Najlepsza 11 - 23 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

• autor: jaro1916, 2019-05-08 23:50

Emocje po 23 kolejce przemyskiej A-klasy nieco już opadły, dlatego prezentujemy najlepszą jedenastkę minionej kolejki. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyborami i opisami, a swoje wszelkie uwagi i sugestie możecie zgłaszać w sekcji komentarzy

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czyny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki, Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, Korona Trójczyce, LKS Orzeł Torki, Tęcza Kosienice, Bizon Medyka, Artmax Pikulice, LKS Żurawianka Żurawica.

🔝 BRAMKARZ 👐

👕 Maciej PSTRĄG (Żurawianka Żurawica): bardzo dobry mecz przy trudnych warunkach rozegrał bramkarz Żurawianki. Wielokrotnie pewnie chwytał piłkę wychodząc na przedpole bronionej przez siebie bramki po groźnych dośrodkowaniach gości. Nie bał się brać udziału w rozegraniu piłki pełniąc wówczas rolę ostatniego obrońcy. Zawodnicy Tęczy dochodzili do swoich dogodnych sytuacji, które w większości przypadków zatrzymywane były przez golkipera miejscowych (a żeby być jeszcze bardziej szczegółowym w niektórych sytuacjach pomagały mu obramowanie bramki). Na początku drugiej połowy wygrany pojedynek w sytuacji sam na sam z K. Kocurem. W okolicach 80 minuty dzięki instynktownej obronie rzutu wolnego egzekwowanego z okolicy 18 metrów od bramki gospodarzy uratował Żurawiance 3 pkt.

🔝 OBROŃCY 🛡

👕 Piotr SZCZEPANIK (LKS Batycze): Piotr w meczu z Huwnikami walczył na równi z rosłymi zawodnikami przeciwnika. Grząska murawa nie przeszkadzała mu tak bardzo, a jego kontrola nad piłką stała na wysokim poziomie. Wykonywał bardzo ryzykowne wślizgi i każdy z nich kończył się wyłuskiwaniem piłki. Obrońca Batycz strzelił bramkę na 2:0 bardzo dobrze odnajdując się w polu karnym przeciwnika. Współpracując z drugim stoperem pokazał jak ważną rolę odgrywa w zespole Batycz

👕 Przemysław KOCEŁŁO (Bizon Medyka): Środkowy obrońca Bizona zagrał bardzo dobre zawody. Kierował i dyrygował kolegami w bloku defensywnym, bardzo mocno przyczynił się do zachowania czystego konta z tak trudnym rywalem jakim jest Orzeł. Bardzo dobrze przerywał akcje gości oraz nie bał się rozgrywać piłki od tyłu mimo nie do końca dobrych warunków pogodowych.

👕 Artur ROSTECKI (Tęcza Kosienice): filar defensywy drużyny z Kosienic. Wiele wygrywanych pojedynków zarówno powietrznych jak i w sytuacjach "na ziemi". Bardzo dobrze dyrygował grą swojego zespołu ustawiając całą drużynę od linii obrony. Oprócz solidnej gry w tyłach był bardzo groźny pod bramką Żurawianki, czego dowodem jest zdobyta bramka kontaktowa jeszcze w pierwszej połowie. Defensywa Żurawianki miała niemały ból głowy przy stałych fragmentach gry by upilnować rosłego defensora przyjezdnych.

🔝 POMOCNICY 🧙‍♂

👕 Kamil BRATKOWSKI (GKS Orły): młody zawodnik GKS-u w meczu z z Koroną Olszany zrobił właściwie to co do niego należało. Potrafił odnaleźć się na połowie przeciwnika w najodpowiedniejszym momencie, czego efektem były zdobyte przez niego dwie bramki. Oprócz wpisania się na listę strzelców asystował przy jednym trafieniu partnerów z zespołu co w efekcie końcowym dało mu udział przy połowie zdobytych bramek przez gości.

👕 Paweł BARAN (LKS Batycze): środkowy pomocnik gospodarzy dzielił i rządził na boisku wprawiając rosłych zawodników Huwnik w zakłopotanie i dezorientację. Paweł zaliczył asystę i mógł wpisać się na listę strzelców lecz w pojedynku "oko w oko" z bramkarzem przeciwnika nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. W drugiej części gry Baran na spółkę z drugim środkowym absolutnie dominowali i przy akcjach bramkowych Gniatka, Baran potrafił ściągnąć na siebie czterech zawodników Huwnik podając na wolne pole. Dobra gra głową, często odbiory i mimo zalegającej wody świetna kontrola nad piłką.

