Oceny zawodników Żurawianki po meczu z Pikulicami.

• autor: jaro1916, 2019-04-08 22:16

W niedzielę Żurawianka wygrała ważny mecz z niżej notowanym rywalem z Pikulic 2:3. Zwycięstwo cieszy i 3 pkt. zostały dopisane do naszego dotychczasowego dorobku punktowego.

W odpowiedzi na prośbę i sugestię kibiców o wystawienie oceny poszczególnych zawodników prezentujemy oceny naszych zawodników po 18 kolejce przemyskiej A klasy. Piłkarze zostali oceniani w skali 1-6, gdzie:

1 – oznacza sugestię zmiany profesji,
2 – słaby,
3 – przeciętny,
4 – to ocena wyjściowa, gra na swoim równym poziomie,
5 – bardzo dobrze,
6 – występ idealny, gdzie wychodziło wszystko.

Zapraszamy do lektury.

Maciej PSTRĄG – 4,5 – Dobry mecz naszego bramkarza.  Podobnie jak tydzień wcześniej i w tym meczu Rybka nie miał dużo pracy, Bardzo dobra gra nad przedpolu, kilka odważnych i udanych interwencji poza polem bramkowym. Stracone bramki nie obciążają bezpośrednio jego konta lecz dwie stracone bramki obniżają ocenę całego bloku defensywnego.

Tomasz SZYMAŃSKI – 3,5 – Szymek zagrał na swoim równym dobrym, powtarzalnym poziomie. Dużo biegał do przodu i był motorem napędowym akcji ofensywnych po lewej stronie. Dobrze uzupełniał się z Adrianem. Jego notę obniża bramka strzelona przez zawodnika Artmaxu na 2:3, za którego pilnowanie odpowiadał Szymański, a po której zagościła wiara w Pikulice na osiągnięcie korzystnego wyniku.

Jarosław GAWŁOWSKI – 3,5 – Poprawna gra z tyłu. Często podłączał się do akcji ofensywnych. Kilka oddanych strzałów na bramkę gości. Notę obniżają dwie stracone bramki przez drużynę Żurawianki.

Krzysztof BANAŚ – 4 – Również poprawna gra z tyłu. Dodatkowo to on w tym meczu wystąpił w roli kapitana i wziął na siebie ciężar wykonania "11" przy stanie 1:1, którą pewnie zamienił na gola.

Jakub STELMACH – 3 – Po długiej przerwie ponownie w barwach Żurawianki. W tym meczu wystąpił na prawej obronie. Poprawny występ ale bez fajerwerków. Widać braki w przygotowaniu do sezonu. Jednakże jego występ rokuje na przyszłość. Stracone bramki nie obciążają bezpośrednio jego konta lecz dwie stracone bramki obniżają ocenę całego bloku defensywnego.

Dominik BIAŁY – 4 –  Widać było, że Dominik powoli wraca do swojej dobrej dyspozycji. Dużo biegał, dryblował, kilka dobrych dośrodkowań. Nie bał się pojedynków jeden na jeden.

Grzegorz KOWAL – 3 –  Po zawodniku jakim jest Grzesiu można oczekiwać dużo więcej. Zagrał na pozycji 6 za nieobecnego Grzegorza Beera. Pierwsze 20' widać było u niego ochotę i chęć do gry oraz pomysł. Później natomiast obniżył loty. Jego występ można ocenić jako bezbarwny. Jednakże to po faulu na nim został podyktowany rzut karny zamieniony przez Banasia na bramkę. Czekamy aż Grzesiu rozwinie skrzydła.

Konrad MAJCHER – 4 – Pierwszy mecz Konrada od 1 minuty i można powiedzieć, że zrealizował zadanie postawione przez trenera. Środek pomocy nie jest jego nominalną pozycją, ale z umiejętnościami które posiada może grać na każdej pozycji. Starał się rozgrywać piłkę, kilka udanych dryblingów oraz strzałów na brankę rywala. Dobra równa gra przez cały mecz.

Adrian BAJWOLUK – 4,5 –  Wreszcie Adrian zagrał tak jak powinien grać skrzydłowy. Dużo rajdów lewą stroną, dużo dośrodkowań. Asystował przy bramce na 1:1 wykładając idealnie piłkę wprost pod nogi Kamlera. Takiego Adriana chcemy oglądać.

Daniel KAMLER – 5,5 – Bardzo dobry występ w wykonaniu Jaśka  i to z fajerwerkami tym razem. Aktywny i waleczny ale z tej strony go znamy. Jego dwie bramki dały Żurawiance najpierw nadzieje a później trzy punkty. Oby Daniel ustabilizował formę strzelecką.

Krzysztof BAJWOLUK – 2,5 –  W tym meczu Krzysiowi kompletnie nic nie wychodziło. Cień zawodnika ze sparingów. Życzymy powrotu do formy.

Rezerwowi:

Marcin GÓRNIAK – 4 –  Wszedł na boisko w 70’ spotkania i pokazał się z dobrej strony. Zagrał na pozycji defensywnego pomocnika. I wywiązał się z tego zadania.

Jakub OWOC – 4 –  Wszedł na boisko w 75’ spotkania. Miał w tym czasie swoją szanse na zdobycie bramki, jednak z dogodnej pozycji trafił prosto w bramkarza. Dla młodego pomocnika Żurawianki zdobyte kolejne cenne doświadczenie i kolejne minuty w drużynie seniorskiej.

23 urodziny K. Bajwoluka