Żurawianka: M. Pstrąg  –  K. Banaś, Gawłowski, G. Beer, Szymański (70’ A. Bajwoluk) –  Kohut, K. Kucharski, Dmitrzyk (90’ A. Beer), Partyka (10’ Mazur) – Biały, K. Bajwoluk (65’ Kamler).

Pogórze: Bielec – Galej, K. Kazienko (46’ Janowski), Szymkiewicz, Telega – Głowacz, Kamiński (ż), Ścibor, Zioło – Buchowski, W. Szybiak.

Sędziował: Mariusz Jajkowski (Przemyśl).

Widzów: 200.

Wyniki pozostałych meczy: Fenix Leszno - Bizon Medyka 10 : 0,  LKS Nakło – Korona Olszany 4 : 2, Tęcza Kosienice - GKS Orły 4 : 4, LKS Batycze – Orzeł Torki 0 : 1, Wiar Krówniki - Korona Trójczyce 5 : 1, Wiar Huwniki - Fort Jaksmanice - przełożony na godz. 16:00 dnia 26.09.2018, Gwiazda Maćkowice – Artmax Pikulice 2 : 0.

Przysłowie powiada, że zwycięzców się nie sądzi. Jednak warto powiedzieć nieco przykrości na temat drużyny zwycięskiej, ale o tym przy końcu relacji. Najpierw należy drużynie Żurawianki podziękować za zwycięstwo i styl gry w całych meczu, bo przeciwnik wcale nie był łatwym do pokonania. Żurawianka w pierwszej połowie grała bardzo dobrze, wypracowała kilka bardzo groźnych sytuacji bramkowych, ale ze skutecznością nie było najlepiej. W środku pola bardzo dobrą partię rozegrał Kucharski, bez zarzutu grał weteran Dmitrzyk, który dość często włączał się w grę ofensywną. Już w pierwszej minucie meczu, właśnie z podania Kucharskiego Dmitrzyk strzelił z 10. metrów ponad poprzeczką bramki Bielca. Pięć minut później po dobrzej centrze z prawej strony Banasia ponownie Dmitrzyk strzałem głową zmusił do interwencji Bielca.  Naprawdę, w pierwszej części meczu Żurawianka wyraźnie górowała nad groźnym Pogórzem, rzutów z rogu i wrzutów z autu na wysokości szesnastki gości było sporo i obrona gości miała pełne ręce roboty. Po jednym z rogów centrowanych przez Białego z prawej strony strzałem głową popisał się G. Beer w 36’ minucie i Żurawianka objęła prowadzenie. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy Kohut, Kucharski i Mazur mieli szansę strzelić kolejne bramki. Druga połowa to przewaga gości. Spowodowana raczej ubytkiem sił miejscowych, którzy mocno forsowali tempo w pierwszej części oraz niekorzystnym wynikiem dla gości, którzy raz po raz parli do wyrównania. Pogórze wypracowało sobie w tym czasie przynajmniej trzy sytuacje strzeleckie, kiedy to dwukrotnie na posterunku znalazł się M. Pstrąg i uratował Żurawiankę, a raz goście zmarnowali sami. Żurawianka mając w zapasie jedną bramkę musiała grać oszczędnie do końca meczu, choć Mazur grający z konieczności na lewej obronie po kontuzji Partyki w 10’ minucie, w 47’ minucie przeszedł po lewym skrzydle do linii bramkowej bramki gości i zacentrował po ziemi do nadbiegającego K. Bajwoluka, który z najbliższej odległości do bramki Bielca minął się z piłką! W tej części gry należy też pochwalić całą obronę, no i oczywiście samego brakarza Żurawianki, że utrzymali zerowe konto z tyłu. Jak na dłoni widać wyraźną różnicę w grze Żurawianki, nawet porównując ostatnie pół roku. Boczni obrońcy dość śmiało wymieniają się ze skrzydłowymi w akcjach zaczepnych. Biały od jakiegoś czasu więcej widzi na boisku i coraz śmielej sobie radzi z rosłymi przeciwnikami w pojedynkach jeden na jeden. Cieszy dobra gra Kucharskiego i całej obrony oraz bramkarza. Przykre słowa jedynie mogę dorzucić pod adresem Kohuta, za częste i zbyteczne opóźnianie akcji zaczepnych, przez jakąś manię kiwania się, zamiast szybkiej gry posyłając piłkę do wychodzących na pozycję kolegów. W ten sposób zawodnik staje się hamulcowym drużyny. Oczywiście, że są na boisku takie sytuacje, że piłkę warto przetrzymać, ale to nie może być normą. Wygraną awansowaliśmy na czwarte miejsce, ale przed nami kolejny trudny mecz w Huwnikach, gdzie również nie będzie łatwo. Kończąc, dziękuje całej drużynie za postawę i za zwycięstwo!