• Fenix Leszno - Żurawianka Żurawica 4:1

GKS Orły - Wiar Huwniki
Fenix Leszno - Gwiazda Maćkowice
Korona Olszany - Fort Jaksmanice

W obu drużynach, od łatwizny do bezradności?

• autor: Typer1928, 2018-11-17 17:23

FENIX LESZNO - ŻURAWIANKA

1 : 0 – Ł. Głuszko 1’,

2 : 0 – Ł. Głuszko 2’,

3 : 0 – Kornel Stachniak 6’,

3 : 1 – Kamler 7’,

4 : 1 – Małecki 43’.

Fenix: D. Baran – P. Baran (ż), J. Głuszko, H. Grodecki, K. Zimoń - Kuszaj (46' Konrad Stachniak), Małecki (61' Noga), Konrad Stachniak, Maik (61' Gołębiowski) - K. Zimoń, Ł. Głuszko.

Żurawianka: M. Pstrąg  –  Majcher (55’ Zabłocki), Gawłowski, G. Beer, Szymański  –  Kamler (z),  Kucharski, Mazur, A. Bajwoluk (ż) (85’ Węgrzyn) – Biały, K. Bajwoluk (z)(85’ Owoc).

Sędziował: Karol Pszoniak (Jaeosław).

Widzów: 60.

Wyniki pozostałych meczy: Orzeł Torki - Tęcza Kosienice 1 : 1, Korona Olszany – Wiar Krówniki 1 : 4, Artmax Pikulice - Korona Trójczyce 4 : 2, Pogórze Dubiecko - Wiar Huwniki 1 : 0, Bizon Medyka – Fort Jaksmanice 2 : 2, LKS Batycze - GKS Orły 2 : 3, LKS Nakło - Gwiazda Maćkowice 2 : 1.

Naprawdę setki razy oglądałem Żurawiankę – myślę – w przeciągu ponad 65 lat, z różnymi przeciwnikami i to znacznie groźniejszymi niż Fenix Leszno,  ale takiego przypadku jak dzisiaj nie przypominam sobie, aby w pierwszych 7-miu minutach padło 4 bramki! Pierwsze dwie bramki dla gospodarzy padły w dwóch pierwszych minutach ze strzału tego samego Łukasza Głuszki, a były to dwa pierwsze strzały w meczu. Kolejny trzeci strzał gospodarzy przez Kornela Stachniaka dał prowadzenie 3 : 0. Pierwszy strzał gości z dalszej odległości Kamlera odbił się od poprzeczki, od pleców bramkarza i wylądował w siatce, a było to zaledwie w siódmej minucie gry! Wydawało się, że w tym meczu padnie wynik hokejowy lub wynik dwucyfrowy, bo wszystkie cztery bramki padły z niebywałej łatwizny, przy wydatnej pomocy obrony i bramkarza gości oraz szczęściu gospodarzy. Po tym wstępie, niefortunnym dla gości i szczęśliwym dla gospodarzy, gra się wyrównała, nabrała rumieńców odnośnie ilości sytuacji pod obiema bramkami. Najpierw w nieudolności strzeleckiej kilkakrotnie popisali się goście, a później gospodarze razili nieporadnością i do przerwy goście zmarnowali jeszcze trzy sytuacje, a gospodarze cztery, bo piętą wykorzystał bezbłędnie Małecki, W obu przypadkach każdorazowo nie bez winy były formacje obronne każdej z drużyn. W przerwie strona przyjezdnych marzyła tylko, aby nie przegrać w wyższych rozmiarach. W drugiej połowie sytuacja raczej niewiele się zmieniła, ale więcej sytuacji podbramkowych wypracowali goście, no i oczywiście znacznie więcej ich zmarnowali. Zapyta ktoś, skąd w jednym meczu trafiło się tyle sytuacji podbramkowych pod obiema bramkami? Myślę, że wynikały one z trzech zasadniczych przyczyn. Po pierwsze, gospodarze znacznie szybciej grali i stosowali długie piłki do szybkich napastników, przy mniejszej ilości gry kombinacyjnej. Po drugie, obrona gości grała zbyt wolno, a pomoc z atakiem niedokładnie. Po trzecie, Żurawianka grała niezwykle ambitnie, była waleczna, a obrona gospodarzy popełniała wiele błędów.  Na dodatek Damian Baran w bramce gospodarzy bronił niezwykle ofiarnie i szczęśliwie, miał swój dzień, czego nie można powiedzieć o Macieju Pstrągu, któremu szczęście wyjątkowo nie sprzyjało! Można powiedzieć, że po stracie dwóch bramek w dwóch pierwszych minutach każdy może się załamać! Mecz wygrała drużyna bezsprzecznie lepsza! Lepsza może dlatego, że goście im w tym pomogli!

Bizon MedykaŻurawianka Żurawica
Bizon Medyka   Żurawianka Żurawica