Oceny zawodników Żurawianki po meczu z Dubieckiem.

• autor: jaro1916, 2019-04-16 07:23

Oceny piłkarzy po meczu z Pogórzem Dubiecko – 20 kolejka.

W odpowiedzi na prośbę i sugestię kibiców o wystawienie oceny poszczególnych zawodników po meczu 17 kolejki przemyskiej A klasy, prowadzimy takie zestawienie. Piłkarze są oceniani w skali 1-6, gdzie:

1 – oznacza sugestię zmiany profesji,
2 – słaby,
3 – przeciętny,
4 – to ocena wyjściowa, gra na swoim równym poziomie,
5 – bardzo dobrze,
6 – występ idealny, gdzie wychodziło wszystko.

Zapraszamy do lektury.

W niedzielę Żurawianka przegrała z Pogórzem Dubiecko 0:4. Mimo dobrej postawy całego zespołu, dużego zaangażowania, woli walki i wiary w korzystny wynik nie udało się wywieść punktu z trudnego terenu w Dubiecku. Wysoki wynik końcowy nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania.

Mikołaj RADZIEJOWSKI – 2,5 – Młody bramkarz Żurawianki 17-letni Mikołaj starał się dzielnie zastąpić nieobecnego Pstrąga. W trakcie całego spotkania pokazał się z dobrej rokującej strony na przyszłość, że drużyna Żurawianki będzie miała z niego duży pożytek. Jednak w tym meczu jego konto obciążają dwie bramki, które podcięły skrzydła całej drużyny. Mikołaj głowa do góry, liczymy na Ciebie w następnych meczach. Trening czyni mistrza.

Tomasz SZYMAŃSKI – 3,5 – Szymek w obronie zagrał na swoim stałym równym poziomie. Szczególnie w pierwszej części spotkania rozegrał dobre zawody. W drugiej części przy grze Żurawianki do przodu, groźnie kontrowali gospodarze i sprawiali więcej kłopotów Tomkowi. Po dośrodkowaniu właśnie z lewej strony wpadła bramka na 4:0 dla Dubiecka.

Jarosław GAWŁOWSKI – 3,5 – Pierwsza połowa zagrana prawie bezbłędnie. Przy utracie na bramki na 1:0 nie zawinił. W drugiej połowie podobnie jak u kolegów z obrony miał więcej pracy przy kontrach gospodarzy. Jest współwinowajcą przy stracie bramki na 3:0.

Krzysztof BANAŚ – 3,5 – Kusy również jak Jaro w pierwszej części meczu prawie bezbłędny. Przeszkadzał Kijance w walce o górna piłkę i gdyby nie błędna decyzja bramkarza skończyło by się na strachu. Druga część to również gra na + jednakże wynik końcowy obciąża obronę do oceny meczowej.

Dawid ZABŁOCKI – 4 – Dawid nasz nominalny prawy obrońca rozegrał praktycznie bezbłędne zawody. Dobrze pilnował, dogrywał, wprowadzał piłkę z autu do gry. Zaliczył jeden błąd kiedy nie trafił w piłkę. Takiego Dawida chcemy oglądać.

Dominik BIAŁY – 4,5 –  Pomocnik Żurawianki zaliczył dobry występ. Kilka dobrych rajdów prawą stroną rozbijało obronę Dubiecka. Miał szansę do Dobycia bramki jednak trafił prosto w bramkarza. Dobrze wykonywał stałe fragmenty gry.

Grzegorz BEER – 4 –  Ciułała po odbytej karze w poprzedniej kolejce pokazał się z dobrej strony. Waleczny i ambitny. Dużo wygranych główkowych i  indywidulanych pojedynków. Zagrał jak typowa 6.

Marcin DMITRZYK – 4,5 – Takiego Dynię chcemy oglądać w każdym meczu. Pracowity, dużo biegający i dobrze rozprowadzjący piłkę. Jedyny minus to strata piłki, po której akcję bramkową przeprowadziła drużyna z Dubiecka na 1:0.

Konrad MAJCHER – 4 –  To drugi mecz rozpoczęty przez Konrada od 1’. Konrad rozegrał dobre zawody. Widać, że w tym dniu miał dużo ochoty do gry w piłkę. Nie bał się dryblować. Dużo wygranych pojedynków 1x1.

Daniel KAMLER – 4 – Dobry występ w wykonaniu Jaśka ale bez fajerwerków. Bardzo aktywny i waleczny. Dużo serca pozostawionego na boisku. Zaliczył podanie otwierające, jednak Konradowi nie udało się zamienić go na gola.

Grzegorz KOWAL – 4,5 –  Kolejny mecz Grzesia na nowej pozycji. Spisał się bardzo dobrze jako gracz na pozycji nr 9. Dużo walczył i biegał. Cały czas aktywny. Dodatkowo to po ataku na Grzegorza sędzia ukarał bramkarza gospodarzy żółtą kartką.

Rezerwowi:

Andrzej BEER – 4 –  Wszedł na boisko w 60’ spotkania. Był waleczny i nieustępliwy, dobrze przyjmował piłkę pod kryciem, wygrał kilka pojedynków główkowych.

Adrian BAJWOLUK – 4 –  Wszedł na boisko w 60’ spotkania. Dobra, poprawna gra na lewym skrzydle. Dużo się starał. Pierwszy mecz z ławki. Rywalizacja o pierwszy skład powinna wyzwolić w Adrianie jeszcze większą wolę walki.

Krzysztof BAJWOLUK – 3 –  Zagrał od 70’ ale bez większych fajerwerków.

Marcin GÓRNIAK – Grał zbyt krótko, aby go oceniać.

Jakub OWOC - Grał zbyt krótko, aby go oceniać.

23 urodziny K. Bajwoluka