• Żurawianka Żurawica - Wiar Huwniki 5:3

Orzeł Torki - Fenix Leszno
GKS Orły - Wiar Krówniki
Wiar Huwniki - Gwiazda Maćkowice

W Torkach przegrana na własne życzenie!

• autor: Typer1928, 2019-03-31 18:48

ORZEŁ TORKI - ŻURAWIANKA

1 : 0 – Gierczak (w) 83'.

Orzeł: Paczkowski – Foryt, Gierczak, R. Koptyjski, D. Szkółka – Podgórski, P. Małek, (46’ M. Gawron), Tomaszewski, Tłumak - Chrobak (55’ Mroziński)(ż), Baran (ż).

Żurawianka: Pstrąg –  D. Zabłocki (85’ Owoc), Banaś, Gawłowski, Szymański – Biały, G. Beer (ż)(ż)(cz. 93’), Dmitrzyk, A. Bajwoluk (70’ Majcher) – K. Bajwoluk (60’ A. Beer),  Kamler.

Sędziował: Damian Ciuch (Przeworsk).

Widzów: 150.

Wyniki pozostałych meczy: Bizon Medyka - LKS Batycze 3 : 2, Fenix Leszno – LKS Nakło 2 : 1, Pogórze Dubiecko - Wiar Krówniki 4 : 1, Artmax Pikulice – Fort Jaksmanice 1 : 3,  Wiar Huwniki - Tęcza Kosienice 1 : 2, GKS Orły - Korona Trójczyce 4 : 0, Korona Olszany - Gwiazda Maćkowice 2 : 3.

Źle się dzieje z Żurawianką, o czym uprzedzałem wcześniej, bezpośrednio po wszystkich przegranych sparingach, głównie w Młynach! Mecz na własny boisku z Koroną Olszany potwierdził moje obawy. Zbyt łatwo łapiemy kartki, przeważnie za czystą głupotę, a co do gry też jest wiele zastrzeżeń. Bezpośrednio przed dzisiejszym meczem i w trakcie pierwszej połowy widząc co się dzieje na boisku, z obawą przed przegraną w najbardziej niesprzyjających warunkach dla drużyny uprzedzałem, aby unikać fauli w bezpośrednim sąsiedztwie własnej szesnastki, bo Gierczak potrafi to wykorzystać. Jak zwykle lekceważono moje przestrogi, abym nie krakał, bo nie ma potrzeby. Nie straszyłem, bo od wielu lat wiem na co jego stać, tym bardziej, że każdy faul wykonywał właśnie Gierczak! Jak na złość, faule się coraz częściej się powtarzały. W pierwszej połowie graliśmy z wiatrem i posiadaliśmy optyczną przewagę w polu, stworzyliśmy kilka sytuacji pod bramką Paczkowskiego, lecz zupełnie bezskutecznie, bo obrona gospodarzy dowodzona właśnie przez Gierczaka była czujna i rozbijała dość anemiczne ataki gości. Jedynie w 31’ minucie po rogu Białego w dogodnej sytuacji G. Beer strzela ponad poprzeczkę.  W drugiej połowie, pomimo gry pod wiatr, graliśmy znacznie lepiej niż poprzednio, ataki były groźniejsze i wydawało się, że tego meczu nie przegramy, że coś strzelimy. W 65’ minucie centrę Białego z rogu A. Beer zamienił w silny strzał ponad poprzeczkę. W 67’ minucie Dmitrzyk po samotnym rajdzie huknął również nad poprzeczką, a w 69’ minucie A. Bajwoluk popisał się silną bombą w samo okienko z narożnika szesnastki, ale instynktownie Paczkowski wybił ją na róg. Gospodarze w zasadzie zupełnie oddali nam inicjatywę, bo wiele działo się pod bramką Orła. W 75’ minucie Kamler będąc już w szesnastce mógł strzelić, ale zupełnie chybił. No i stało się to, co wykrakałem. Po kolejnych faulach tuż przed naszą szesnastką, w 83’ minucie Zabłocki w zupełnie niegroźnej sytuacji przed narożnikiem szesnastki sfaulował i jak zwykle piłkę ustawił Gierczak. Mi było wiadomo, a zawodnikom widocznie nie, że on potrafi strzelić po mistrzowsku, że jak ognia trzeba unikać fauli w niebezpiecznych granicach od własnej bramki! Silnym rogalem idealnie trafił w samą pajęczynę przeciwnego okienka i Pstrąg mógł tylko wyjąc piłkę z siatki. Niedowiarkom pokazał, że potrafi strzelić, a naszym pokazał jak się strzela nie tylko z bliskiej odległości. Po utracie bramki ruszyliśmy z jeszcze większym impetem do wyrównania, ale nic z tego nie wynikło. Mieliśmy w całym meczu znacznie więcej z gry oraz okazji i nie wykorzystaliśmy nic, a na dodatek pomogliśmy przeciwnikom wygrać mecz! Nie pierwszy raz zresztą! Na dodatek łapiemy niepotrzebnie kartki, a w tym meczu naszą głupotą pomagaliśmy szczególnie sędziemu, który upodobał sobie wyciągać kartki. Jest takie polskie przysłowie: „Czemuś biedny - boś głupi, a czemuś głupi – boś biedny!”. Żurawianka w Torkach była i głupia, i biedna!

Korona TrójczyceŻurawianka Żurawica
Korona Trójczyce   Żurawianka Żurawica
2019-04-28, 16:00:00

Żurawianka ŻurawicaWiar Huwniki
Żurawianka Żurawica 5:3 Wiar Huwniki
2019-04-20, 12:00:00

17 urodziny Szmigielskiego

26 urodziny A. Beera

04-2019

14:00 Żurawianka - Łęk Ostrów (jun.)

Żurawianka Żurawica 5:3 Wiar Huwniki
Fenix Leszno 6:0 Korona Olszany