• Fenix Leszno - Żurawianka Żurawica 4:1
  • Orzeł Torki - Tęcza Kosienice 1:1

6. Typer1928 76
8. SamWieszKto1928 74

Najlepsza 11 - 13 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

• autor: jaro1916, 2018-11-08 22:49

Witam. Dla kogo 13 kolejka była szczęśliwa ? Sprawdźcie to w prezentowanej przez nas najlepszej jedenastce poprzedniego weekendu

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czyny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, LKS Orzeł Torki, Bizon Medyka, Tęcza Kosienice, Korona Trójczyce, LKS Żurawianka Żurawica.

🔝 BRAMKARZ

👕 Łukasz LIZOŃ (Gwiazda Maćkowice): drugi raz z rzędu golkiper Gwiazdy zajmuje miejsce w najlepszej jedenastce kolejki. W meczu z liderem Lizoń miał wiele okazji do udowodnienia jak dobrze zna się na swoim fachu. Zachowane czyste konto, wiele skutecznych interwencji przy groźnych sytuacjach gości. Występ niemal bezbłędny co pozwoliło drużynie z Maćkowic odnieść bardzo ważne zwycięstwo z Orłami.

🔝 OBROŃCY

👕 Łukasz MACHUNIK (Gwiazda Maćkowice): bardzo dobry mecz stopera Gwiazdy, który w największym stopniu przyczynił się do zachowania czystego konta w meczu z liderem. Bardzo dobre czytanie gry, udane interwencje - wydawał się tego dnia być zupełnie bezbłędny.

👕 Paweł GÓRNIAK (LKS Nakło): filar defensywy swojego zespołu. Kilka razy w spotkaniu z Fortem uratował swoją drużynę przed stratą bramki. Bardzo solidnie wyglądał w grze 1 na 1. W walce o górne piłki był wyróżniającym się piłkarzem, również bardzo dobre wyglądał w pojedynkach biegowych.

👕 Maciej BĄK (LKS Batycze): Druga nominacja z rzędu lecz druga bardzo mocno wypracowana i zasłużona. Maciek jest byłym zawodnikiem Żurawinaki i od początku widać było, że zależy mu na dobrym występie. Mimo iż Żurawianka stwarzała sobie więcej sytuacji właśnie dzięki "Blademu" akcje te były często stopowane przez środkowego obrońce. Maciek zbijał wszystkie górne piłki, pokazywał się przy stałych fragmentach gry i doskonale przewidywał poczynania Żurawianki. Nominacja w pełni uzasadniona gdyż był on najjaśniejszym punktem obrony Batycz. Zero z tyłu mówi również dużo przy dość znacznym naporze Żurawianki.

👕 Dawid GALEJ (Pogórze Dubiecko): Podobnie jak w przypadku poprzednika Dawid Galej zostaje wybrany do jedenastki kolejki drugi raz z rzędu. W spotkaniu z Artmaxem kierował poczynaniami defensywe, świetnie czytał grę i przewidywał zamiary drużyny gospodarzy. "Kasował" wiele ofensywnych akcji drużyny z Pikulic, starał się również rozgrywać piłkę. Ma spory wkład w zachowanie czystego konta.

🔝 POMOCNICY

👕 Ostap MEDYTSKYI (LKS Batycze): Pomocnik, który robi za dwóch albo za trzech. Był bardzo aktywny i tworzył zagrożenie mimo iż Żurawianka początkowo na boisku była lepsza. Dzięki jego opanowaniu i pięknej bramce na 1:0 Batycze wyszły na drugą połowę dużo pewniejsze i spokojniesze. Ostap dołożył również asystę przy bramcę na 2:0. Był prowodyrem większości akcji Batycz - żelazne płuca - pokazywał się w ofensywie oraz wracał się przez całe spotkanie do obrony. Nominacja Ostapa to kolejny potwierdzony wynikami świetny występ! Jego wkład przełożył się na pozycję, w której Batycze się znajdują.

👕 Bartłomiej BUKSA (Gwiazda Maćkowice): kolejny zawodnik w tej jedenastce z ponowną nominacją. Znakomity występ piłkarza Gwiazdy, pokazał się znakomicie w grze defensywnej gdzie solidnie wywiązywał się ze swoich zadań w destrukcji jak i w wyprowadzaniu gry ofensywnej. W tym spotkaniu zostawił wiele zdrowia na boisku by wygrać "walkę" o środek pola. To okazało się być kluczem do sukcesu całej drużyny.

👕 Jakub HOMA (Korona Olszany): Jeden z tych zawodników, który argumentami w postaci bramek i asyst wywalczył sobie miejsce w najlepsze 11 kolejki. Strzelec dwóch bramek dla Olszan świetnie przewidujący boiskowe wydarzenia, walczył, co ważne skutecznie, o każdą piłkę. Do dwóch zdobytych
bramek dołożył asystę przy bramce numer 5.

👕 Emanuel OSYPANKO (Wiar Krówniki): jego rajdy lewą strona stwarzały największe zagrożenie pod bramką gospodarzy. Defensorzy drużyny z Leszna nie potrafili znaleźć sposobu na wyłączenie go z gry, dlatego każda próba zatrzymania kończyła się faulem i przyznaniem rzutu wolnego dla gości. Mecz ukoronował asystą przy bramce na 1:0 i zdobyciem bramki na 3:0.

🔝 NAPASTNICY

👕 Krystian SZKULSKI (Wiar Krówniki): drugi ofensywny zawodnik zespołu z Krównik w naszej jedenastce. Trudny do zatrzymania, waleczny i silny na nogach napastnik. Napsuł wiele krwi leszniańskim obrońcom. Swój dobry występ podkreślił bramka na 2:0.

👕 Kamil PODBILSKI (Wiar Huwniki): napastnik Wiaru zdobył dwie bramki na 1:0 oraz 2:1 w wygranym wyjazdowym spotkaniu z Orłem Torki. Dwie bramki zapewniające zwycięstwo gościom z Huwnik na trudnym terenie w Torkach są istotnym argumentem jeśli chodzi o pozycję napastnika.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Fenix LesznoŻurawianka Żurawica
Fenix Leszno 4:1 Żurawianka Żurawica