👕 Bartłomiej BUKSA (Gwiazda Maćkowice): W spotkaniu z Koroną Trójczyce był kreatorem akcji ofensywnych zespołu Gwiazda, gdzie niemal każda z nich przechodziła przez środkowego pomocnika gospodarzy. Wystrzegał się niepotrzebnych strat i dryblingów, zanotował bardzo wysoki procent celnych podań. To właśnie dzięki jego podaniom koledzy z zespołu mieli dogodne sytuacje do zdobycia bramki z których 3 zamienili na gole i tym samym asysty Bartka.

👕 Adrian OPALUCH (GKS Orły): zaledwie siedemnastoletni skrzydłowy GKSu rozegrał świetne zawody. Aktywny na skrzydle robił dużo zamieszania w szeregach defensywy Korony. Swój dobry występ skwitował golem.

👕 Martin ADAMSKI (Bizon Medyka): Kolejne dobre zawody w wykonaniu pomocnika Bizonu, wiele pojedynków jeden na jeden z których w większości wychodził zwycięsko, sporo walki w powietrzu oraz wiele pojedynków bark w bark. Aktywny cały mecz w ofensywie. Strzelec decydującej bramki w końcówce meczu, która dała ważne 3 pkt Bizonowi.

🔝 NAPASTNICY 🔫

👕 Łukasz KULIKOWSKI (Gwiazda Maćkowice): Łukasz pojawił się na boisku w drugiej części spotkania i rozruszał ataki miejscowych. Dał drużynie sporo pozytywnej energii oraz impuls do śmielszych ataków. Sam trzykrotnie pokonując bramkarza Korony wpisał się na listę strzelców oraz zanotował jedną asystę.

👕 Paweł KIJANKA (Pogórze Dubiecko): doskonała gra tyłem do bramki wprawiała w szeregi gospodarzy wiele zamieszania. Bardzo dużo walki, wiele wywalczonych stałych fragmentów. Ważna bramka z głowy na 2:1, a następnie wyprowadzenie zespołu goście na prowadzenie po ładnym strzale z ok. 10 m. W doliczonym czasie piękny strzał z rzutu wolnego, który przypieczętował zwycięstwo Pogórza, w tej sytuacji bramkarz gospodarzy był bez szans.

🃏 Na ławce rezerwowych pozycję bloku defensywnym zajęli 👕Łukasz Kiernozek - obrońca Orłów szczególnie dużo pracy miał w pierwszej połowie spotkania, gdzie raz po raz musiał rozbijać ataki gospodarzy, dodatkowo przy jednej interwencji wybijał piłkę sprzed pustej bramki ratując swój zespół od utraty gola 👕Paweł Głowacz - zawodnik, który neutralizował poczynania Dawida Kierepki w ofensywie, odpowiadając przez całe spotkanie za krycie indywidualne napastnika gospodarzy z czego wywiązał się znakomicie. Pomocnikami, którzy znaleźli się po tej kolejce na ławce rezerwowych są: 👕Miłosz Urban - świetnie czytał grę w pojedynku z Wiarem Krówniki, mnóstwo wygranych pojedynków w środku pola, kilka bardzo dobrych prostopadłych zagrań z jego strony, a gdyby zachował nieco więcej zimnej krwi i precyzji przy uderzeniach powinien wpisać się na listę strzelców 👕Tomasz Gałuszka - w meczu z Wiarem Huwniki dobrze operował piłką często przedzierając się w rejon pola karnego rywala, notował dobre dośrodkowania, które owocowały w zagrożenie pod bramką przeciwnika, a jego bramka na 1:0 otworzyła wynik i napędziła wiatr w żagle gospodarzom. 👕Lucjan Gawron - pracował całe spotkanie na 110%, w środku pola dosłownie naciskał na zawodników Bizona bez przerwy, wyprowadzał akcje do przodu, posyłał bardzo dobre i celne piłki do przodu, pracował w defensywie. Rezerwowym napastnikiem w tym tygodniu jest 👕Damian Dratwa z Gwiazdy Maćkowice, powrót po długiej absencji napastnika Gwiazdy wejściem w drugiej połowie spotkania zaowocował zdobyciem dwóch bramek