Zmienna gra i zmienne poglądy!

• autor: Typer1928, 2019-05-26 19:44

GKS ORŁY - ŻURAWIANKA

1 : 0 – Przytuła 13’,

1 : 1 -  Dmitrzyk 16’,

2 : 1 – Kucab 41’,

3 : 1 – Kucab 43’,

4 : 1 – Opaluch 56’,

4 : 2 – Owoc 88’.

GKS: Wojdyła – Kiełtyka, Stec, Kiernozem, Hadała (55’ W. Koba) – Bratkowski, Olech(ż)(60’ Siemiński), Nykiel, Opaluch – Przybyła (75’ Poluszek), Kucab (78’ M. Koba).

Żurawianka: M. Pstrąg –  Stelmach, Banaś, Gawłowski, Szymański – G. Beer, Górniak (ż)(55’ A. Bajwoluk), Kohut, Majcher (55’ K. Bajwoluk) – Biały (75’ Owoc), Dmitrzyk (60’ Kamler).

Sędziował: Leszek Kogut (Przemyśl).

Widzów: 100.

Wyniki pozostałych meczy: Wiar Huwniki - Bizon Medyka 2 : 4, Pogórze Dubiecko – Korona Olszany 3 : 2, Korona Trójczyce - Fenix Leszno 2 : 5, Artmax Pikulice – Orzeł Torki 0 : 7, Tęcza Kosienice - LKS Nakło - przełożony na godz. 18:00 dnia 05.06.2019 r., Wiar Krówniki - LKS Batycze 1 : 7, Fort Jaksmanice - Gwiazda Maćkowice 4 : 1.

Nie chcę odgrywać jakbym był zdartą płytą, ale faktem jest, że od początku wiosennej rundy Żurawianka gra tak samo, bez względu na to, czy gra na swoim boisku, czy na obcym. Zupełnie gra w Orłach była taka sama jak w poprzednich meczach. To znaczy, że sami pomagaliśmy drużynie gospodarzy wygrać ten mecz. Nie potrafimy długo utrzymać przyzwoity poziom gry, bez szkolnych błędów, po których tracimy bramki w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Od pierwszego gwizdka przez około kwadrans mieliśmy wyraźną przewagę w polu, wykonywaliśmy kolejno cztery rzuty rożne, ale nie oddaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę Wojdyły. W tym okresie za to pomogliśmy Przytule strzelić bramkę Pstrągowi, który wypuszczony długą piłką za plecy swoją szybkością wyprzedził linię obrony i będąc sam na sam z Pstrągiem dopełnił formalności. W poprzednich meczach było przecież zupełnie podobnie – mamy przewagę, z której nic nie wynika a rywale strzelają gola z niczego i to przy naszej pomocy. Całe szczęście, że z dalszej odległości po trzech minutach wyrównał Dmitrzyk, po błędzie Wojdyły, który przepuścił piłkę po koźle. Wydawało się, że pomimo wyrównanego stanu i wyrównanej grze otrząśniemy się i będziemy grać przyzwoicie, bo z gry tak wskazywało. Jednak już w 36’ minucie po typowej kontrze, Kiernozek biegowo uprzedził obronę gości i będąc sam na sam z Pstrągiem strzelił celnie, ale bramkarz wybił piłkę, a główka Kucaba minimalnie minęła okienko naszej bramki. Był to kolejny sygnał i nauczka, że należy coś zrobić z naszą formacją obronną! Niestety, stało się źle. Najpierw Pstrąg niefortunnie wykopał piłkę wprost pod nogi Nykla, a ten wygrał pojedynek z pomocnikami Żurawianki, podał do Olecha, a ten do wolnego Kucaba i mieliśmy 2 : 1. Jeszcze nie otrząsnęliśmy się po stracie bramki, a już po prostych błędach pomocy gości tracimy kolejną bramkę ze strzału tego samego i będącego sam na sam z Pstrągiem, który jeszcze próbował ratować sytuację, ale nieskutecznie. Po przerwie sytuacja się powtórzyła z początku pierwszej części gry, tym razem Opaluch pokonał Pstrąga w 56’ minucie. Załamany, myślałem tylko o tym: jakimi rozmiarami zakończy się ten mecz, bo wprowadzone zmiany w 55 i 60 minucie niewiele zmieniły w grze. Dopiero wejście na boisko niskiego i młodego Owoca nieco ruszyło przyjezdnych. Właśnie młodziutki i filigranowy Owoc w samej końcówce meczu pokazał starszym kolegom jak się po skrzydle biega. Szybkością nie ustępując miejscowym minął lewego obrońcę gospodarzy i z ostrego kąta strzelił do siatki. Ten mały chłopiec jeszcze może wiele pokazać, a warunki szybkościowo ma, co zresztą udowodnił dzisiaj!