Oceny zawodników Żurawianki po meczu z Kosienicami.

• autor: jaro1916, 2019-05-08 22:25

W odpowiedzi na prośbę i sugestię kibiców o wystawienie oceny poszczególnych zawodników po meczu od 17 kolejki przemyskiej A klasy, prowadzimy takie zestawienie. Piłkarze są oceniani w skali 1-6, gdzie:

1 – oznacza sugestię zmiany profesji,
2 – słaby,
3 – przeciętny,
4 – to ocena wyjściowa, gra na swoim równym poziomie,
5 – bardzo dobrze,
6 – występ idealny, gdzie wychodziło wszystko.

Zapraszamy do lektury.

W sobotę 04.05.2019 r. Żurawianka podejmowała rywala z Gminy drużynę z Kosienic, która miała mocny start na początku sezonu i wygrała swoje 4 mecze z rzędu. Żurawianka opromieniona zwycięstwem 12:1 nad Koroną Trójczyce, była zdecydowanym faworytem. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1 i 3 pkt. zostały w Żurawicy.

Maciej PSTRĄG – 5 – W pierwszej połowie Rybka obronił groźny strzał z pola karnego, który przeniósł nad poprzeczką. Obronił również strzał z 25m, z którym nie miał najmniejszych problemów. W 31' puścił bramkę na 2:1 dla Kosienic ale wydaje się, że więcej nie mógł nic zrobić. W drugiej części spotkania obronione dwie sytuacje sam na sam oraz groźny strzał z rzutu wolnego z okolicy 16 m. Do tego zdecydowana i mądra gra zarówno na linii jak i na d przedpolu. Dzięki wyjściu poza pole karne uchronił swój zespół przed utratą gola.

Tomasz SZYMAŃSKI – 4,5 – Poprawna gra Tomka w obronie. Starał się podłączać do akcji ofensywnych nie zapominając o zabezpieczeniu tyłów. W obronie skuteczny. Z większości pojedynków wychodził obroną ręką. Raz skutecznie podłączył się do akcji ofensywnej i po wymianie piłki z G. Kowalem zdobył bramkę jednak sędzia podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego i nie zaliczył bramki.

Jarosław GAWŁOWSKI – 4 – Widać, że ta runda w wykonaniu naszego etatowego stopera jest na dobrym poziomie. Dobrze się ustawia. Przewiduje zagrania rywala. Większość pojedynków 1x1 wygrana. Jednak i jemu zdarzają się błędy w ustawieniu lub dekoncentracja. W drugiej części spotkania zwłaszcza w końcówce dużo chaosu z tyłu. W drugiej odsłonie spotkania popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, i podał niecelnie wprost pod nogi graczy z Kosienic, po którym stworzyli zagrożenie pod bramką Ryby. To po jego faulu sędzia podyktował rzut wolny z 16 m, na szczęście obroniony przez Pstrąga. Ale interweniując ofiarnie dwukrotnie w drugiej połowie zapobiegł przed utratą bramki.

Krzysztof BANAŚ – 4 – Jak w każdym meczu u Kusego takie cechy charakteru jak: nieustępliwość, waleczność, ofiarność to chleb powszedni. Jednak nie ustrzegł się błędu przy kryciu grającego trenera Kosienic Rosteckiego, który głową przy asyście Banasia zdobył bramkę kontaktował na 2:1. Zrehabilitował się jednak zwłaszcza w drugiej części spotkania dwukrotnie wybijając czy blokując groźne kontrataki gości.

Jakub STELMACH – 4,5 – Śmiało można powiedzieć, że najlepszy mecz Kuby w tym sezonie w barwach Żurawianki. Można powiedzieć, że był wszędzie. Dobrze bronił i atakował. Wraz z Białym napsuli dużo krwi zawodnikom Kosienic grających po lewej stronie boiska. Rywalizacja na prawej stronie w drużynie Żurawianki zarówno Kubie jak i Dawidowi powinna wyjść na dobre naszej drużynie.

Dominik BIAŁY – 4,5 –  Pomocnik Żurawianki szczególnie w 1 części spotkania z obrońcą i pomocnikom grającym po prawej stronie pola. Przy pierwszej bramce strzelonej dla Żurawianki zamieszany był właśnie Dominik, który po przedryblowaniu dwóch rywali dośrodkował wprost na nogę Kamlera, którego strzał sparował bramkarz na poprzeczkę. Druga połowa trochę słabsza w wykonaniu Dominika ale cały zespół Żurawianki w tej części spotkania opuścił loty.

Grzegorz BEER – 4 –  Po nieobecności w meczu z Trójczycami zaczął mecz od 1'. Dobra współpraca z Kohutem w środku pola.  Dużo się pokazywał do gry, rozgrywał piłkę. Większość główkowych pojedynków w środku pola wygranych przez Grzesia. Do tego w pierwszej części spotkania oddał strzał głową po rzucie rożnym niestety piłka minęła bramkę gości.

Daniel KOHUT – 5,5 – Mecz rozpoczął w podstawowym składzie. I myślę, że pokazał w tym meczu trenerowi, że będzie miał z niego pożytek. Bardzo dobra gra w środku pola. Dosłownie kreował grę Żurawianki i nadawał jej ton. Dobra współpraca z Cziłałą. Bramka na 1:0 zdobyta za linii pola karnego może cieszyć oko kibica.

Adrian BAJWOLUK – 5 –  Bardzo dobry występ Adiego. Nie do zatrzymania na lewej stronie. Po jego dośrodkowanie bramkę za linii pola karnego zdobył Daniel Kohut. Chyba na stałe zadomowił się w wyjściowej 11 Żurawianki. Miał okazję do zdobycia bramki jednak dwukrotnie przegrał pojedynek sama na sam z bramkarzem gości.

Daniel KAMLER – 5 – Jeden z najbardziej aktywnych zawodników Żurawianki. Szczególnie w pierwszej połowie dużo pracował w przodzie. To po jego dośrodkowaniu Kowalowi nie pozostało nic innego jak tylko zdobyć bramkę na 2:0. Sam również miał okazję do zdobycia bramki gdzie po dośrodkowaniu od Cypisa z woleja uderzył na bramkę gości jednak bramkarzowi udało się sparować piłkę nad poprzeczkę.

Grzegorz KOWAL – 4 –   Kolejny mecz z rzędu, w którym na listę strzelców wpisał się Grzesiek. Do tego dobrze współpracował z kolegami i starał się dogrywać jak np.: Szymańskiemu. Jednak żółta kartka, którą otrzymał za dyskusje z sędziami była nie potrzebna i wykluczyła go z gry w ważnym spotkaniu przeciw Krównikom. Dlatego tylko 4.

Rezerwowi:

Kamil MAZUR – 4,5 – Wszedł na boisko w 60’ spotkania. Dał dobra zmianę. Było widać chęć do gry w piłkę. i pokazania trenerowi, że może na niego liczyć od 1'. Sprawiał dużo kłopotów graczom z Koniec. Dwa razy dograł Bajwolukami , który staną przed szansą zdobycia bramki.

Krzysztof BAJWOLUK – 3,5 –  Zagrał od 60’. Każde minuty gry dla Krzysia dają mu pewność i nadziei, że jego czas jeszcze przyjdzie. Trzeba pracować i czekać na szansę od 1' i ją wykorzystać.

Andrzej BEER – Grał zbyt krótko, aby go oceniać.

Konrad MAJCHER – Grał zbyt krótko, aby go oceniać.

Jakub OWOC - Grał zbyt krótko, aby go oceniać.