Czwarty raz z LKS Batycze!

• autor: Typer1928, 2019-06-04 13:10

ŻURAWIANKA – LKS BATYCZE

godz. 17:00 dnia 09.06.2019 r.

Sezon wszedł w decydującą fazę rozgrywek. Do tej pory Żurawianka wiosną przedzie kiepsko, bo wiosną zajmujemy aż 12-te miejsce, niewiele punktowo wyprzedzając Tęczę Kosienice i Koronę Olszany. Teraz przed nami jeszcze ostatni pojedynek derbowy, który i tak nic nie zmieni w kwalifikacji derbowej. Każde derby rządzą się innymi prawami i miejmy nadzieję, że w tych derbach Żurawianka lepiej i efektywniej zagra. Zapraszam wszystkich na niedzielny mecz! POMYŚLNOŚCI I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych meczach grają: Korona Trójczyce - Korona Olszany, Wiar Huwniki – Orzeł Torki, Tęcza Kosienice - Bizon Medyka, Pogórze Dubiecko – Artmax Pikulice, Wiar Krówniki - Fenix Leszno, GKS Orły – Gwiazda Maćkowice, Fort Jaksmanice - LKS Nakło.

Pierwszy mecz  odbył się dnia 24.08.2014 r. Żurawianka – LKS Batycze 6 : 0 (2 : 0) po bramkach 2 – Grad, 1 – Mazur, K. Sidor, M. Banaś, Zabłocki; 2) Dnia 04.04.2015 r. LKS Batycze – Żurawianka 1 : 1 (1 : 1) po bramce M. Banasia; 3) Dnia 04.11.2018 r. LKS Batycze – Żurawianka 2 : 0 (1 : 0). Bilans bezpośrednich spotkań w punktach 4 : 4 i w bramkach 7 : 3.

Tym razem oczy kibiców zwrócone będą na Żurawicę i Orły. Te dwa mecze zapewne rozstrzygną o awansie do V ligi. Pogórze Dubiecko bez żadnego kłopotu wygra u siebie z Artmaxem Pikulice i będzie miało 61 okt. Jeżeli LKS Batycze nie wygra w Żurawicy i GKS Orły u siebie nie pokona Gwiazdę Maćkowice, a mecze te zakończą się remisami, to GKS Orły będą mieć 64 pkt., LKS Batycze 61 pkt. W następnej kolejce Pogórze Dubiecko podejmować będzie u siebie GKS Orły, LKS Batycze u siebie grać będzie z Gwiazdą Maćkowice. Widzimy, że kwestia awansu może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, w której GKS Orły u siebie zagra z LKS Batycze, a Pogórze Dubiecko wyjedzie do Huwnik. Poważny spadek formy Żurawianki nie wróży wiele, choć derbowy mecz z LKS Batycze może odwrócić tą tendencję. Żurawianka po zakończeniu rundy jesiennej zajmowała ósmą lokatę mając przewagę nad Fortem – 3 pkt., Wiarem Krówiki – 4 pkt. i Bizonem Medyka – 7 pkt. oraz ustępując Gwieździe Maćkowice i Fenixie tylko czterema punktami. Dzisiaj te same drużyny w stosunku do Żurawianki nadrobiły: Fort Jaksmanice i Wiar Krówniki – 5 pkt., Gwiazda Maćkowice – 6 pkt., Bizon Medyka – 7 pkt. To jest miara spadku naszej formy i efektywności gry. Na dokładniejszą analizę poczynań Żurawianki przyjdzie czas na zakończenie sezonu. Dzisiaj trzeba się zastanowić co dalej. Czy Żurawianka w tym meczu pomoże drużynie z tej samej gminy, czy pomoże drużynie sąsiada zza miedzy? Czy potrafi postawić się i kibicom udowodni, że jeszcze warto na jej mecze przychodzić i jej kibicować? Zawodnicy powinni dostrzegać, że sukcesywnie na ich mecze przychodzi coraz mniejsza ilość widzów. Mam dokładne rozeznanie i podam, że w 12-tu jesiennych kolejkach mecze Żurawianki oglądało o ponad 500 widzów więcej niż w tych samych kolejkach rundy wiosennej! I o dziwo! Obecnie o ponad 900 widzów mniej niż w 11-tu ostatnich kolejkach B klasy! Nie jestem głuchy i słyszę nie tylko pomruki, że zbyt ostro i niesprawiedliwie krytykuję grę Żurawianki. Rozumiem doskonale, ale proszę rozumieć, że nawet subiektywna ocena ma swoje jakieś podstawy, nie bierze się z sufitu. Liczby są bezlitosne i niezwykle obiektywne, nie mają zabarwień ideologicznych ani upodobań. Jakiekolwiek argumenty przemawiają na niekorzyść Żurawianki, które w imię obiektywizmu trzeba i należy pokazać, nie tuszując niczego. Nawet najgorsza prawda jest lepsza od wyśmienitego kłamstwa! Ignacy Krasicki kiedyś pisał: „PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI! Nie bójcie się nawet tej ostrej krytyki!