Najlepsza 11 - 19 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

• autor: jaro1916, 2019-04-11 22:38

Witam! Mamy przyjemność zaprezentować najlepszą 11 dziewiętnastej kolejki przemyskiej A-klasy. Zachęcamy do lektury i dzieleniem się swoimi opiniami Miłego dnia.

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czyny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki, Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, LKS Orzeł Torki, Tęcza Kosienice, Bizon Medyka, LKS Żurawianka Żurawica.

🔝 BRAMKARZ 👐

👕 Krystian BIELEC (Pogórze Dubiecko): Zachowane czyste konto drużyny Pogórza w spotkaniu z Fortem Sicher Jaksmanice. Bardzo dobre interwencje zarówno "na linii" jak i "na przedpolu". W samej końcówce spotkania wybronił "piłkę meczową" gości dzięki czemu drużynie z Dubiecko udało się zachować komplet punktów. Podejmował najlepsze decyzje, nie bał się interweniować w pojedynkach jeden na jeden narażając przy tym swoje zdrowie (odsyłam do zapisu pełnego spotkania na kanale YT Jimbo)

🔝 OBROŃCY 🛡

👕 Klaudiusz KAZIENKO (Pogórze Dubiecko): Kolejny świetny występ. Druga kolejka z rzędu w której młody defensor Pogórza znajduje swoje uznanie w oczach KGiZ. Jego debiutancki sezon w dorosłej piłce, w zasadzie to nawet pierwsza runda, co absolutnie go nie stresuje. Doskonała gra głową w obronie, niemal każde dośrodkowanie zmierzające w sektor za który był odpowiedzialny "kasował". Dyrygował gra obronną gospodarzy na tyle dobrze, by zespół zachował czyste konto w spotkaniu z groźnym Fortem.

👕 Robert PIEJKO (GKS Orły): kapitalny mecz obrońcy GKS-u. Robert dwoił się i troił na boku, żeby dać liderowi szanse na odrobienie strat po ospałej pierwszej połowie. Jego indywidualne rajdy były bardzo problematyczne dla defensywy Leszna. To on po jednym z takich rajdów z prawie połowy boiska i wymienieniu jednego podania z Kucabem zdobył pierwszego gola dając kolegom sygnał, że mecz jeszcze nie jest przegrany.

👕 Paweł MROZIŃSKI (LKS Nakło): kolejny fantastyczny mecz w jego wykonaniu. Stwarzał duże problemy napastnikom Bizonu, skutecznie torpedując ich zapędy w okolicach bramki gospodarzy. Świetnie rozgrywał piłkę, nie dopuszczał się strat. Ponadto był bardzo groźny przy stałych fragmentach w polu karnym przyjezdnych.

👕 Michał PODGÓRSKI (Orzeł Torki): Michał w tym meczu dał z siebie wszystko, rzadko kiedy jego stroną udało się przejść komukolwiek. Często podłączał się pod akcje ofensywne, grał na pozycji wahadłowego. Bardzo często posyłał groźne dośrodkowania w pole karne drużyny gospodarzy. Od 70 minuty grał z kontuzją kolana i mimo grymasu bólu na twarzy i widocznego utykania na nogę, nadal "krótko trzymał" napastników i pomocników Gwiazdy, a dzięki swojej heroicznej postawie pomógł drużynie dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

👕 Krystian GOCAL (Tęcza Kosienice): Bardzo aktywny w meczu z Koroną Trójczyce. Mnóstwo dośrodkowań z których jedno partnerzy z zespołu zamienili na asystę. Bardzo konkretny w obronie, ale w tym meczu pokazał swoje atuty ofensywne. Do końca spotkania nie zwalniał tempa i starał się przyczynić do jak najbardziej korzystnego wyniku dla Tęczy.

🔝 POMOCNICY 🧙‍♂

👕 Andrii GRYB (LKS Batycze): Andrii i jego bardzo ofensywny styl zaiskrzyły właśnie w meczu z Olszanami. Najpierw już w trzeciej akcji meczu pięknym strzałem z lewej strony pola karnego zaskoczył goalkeepera Korony Olszany, by pół godziny później zamknąć dośrodkowanie atomowym uderzeniem prosto pod poprzeczkę bramki rywala. Andrii mógł pokusić się o trzecią bramkę lecz w sytuacji dostrzegł niepilnowanego kolegę, który niestety... fatalnie przestrzelił. Najlepszy na boisku w drużynie Batycz.

👕 Grzegorz HERDA (Wiar Krówniki): środkowy pomocnik gospodarzy w spotkaniu zdobył bramkę z serii "stadiony świata". Poza tym był głównym kreatorem akcji ofensywnych, świetnie rozrzucał piłki na szybkie boki z czego gospodarze stwarzali mnóstwo zagrożenia. Chyba nie było takiej akcji która by przez niego nie przeszła.

👕 Wojciech SZYBIAK (Pogórze Dubiecko): to jego świetna akcja lewą stroną boiska i wyłożenie piłki praktycznie do "pustej bramki" Pawłowi Kijance przechyliło szalę spotkania na korzyść gospodarzy. Ponadto w pierwszej połowie obsłużył Kijankę, ale ten w sytuacji sam na sam nie zdobył bramki. Dobrze kreował grę w ofensywie, nie zapominał o swoich obowiązkach w defensywie czym wydatnie pomógł swoim kolegom z zespołu.

🔝 NAPASTNICY 🔫

👕 Łukasz GŁUSZKO (Fenix Leszno): to już jego kolejny kapitalny mecz w tym sezonie. Napracował się w ataku za dwóch, nie dając ani minuty odpoczynku parze obrońców Stec- Kiernozek. Strzelec dwóch bramek, jedną po błędzie obrońcy i bramkarza, a drugą po doskonałym podaniu Zimonia. Widać jak ważnym ogniwem jest w zespole trenera Andrejki.

👕 Daniel KAMLER (Żurawianka Żurawica): najjaśniejszy punkt gospodarzy w tym spotkaniu. Często wracał się do środka pola po piłkę, nie bał się brać ciężaru gry na siebie. Wdawał się w liczne pojedynki 1 na 1 czym stwarzał Żurawiance przewagę w fazie ataku. Zdobywca wyrównującej bramki przy zachowaniu stoickiego spokoju w polu karnym kąśliwym uderzeniem z "dzioba". Strzelił również swoją drugą bramkę w tym meczu wyprowadzając gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie, co jak się później okazało miało ogromne znacznie przy wywalczeniu trzech punktów

23 urodziny K. Bajwoluka