Żurawianka: M. Pstrąg (47’ Tomaszewski) – Zabłocki (47’ K. Banaś), Gawłowski, G. Beer , Szymański (47’ A. Bajwoluk) - Kohut, Górniak (47’ Mazur), Majcher (46’ K. Kucharski), Partyka (47’ K. Bajwoluk) – Biały, Kamler.

LKS Niziny: Kuźniar – Bytnar (46’ Woźny), Dziura, D. Kasieczko (67’ Czechowicz), Wojtaszek - M. Jaroch, K. Kościk I, K. Kościk II (60’ K. Musz), S. Musz – A. Pelc, Antonik (18’ Gęsiorski (ż), 80’ Krochmalny),

Sędziował: Paweł Małysz (Przemyśl).

Widzów: 700.

Wyniki pozostałych meczy: Unia Fredropol - Gwiazda Maćkowice 4 : 1, Leśnik Bircza – Czarni Bolestraszyce 6 : 2, Błyskawica Łuczyce - Cresovia Kalników 3 : 1, Wesoła Zadąbrowie - Fort Jaksmanice 2 : 3, Rada Orzechowce - Jawor Nehrybka 5 : 1.

Ostatni mecz Żurawianki w klasie B sezonu 2017/18 przeszedł do historii. Dla wielu będzie zapamiętany jako szczególny pod wieloma względami. Po pierwsze, że tydzień wcześniej zapewniliśmy sobie awans i w dniu świątecznego jubileuszu w obecności dawno nie oglądanej ilości widzów, w tym nawet hałaśliwej i dość pokaźnej grupy wiernych kibiców. Wyprowadzenie na płytę boiska obu drużyn godnym mistrzostw świata, w towarzystwie najmłodszych adeptów miejscowego piłkarstwa, a na dodatek okraszeni wymownymi balonikami. Przyznam, że takiej scenerii Żurawica nie widziała nawet podczas pamiętnego meczu na inaugurację pierwszego sezonu w IV lidze pomiędzy Żurawianką a Stalą Mielec w dniu 08.08.2004 r., choć wtedy widzów zgromadziło się ponad 1200, a dzisiaj aż 700, co również zaliczyć należy do swoistego rekordu! Kolejnym godnym zapamiętania będzie fakt, że mecz dzisiejszy był ostatnim meczem pracy trenera pierwszego zespołu Pana Marka Pałysa, który wybiera się na specjalistyczne studia trenerskie. Pozostawia on drużynę dobrze przygotowaną do dalszych rozgrywek, drużynę zdyscyplinowaną i stanowiącą rozumiejący się monolit zespołu, z którego Żurawianka powinna mieć wiele pociechy. Pozostaje mi tylko podziękować Panu, Panie Marku za owocną pracę, o czym będziemy długo pamiętać. Życzymy Panu, wiele dobrego na nowej drodze życia osobistego i sportowego! Wszystko kiedyś musi się kończyć i ufam, że nikt w Żurawicy nie zatrze śladów Pańskiej pracy!

Co do meczu. Pierwsza połowa to obustronna gra bardzo przeciętna, choć goście oddali dwa bardzo piękne i niezwykle groźne strzały na bramkę Pstrąga, który każdorazowo w sposób cudowny obronił na róg. W pierwszym przypadku strzelcem był A. Pelc, a w drugim K. Kościk. Gospodarze natomiast posiadali w tej części gry przewagę w polu, ale nie potrafili ani razu celnie strzelić na bramkę Kuźniara. Jedyny celny strzał oddał Kamler w 31’ minucie, gdy głową zdobył prowadzenie! Zaraz po przerwie trener Żurawianki ryzykownie dokonał aż sześciu zmian i w 50‘ minucie K. Bajwoluk strzelił na 2 : 0, ale za chwile było już 2 : 1 za strawą A. Pelca, który wykorzystał nonszalancję obrony gospodarzy i będąc sam na sam z Tomaszewskim wiedział co zrobić, no i sprawa stała się nagle poważna. Przez prawie kwadrans gra się wyrównała, z lekką przewagą gości. Po jednym z rogów G. Beer strzelił głową na 3 : 1, co nie uspokoiło drużynę z Nizin, lecz jeszcze bardziej nacierała na bramkę Tomaszewskiego, a Żurawianka zaczęła grać z kontry, co nie było skuteczne, gdyż często obrona gości łapała miejscowych na spalonym. W doliczonym czasie gry ponownie dał o sobie znać A. Pelc,  jak poprzednio wykorzystał błąd obrony i przeciętny mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3 : 2.