Najlepszy mecz i najwyższa przegrana!

• autor: Typer1928, 2019-04-14 19:03

POGÓRZE DUBIECKO - ŻURAWIANKA

1 : 0 – Kijanka (g) 42’,

2 : 0 -  Błahut 80’,

3 : 0 – W. Szybiak (g) 82’,

4 : 0 – Kijanka 84’.

Pogórze: Bielec (ż)(88’ M. Kazienko) – Kamil Baran, K. Kazienko, Sowa (47’ Konrad Banaś), K. Szybiak (85’ Przemysław Kaczmarz) – Piotr Kaczmarz, W. Szybiak, Galej, Ścibor - Kijanka, Błahut (85’ Głowacz).

Żurawianka: Radziejowski –  D. Zabłocki (70’ K. Bajwoluk), Banaś, Gawłowski, Szymański – Biały, Dmitrzyk(ż)(75’ Górniak), G. Beer, Majcher (60’ A. Bajwoluk),  Kowal (75’ Owoc),  Kamler (60’ A. Beer).

Sędziował: Łukasz Olech (Przemyśl).

Widzów: 120.

Wyniki pozostałych meczy: Orzeł Torki - LKS Batycze 1 : 2, Korona Olszany – LKS Nakło 1 : 1, Bizon Medyka - Fenix Leszno 0 : 2, GKS Orły – Tęcza Kosienice 2 : 0, Fort Jaksmanice – Wiar Huwniki 2 : 2, Korona Trójczyce – Wiar Krównik 1 : 2, Artmax Pikulice - Gwiazda Maćkowice 1 : 9.

To nie paradoks! Żurawianka rozegrała najlepszy mecz od początku rundy jesiennej, a wysoko przegrała z równie dobrze dysponowanym przeciwnikiem, dlatego mecz był zacięty i stojący na dobrym poziomie. Bramki straciliśmy w samych końcówkach obu połówek meczu. Na wstępie muszę powiedzieć, że w naszej bramce pod nieobecność Pstrąga wystąpił młodziutki, zaledwie 17-letni Radziejowski, do którego wielu mogło mieć pretensji za puszczone bramki. Byłby to niesprawiedliwy osąd, bo w kilku przypadkach zachował się całkiem przyzwoicie, ale faktycznie zapłacił frycowe. Byłbym bardzo ostrym recenzentem, gdybym nie brał pod uwagę występ tego młodzieńca przeciw tak groźnemu przeciwnikowi, w którym bryluje dobry snajper Kijanka. Właśnie Kijanka dwukrotnie pokonał tego młodzieńca. Nim Kijanka strzelił pierwszą bramkę, Żurawianka miała zdecydowaną przewagę w polu, grała bardzo dobrze, a okazji do strzelenia bramek miał kilka. Już w 10’ minucie po jednym z licznych rogów bitych przez Białego, występujący tym razem w ataku Kowal z dwóch metrów trafił w bramkarza. Po dwóch minutach, ponownie z roku centrował Biały i główka Dmitrzyka minęła słupek. W 14’ minucie Kamler po swoim rajdzie strzela obok słupka. Natarcie Żurawinki trwa nadal i Radziejowski w zasadzie nie ma nic do roboty. W 26’ minucie kontra prawą stroną gospodarzy, piłkę przyjmuje Baran i przedłuża na prawo do W. Szybiaka. Niefortunnie z bramki wychodzi Radziejowski, a ten go przerzuca piłką do pustej bramki, lecz głową ratuje sytuację Banaś, wybijając piłkę na róg. Była to pierwsza sytuacja i pierwsze ostrzeżenia dla Radziejowskiego, że tak nie wolno! Bramkarz jak wychodzi z bramki to piłka musi być jego. W innym przypadku nie ma prawa wychodzić z bramki! Później sytuacja nieco się wyrównała, bo gospodarze widząc błąd naszego brakarza przyspieszyli nieco grę, ale Radziejowski dwukrotnie zachował się dobrze. W 40’ minucie Ponownie biały, przy pomocy Kowala mógł pokonać Bielca. Za chwilę, bo już w 42’ minucie Radziejowski robi identyczny błąd co w 26’ minucie, dość niemrawo wychodzi z bramki aby przeciąć lot piłki, którą nie sięga i Kijanka głową strzela do siatki. Mimo utraty gola Żurawianka nadal przyjmuje w końcówce pierwszej połowy inicjatywę, ale bez rezultatu. Druga połowa to lustrzane odbicie pierwszej części, ale już z nieznaczna przewagą gości. Walczymy ambitnie o każdą piłkę, koniecznie dążymy do wyrównania. Trener widząc utratę sił u niektórych stawia na jedną kartę, dokonuje kilku zmian i od tego czasu jeszcze bardziej naciskami, wykonujemy kilka rogów i nic. Piłki są wybijane. W 70’ minucie przy stanie 0 : 1, idealną sytuację marnuje Kowal. Będąc sam na sam z Bielcem, przegrywa z bramkarzem. W 79’ minucie o sobie dał znać Konrad Banaś, którego ostry strzał po ziemi pięknie broni Radziejowski, a za chwilę piłka wraca na prawo do Błahuta a ten z 25 metrów strzela dość niegroźnie po ziemi obok słupka i Radziejowski przepuszcza ją do siatki. Od tego momentu, pomimo dalszej ambitnej walki gości, którzy nie mają już bronić poszli do przodu i odkryli się tracąc jeszcze dwie kolejne bramki. Wysoka przegrana absolutnie nie musi odzwierciedlać kiepska grę. Tym razem przegraliśmy wysoko, nawet stanowczo za wysoko, ale pokazaliśmy się, że nie jesteśmy chłopcami do bicia, że potrafimy walczyć. Za walkę warto chłopcom podziękować, a Radziejowskiemu dodać otuchy, że jemu też zaświeci słońce. Powiem sławami Scarlett z filmu „Przeminęło z wiatrem”: Mikołaj nie martw się – jutro dla ciebie też wzejdzie słońce, jutro dla Ciebie też będzie dzień!”

23 urodziny K. Bajwoluka