Najlepsza 11 - 16 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

• autor: jaro1916, 2019-03-17 12:07

Witamy po zimowej przerwie! Z ogromną przyjemnością prezentujemy najlepszą według KGiZ jedenastkę 16 kolejki przemyskiej A-klasy!

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czyny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki, Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, LKS Orzeł Torki, Bizon Medyka, LKS Żurawianka Żurawica.

🔝 BRAMKARZ 👐

👕 Paweł KRZTOŃ (Gwiazda Maćkowice): był jednym z niewielu wyróżniających się zawodników w zespole Gwiazdy Maćkowice. Notabene pomimo straconych trzech bramek, za utratę których winić golkipera goście nie można był zawodnikiem dzięki, któremu beniaminek nie wrócił z Leszna z większym bagażem bramek. Obroniony rzut karny, dodatkowo świetne interwencje i wygrywane pojedynki sam na sam z napastnikami gospodarzy zdecydowały o umieszczeniu Pawła Krztonia w naszej jedenastce.

🔝 OBROŃCY 🛡

👕 Maciej NOREK (Bizon Medyka): przedstawiciel zespołu z Medyki, który w pierwszej wiosennej kolejce odniósł bardzo ważne zwycięstwo. Młody obrońca Bizona zagrał bardzo pewnie i odpowiedzialnie. W przeciągu całego meczu miał sporo pracy w pojedynkach ze skrzydłowymi Żurawianki, a dzięki swoim dobrym ustawieniem się na boisku większość z tych pojedynków wygrywał. Jego gra w defensywie miała wymierny wkład w zdobycie cennych 3 pkt.

👕 Grzegorz KAPŁON (Fenix Leszno): pewny punkt leszniańskiej druzyny, jego dobra postawa w meczu uchroniła zespół od straty kolejnych bramek(1 stracona bramka za którą obrońca z Leszna nie był odpowiedzialny). Bardzo dobrze powstrzymywał ataki napastników gości, a w szczególności Łukasza Kulikowskiego, który był praktycznie odcięty od podań. Wyłączenie z gry napastnika Gwiazdy było jedną z ważniejszych składowych co w konsekwencji przełożyło się na wynik spotkania.

👕 Michał PODGÓRSKI (Orzeł Torki): lewy obrońca Orła, pracował w obronie i ruszał często na bramkę przeciwnika, pokonując kilkukrotnie długość boiska. Popisał się też parę razy techniką i ogrywał rywali na lewej flance. Swoimi inklinacjami do gry ofensywnej zastopował zapędy swojego vis-a-vis do podłączania się do akcji zaczepnych gości. Najbardziej wyróżniający się zawodnik gospodarzy.

👕 Łukasz KIERNOZEK (GKS Orły): stoper GKSu świetnie wywiązywał się ze wszystkich zadań defensywnych, przez co Wiar nie był w stanie za bardzo zagrozić bramce strzeżonej przez Wojdyłę. Dodatkowo w drugiej połowie przypieczętował zwycięstwo Orłów strzelając gola bezpośrednio z rzutu wolnego w połączeniu z zachowaniem czystego konta obrońca Orłów to bardzo pewny punkt naszej "11".

🔝 POMOCNICY 🧙‍♂

👕 Łukasz GŁUSZKO (Fenix Leszno): po raz kolejny udowodnił jak ważnym jest ogniwem leszniańskiej drużyny. Ten szybki i dobry technicznie zawodnik przysparzał obrońcom gości bardzo dużo kłopotów, a dzięki swoim nieszablonowym zagraniom mocno utrudniał krycie defensywie Gwiazdy. Mecz zakończył bramka i asysta mając ogromny wkład w zwycięstwo Fenixa.

👕 Paweł KAZIMIR (LKS Nakło): środkowy pomocnik Nakła przez całe spotkanie toczył zażarte boje z pomocnikami zespołu z Batycz. Wywiązywał się ze swojej roli bardzo dobrze, a jego wysiłek pozwolił gospodarzom na sprawienie niespodzianki w pierwszej wiosennej kolejce. Oprócz ogromnej pracy w środkowej strefie boiska zdobył dwie bardzo ważne bramki dla drużyny z Nakła, obie bramki zdobyte zostały z rzutów wolnych.

👕 Karol FARIAN (Korona Olszany): lewy pomocnik Korony walnie przyczynił się do zwycięstwa z wyżej notowanym Fortem. Nie odpuszczał w walce o dosłownie każdą piłkę. Dodatkowo zanotował bardzo dobrą asystę przy jednej ze zdobytych przez gospodarzy bramek. Wspomagał również obronę nie zapominając o swoich obowiązkach w defensywie. Jedne z najbardziej widocznych zawodników na boisku. Świetnie "czytał" grę
swoich przeciwników.

👕 Krystian SZKULSKI (Wiar Krówniki): lewy pomocnik Wiaru strzelił bramkę, po dobrej indywidualnej akcji. Wyróżniał się na tle całego zespołu z Krównik, a walecznością pokonał nawet gospodarzy. Jako jeden z niewielu próbował z sensem wyprowadzić swoją drużynę po zwycięstwo. Dało się zauważyć, że często ruszał do przodu jako pierwszy w akcji, po czym szybko wracał na swoja połowę, by zapobiegać kontrze. Najlepszy zawodnik na boisku z obu drużyn.

🔝 NAPASTNICY 🔫

👕 Dawid KIEREPKA (LKS Nakło): strzelec 2 bramek w spotkaniu z viceliderem tabeli. Jedna z rzutu wolnego, druga bramka to pewne wykorzystanie rzutu karnego. Dokładne podania, często utrzymywał się przy piłce czym dawał możliwość złapania oddechu linii defensywnej. W ciągu całego spotkania zostawił wiele zdrowia na boisku angażując się również w grę defensywną.

👕 Paweł KIJANKA (Pogórze Dubiecko): napastnik Pogórza uznawany przez większość osób za gracza kolejki. Tutaj argumenty są baaardzo mocne: 3 bramki + 2 asysty. Udział przy 5 z 7 zdobytych bramkach.