¯urawianka: M. Pstr±g – Zab³ocki (75’ K. Bana¶), Gaw³owski, G. Beer , Szymañski (70’ A. Bajwoluk) – Kohut (46’ Majcher), Górniak, K. Kucharski, Partyka (88’ Tomaszewski) – Bia³y, Kamler (60’ K. Bajwoluk).

Rada: D. Stankiewicz – P. Kasprzyk (89’ Szybiak), Mach, M. Rywak, K. Rywak (80’ Rabski) – Go³±b (75’ D. Miara), K. Sidor, Folger, Koniuszy (33’ T. Kasprzyk) - T. Sidor, Szyd³owski (66’ B. Stankiewicz).

Sêdziowa³: Mariusz Jajkowski (Przemy¶l).

Widzów: 150.

Wyniki pozosta³ych meczy: Le¶nik Bircza - Cresovia Kalników 4 : 1, Czarni Bolestraszyce – Gwiazda Maækowice 1 : 3, Unia Fredropol - Fort Jaksmanice 1 : 3, B³yskawica £uczyce - Jawor Nehrybka 1 : 2, Weso³a Zad±browie - LKS Niziny 1 : 1.

Maj±c na wzglêdzie pierwsze k³opoty ¯urawianki w historii kontaktów z Rad± Orzechowce, stawia³em na pewne zwyciêstwo 3 : 1, a gdy go¶cie przy przewadze ¯urawianki z szybkiej kontry strzelili pierwsz± bramkê i objêli prowadzenie, zacz±³em w±tpiæ w pe³ny sukces. Pomny meczu w Orzechowcach, gdy mieli¶my przewagê w polu i przegrali¶my 0 : 2 po dwóch dalekich wrzutach z autu Szybiaka i dwóch strza³ach g³ow± zawodników Rady. Podobnie by³o w ¯urawicy, gdy nawet nie wykorzystali¶my karnego i bezbramkowo zremisowali¶my 0 : 0. Innym razem w ¯urawicy by³ remis 1 : 1. Z gry jednak byli¶my lepsi wtedy i tym razem, ale prowadzenie zdoby³a Rada. Obawy szybko sta³y byæ p³onne, gdy najpierw Kamler a nastêpnie Kamil Kucharski wyprowadzili ¯urawiankê na prowadzenie. Po tych bramkach i na podstawie znacznie lepiej prezentuj±cej siê na boisku gospodarzy nabra³em przekonania, ¿e nastêpne bramki to kwestia czasu. W 34’ minucie ponownie Kamler da³ o sobie znaæ, a po nim Gaw³owski przypomnia³ sobie, ¿e potrafi strzeliæ do siatki przeciwnika, co sta³o siê w 42’ minucie gry i by³o 4 : 1. Po przerwie ponownie Kamler strzeli³ na 5 : 1 i w odpowiedzi zgasi³ zapêdy gospodarzy Tomasz Sidor, który wykorzysta³ niezdecydowanie dwóch obroñców i strzeli³ drugiego gola dla Rady. ¯urawianka wypracowa³a sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale jako¶æ zawodzi³a. Dopiero w koñcówce meczu, najpierw Kamil Kucharski w 83’ minucie, a w 85’ minucie Krzysztof Bajwoluk strzelili jeszcze dwie braki i ustalili koñcowy wynika na 7 : 2. Nie zwyk³em zbytnio chwaliæ poszczególnych zawodników, ale ¶rodkowa formacja gra³a sprawnie i kombinacyjnie, zreszt± nie po raz pierwszy, która przedstawia obraz dru¿yny do¶wiadczonej i zgranej. W ataku ambitny jak zawsze Bia³y i wszêdobylski, a tak¿e niezwykle ambitnie ruchliwy Kamler zas³uguj± równie¿ na pochwa³ê. Dzisiaj na do¶wiadczonej i dobrze zgranej obronie ci±¿± obie bramki, które nie mog³y siê zdarzyæ. Wyniki innych dru¿yn zas³uguj± na uwagê, mam tu na my¶li parê Weso³a – LKS Niziny i Unia – Fort. W pierwszym wypadku liczy³em, ¿e Weso³a straci komplet punktów z ambitn± dru¿yn± Nizin, bo derby gminy rz±dz± siê innymi prawami. Straci³a dwa, co dla ¯urawianki jest swoistym b³ogos³awieñstwem. Liczy³em, ¿e Fort legnie we Fredropolu, ale siê przeliczy³em. Dobre i to, nie trzeba wymagaæ czego¶ wiêcej. Wynika st±d, ¿e w zasadzie do awansu zosta³o tylko cztery dru¿yny. W nastêpnej kolejce nie przewidujê aby uk³ad tabeli siê cokolwiek zmieni³. Weso³a jedzie do Nehrybki, ¯urawianka do Bolestraszyc, Fort u siebie gra z B³yskawic±, a Gwiazda go¶ciæ bêdzie u siebie Le¶nika. Je¿eli cokolwiek ma siê w tabeli zmieniæ, to mo¿na liczyæ na ostatni± kolejkê, w której Weso³a aby awansowaæ, musi najpierw wygraæ u siebie z Fortem, a ¯urawianka na w³asnym boisku przegraæ z LKS Niziny, przy oczywi¶cie wcze¶niejszym wygraniu w Bolestraszycach! W tej chwili pewnymi awansu s± tylko Fort Jaksmanice i Gwiazda Maækowice.