• Fenix Leszno - Żurawianka Żurawica 4:1

GKS Orły - Wiar Huwniki
Fenix Leszno - Gwiazda Maćkowice
Korona Olszany - Fort Jaksmanice

Najlepsza 11 - 14 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

• autor: jaro1916, 2018-11-15 23:28

Prezentujemy najlepszą jedenastkę przedostatniej kolejki rundy jesiennej przemyskiej A-klasy Ciekawostką jest fakt, że aż 8 zawodników z pierwszej jedenastki wpisało się na listę strzelców!

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czyny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki, Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, LKS Orzeł Torki, Bizon Medyka, Tęcza Kosienice, Korona Trójczyce, LKS Żurawianka Żurawica.

🔝 BRAMKARZ

👕 Damian BARAN (Fenix Leszno): bardzo dobry mecz golkipera drużyny z Leszna. Pewny punkt w bramce gości, nie popełniał błędów, duża ilość obronionych strzałów. Jego interwencje w pewnym stopniu pomogły Fenixowi w wygraniu meczu i zagraniu na zero z tylu na trudnym terenie w Jaksmanicach.

🔝 OBROŃCY

👕 Łukasz KRÓL (Wiar Krówniki): Naprawdę rzadko się zdarza by obrońca w tej lidze zagrał tak dobry mecz , Cwynar i Kędzior całkowicie wyłączeni z gry, a dobrze wiemy ze panowie prezentują naprawdę wysoki poziom. Przerywał akcję, "kasował" zagrania w swojej strefie , wybijał wszystko co było możliwe. Bramka dla Medyki padła przypadkowo po kiksie bramkarza Wiaru, który "wypluł" piłkę więc Król nie miał przy niej swojego udziału za co nie ponosi winy.

👕 Grzegorz TOKARZ (GKS Orły): w meczu z Pogórzem cała obrona drużyny z Orłów zagrała na prawdę bardzo dobre spotkanie, nie dopuszczając gości z Dubiecka do stworzenia nawet jeden groźnej okazji podbramkowej. Zderzając się ze ścianą zawodnicy Pogórza byli zmuszeni do strzałów z dystansu. Nie można jednak wyróżnić całej obrony jako formacji, jednak oprócz świetnej obrony stoper GKSu dołożył bardzo ładnego gola, który jest dla niego już 11stym trafieniem w tym sezonie!

👕 Bartosz WŁOCH (LKS Batycze): Bartosz w wyjazdowym derbowym pojedynku z Gwiazdą pokazał się z naprawdę dobrej strony. Świetnie przecinał prostopadłe piłki rywala i miał pełną kontrolę nad swoją stroną. Skutecznie powstrzymywał Radka Buksę, któremu nie dał się nawet rozpędzić, nie popełnił błędów obciążających.

👕 Patryk DEJNAKA (Gwiazda Maćkowice): W przeciągu całego meczu Patryk był aktywny zarówno z przodu jak i z tyłu co było kluczowe dla wyniku spotkania. Bramka przez niego zdobyta podbudowała Gwiazdę i ukierunkowała w stronę lepszego rezultatu. Właściwie bramka Patryka była punktem zwrotnym gdyż mimo iż druga połowa należała do Batycz to Maćkowice w końcu przejęły inicjatywę. Wystrzegał się błędów i czysto odbierał piłkę rywalom. Najbardziej wyróżniający się z ekipy Gwiazdy - brał ciężar gry na siebie i stwarzał zagrożenie.

🔝 POMOCNICY

👕 Łukasz ZAJĄC (LKS Batycze): zdobywca bramki na 1:0 dla Batycz, ale również jeden z głównych kreatorów gry gości. W jednej z akcji gdy Łukasz wyszedł "oko w oko" z Lizoniem pięknie przelobował bramkarza lecz od osiągnięcia celu piłkę powstrzymał obrońca gospodarzy (Paweł Jasiewicz). Łukasz pracował bardzo mocno czego również nie można odmówić kolegom, ale to jego gol dał punkt drużynie z Batycz na trudnym terenie w Maćkowicach.

👕 Łukasz GŁUSZKO (Fenix Leszno): ponowna nominacja pomocnika z Leszna w najlepszej jedenastce kolejki. W kolejnym już meczu udowodnił jak ważnym ogniwem jest dla zespołu Fenixa. Potrafił w wyjazdowym spotkaniu z Fortem "pociągnąć" swoją drużynę do zwycięstwa. Najlepszym na to dowodem będzie zdobyta przez niego bramka oraz zanotowanie asysty,

👕 Kamil KUCHARSKI (Żurawianka Żurawica): dosyć spokojnie rozkręcał się w spotkaniu z Nakłem, ale z minuty na minutę jego gra wyglądała lepiej. Już w pierwszej połowie zaczynał przejmować środek pola, natomiast w drugiej to on zdecydowanie był głównym motorem napędowym akcji Żurawianki. Bardzo mądrze rozdzielał piłki w boczne sektory boiska gdzie skrzydłowi mieli okazję się rozpędzić. Swój występ zakończył z dwiema bramkami (na 4:1 "kładąc" bramkarza i strzelając praktycznie do pustej bramki, na 5:1 strzałem w "długi" róg).

👕 Mariusz RYCZAN (Wiar Huwniki): prawy pomocnik Wiaru w meczu z Artmaxem zdobył dwie bramki. Szarpał w ofensywie i pracował równie mocno w defensywie. Gdyby w tym spotkaniu jego koledzy z drużyny mieli lepszą skuteczność to na pewno dołożyłby asystę, bo zagrał kilka bardzo dobrych piłek.

🔝 NAPASTNICY

👕 Patryk ŁAPISZ (Orzeł Torki): hat-trick zawodnika z Torek na pewno stawia go w pewnej sytuacji co do nominacji. Zawodnik Orła szukał gry, gra szukała jego, dobrze wychodził za linię obrońców i oddał sporą ilość strzałów na bramkę Korony. Na plus też można zapisać to że dwie pierwsze bramki strzelił kolejno w 1 i 8 minucie spotkania, dzięki czemu drużyna z Torek już od samego początku ustawiła sobie mecz i kontrolował przebieg spotkania.

👕 Mateusz KURZEC (Korona Olszany): napastnik Korony niemalże w pojedynkę wygrał spotkanie z Tęczą Kosienice. Zdobywca 3 bramek, które do klasycznego hat-tricka skompletował już w pierwszej połowie. Świetnie czytał grę i rozegrał znakomite zawody, czego dowodem są powyższe statystyki.

Bizon MedykaŻurawianka Żurawica
Bizon Medyka   Żurawianka Żurawica