• Żurawianka Żurawica - Wiar Huwniki 5:3

Orzeł Torki - Fenix Leszno
GKS Orły - Wiar Krówniki
Wiar Huwniki - Gwiazda Maćkowice

Najlepsza 11 - 18 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

• autor: jaro1916, 2019-04-03 13:49

Witam w środowe południe ;) Prezentujemy najlepszą 11 osiemnastej kolejki przemyskiej A-klasy. Zachęcamy do lektury :)

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czyny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki, Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, LKS Orzeł Torki, Tęcza Kosienice, Bizon Medyka, LKS Żurawianka Żurawica.

🔝 BRAMKARZ 👐

👕 Mateusz PACZKOWSKI (Orzeł Torki): Zachowane czyste konto drużyny Orła w sporej części jest zasługą Mateusza. Kilka bardzo ważnych interwencji, zarówno pewne wyłapywanie dośrodkowań jak i obrona strzałów w pierwszej jak i drugiej połowie. Bardzo dobrze ustawiał się w bramce czym ułatwiał sobie zadanie. Jeden z dwóch bramkarzy w tej kolejce, który zakończył mecz z czystym kontem.

🔝 OBROŃCY 🛡

👕 Paweł DOMINA (Bizon Medyka): Paweł pomimo że to dopiero jego 1 mecz w rundzie wiosennej gdzie przez 2-3 miesiące nie dotykał piłki, aż do momentu treningów przed meczem z Maćkowicami, zagrał naprawdę super zawody przeciwko Batyczom. Bardzo solidna i pewna gra w obronie praktycznie wszystkie pojedynki główkowe wygrane, częste podłączanie się do akcji ofensywnych co zaowocowało asystą przy bramce na 1-0 oraz zdobyciem bramki na 3-1.

👕 Grzegorz GIERCZAK (Orzeł Torki): trener z powodu braku trzech podstawowych zawodników musiał rotować składem, a sam przeniósł się na środek obrony. Na tej pozycji spisywał się bardzo dobrze, widać spokój i doświadczenie robią swoje. Zatrzymywał zapędy Żurawianki, dodatkowo parę razy zagroził bramce przeciwnika strzałami z główki (piłka przeleciała nad poprzeczką) oraz z rzutów wolnych, z którego w końcu udało mu się zdobyć bramkę z okolicy 23 metra, strzałem po długim słupku, czym zapewnił gospodarzom cenne 3 pkt.

👕 Artur ROSTECKI (Tęcza Kosienice): Nowy trener Tęczy od początku swojego pobytu w drużynie z Kosienic wprowadził spokój i pewność w formacji defensywnej o czym świadczą tylko 2 stracone bramki na wiosnę co przekłada się również na wyniki całego zespołu. Bardzo waleczny i skuteczny w swoich interwencjach robił wszystko co mógł aby podtrzymać dobrą passę całej drużyny. Wygrywał większość pojedynków zarówno tych w powietrzu jak i tych na "trawie". Ostoja defensywy z Kosienic.

👕 Klaudiusz KAZIENKO (Pogórze Dubiecko): Bardzo odpowiedzialny występ młodego defensora Pogórza Dubiecko. Pomimo małego doświadczenia w piłce seniorskiej Klaudiusz wkomponował się bez zarzutu do zespołu. W spotkaniu z Wiarem Krówniki był wyróżniającą się postacią bloku defensywnego, z niemal wszystkich pojedynków wychodził zwycięsko, zaliczył kilka bardzo ważnych odbiorów co uchroniło gospodarzy przed utratą bramki.

🔝 POMOCNICY 🧙‍♂

👕 Bartłomiej PANKIEWICZ (Korona Olszany): Zdobywca bramki na 1:1, chwilę później asystował przy bramce J. Sidora na 2:1 dla Korony. Bardzo dobrze radził sobie w środkowej strefie boiska, zaliczył sporą ilość dokładnych i celnych podań, które przy zachowaniu większego spokoju przez swoich kolegów powinien ten mecz zakończyć z większą ilością asyst.

👕 Piotr NYCZ (Tęcza Kosienice): Kolejny bardzo dobry mecz pomocnika Tęczy, który zakończył z dwoma trafieniami na koncie. Waleczny i ambitny pomocnik toczył zacięte boje z pomocnikami Wiaru. Świetnie odnalazł się w warunkach twardej walki przez całe spotkanie. Swój dobry występ zakończył piękna bramką bezpośrednio z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry.

👕 Bartłomiej DOMARADZKI (Fort Sicher Jaskmanice): świetnie kierował środkiem pola, który został zdominowany przez Forciarzy. Jego dokładne podania do napastników raz po raz stwarzały ogromne problemy gospodarzom. Dodatkowo bardzo duża liczba odebranych piłek w drugiej linii. Bartek zaliczył piękna asystę przy pierwszej bramce.

👕 Radosław BUKSA (Gwiazda Maćkowice): był bardzo aktywny z przodu, gdzie nieustannie swoją szybkością nękał defensywę rywali,oraz dogrywał dobre piłki do swoich kolegów. Pomocnik Gwiazdy po podaniu Łukasza Kulikowskiego strzelił bardzo ważną bramkę doprowadzając do remisu, dając tym samym impuls drużynie do walki o pełną pulę w spotkaniu z Koroną Olszany.

🔝 NAPASTNICY 🔫

👕 Ryszard ZAJĄCZKOWSKI (GKS Orły): napastnik GKSu ustrzelił w derbowym spotkaniu hat-tricka, pewnie wykańczając dobre podania. Swoją szybkością sprawiał ogromne problemy obrońcom Korony, którzy nie byli w stanie go upilnować. Gdyby był odrobinę bardziej skuteczny, mógł nawet zdobyć więcej goli, gdyż bardzo dobrze potrafił odnaleźć się w polu karnym przez całe spotkanie.
👕 Martin ADAMSKI (Bizon Medyka): W pierwszych minutach bardzo aktywny w ofensywie zaczynając część ataków Bizonu. Częste próby utrzymania piłki na połowie Batycz co było niełatwym zadaniem w rywalizacji z doświadczonymi defensorami gości. Martin zdobył bardzo ważną bramka do szatni na 2-1. W ostatnich 25 minutach meczu przesunięty do środka boiska z powodu kontuzji w drużynie, w środkowej części bez zabaw, walka o piłkę oraz dowiezienie korzystnego wyniku do końca meczu.

Korona TrójczyceŻurawianka Żurawica
Korona Trójczyce   Żurawianka Żurawica
2019-04-28, 16:00:00

Żurawianka ŻurawicaWiar Huwniki
Żurawianka Żurawica 5:3 Wiar Huwniki
2019-04-20, 12:00:00

17 urodziny Szmigielskiego

26 urodziny A. Beera

04-2019

14:00 Żurawianka - Łęk Ostrów (jun.)

Żurawianka Żurawica 5:3 Wiar Huwniki
Fenix Leszno 6:0 Korona Olszany