srogie baty i w pierwszym meczu padł remis 1 : 1, a wyrównującą bramkę w ostatniej chwili meczu zdobył Baran! Pamiętamy też nieszczęście w dniu 01.10.2017 r., kiedy to w Zadąbrowiu przegraliśmy 0 : 3, kończąc grę po dwóch czerwonych kartkach i jednej kontuzji. Są to jaskrawe dowody, że Wesoła Żurawiance nie przeniesie wesołości, a przeciwnie, trzeba się szykować na twardą walkę o wszystko. Sytuacja w tabeli i w terminarzu jest bardzo skomplikowana. Naprawdę trudno ustalić, która z szóstki drużyn awansuje do A klasy. W najlepszej sytuacji jest Gwiazda, która ma 3 mecze u siebie (Cresovię, Żurawiankę i Leśnik) a wyjazd do Bolestraszyc i Fredropola. Leśnik pokazał rogi w Nizinach, a Cresovia również nie musi się poddawać. Mecz z Żurawianką w Maćkowicach będzie miał niesamowitą wartość dla obu drużyn. Fort ostatnio dużo traci, przegrał w Nizinach, Kalnikowie i teraz u siebie z Gwiazdą. Teraz jedzie do Bolestraszyc, gdzie punkty potraciły Wesoła i LKS Niziny. Ma jeszcze mecz u siebie z Leśnikiem, który poskromił LKS Niziny oraz pewną wygraną z Błyskawicą, a także wyjazd do Unii i Wesołej. Paradoksalnie w dobrej sytuacji jest Unia Fredropol, która jest na fali i trudno przewidzieć kiedy dobra passa jej się skończy. Właśnie Unia u siebie ma LKS Niziny, Fort i Gwiazdę oraz wyjazd do Narybki i Kalnikowa. Wesoła u siebie ma tylko LKS Niziny i Fort, a jedzie do Żurawicy, Orzechowiec i Nehrybki. LKS Niziny u siebie gra z Błyskawicą, i Radą, a jedzie do Fredropola, Zadąbrowie i Żurawicy. Kluczowe będą mecze Żurawianki z Wesołą i Gwiazdą. Wygranie z Wesołą i nie przegranie w Maćkowicach oraz wygrana z Radą i Czarnymi da nam awans, obok Gwiazdy. Przewiduję, że nie awansuje LKS Niziny. Trzecia drużyna wyłoniona zostanie z Fortu, Wesołej i Unii. Pozostaje pytanie, czy Unia potrafi pokonać u siebie z LKS Niziny, Fortem i Gwiazdą oraz wygra w Kalnikowie, bo w Nehrybce nie powinna mieć problemów. Widzimy, że po niespodziewanych porażkach Fortu i Gwiazdy, sytuacja Żurawianki i pozostałych drużyn czołówki tabeli jeszcze bardziej się skomplikowała. W najbliższej kolejce nasze oczy skierowane będą oprócz meczu z Wesołą, też na Bolestraszyce, Maćkowice i Fredropol. W tej sytuacji każda z drużyn ma szanse awansu i każda może nie awansować.

Korona OlszanyŻurawianka Żurawica
Korona Olszany   Żurawianka Żurawica