Najlepsza 11 - 28 kolejki przemyskiej A klasy!!!!

Prezentujemy najlepszą naszym zdaniem jedenastkę 28 kolejki gier przemyskiej A-klasy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyborami i dyskusji na temat wyróżnionych :)

Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, które pomagają w tworzeniu tego zestawienia. Przy wybieraniu składu czynny udział biorą wysłannicy z LKS Batycze, LKS Fenix Leszno, Fort Sicher Jaksmanice, LKS Gwiazda Maćkowice, LKS Wiar Huwniki, LKS Wiar Krówniki, Gminny Klub Sportowy w Orłach, LKS Nakło, KS Pogórze Dubiecko, LKS Korona Olszany, Korona Trójczyce, LKS Orzeł Torki, Tęcza Kosienice, Bizon Medyka, Artmax Pikulice, LKS Żurawianka Żurawica.

~~
🔝 BRAMKARZ 👐

👕 Maciej PSTRĄG (Żurawianka): bardzo pewny punkt Żurawianki w spotkaniu z viceliderem. Szybko stracona bramka w sytuacji sam na sam nie obciąża bezpośrednio golkipera gospodarzy. Tuż przed przerwą uratował swój zespół od utraty bramki po obronie bardzo dobrego strzału głową Szczepanika. W drugiej odsłonie spotkania zrewanżował się Hrybowi okazując się lepszym w sytuacji 1vs1. Pewne wyjścia do dośrodkowań oraz czujna gra na przedpolu w przeciągu całego spotkania.

🔝 OBROŃCY 🛡

👕 Bartosz PRZYTUŁA (GKS Orły): Bartek zaczął mecz z Maćkowicami na prawym skrzydle, jednak gdy w 9 minucie czerwoną kartkę za faul na Buksie obejrzał Kiełtyka, został przesunięty na bok obrony. Już w 6 minucie wyłożył piłkę przy bramce Zajączkowskiego, zaś w drugiej połowie strzelił ładnego gola z ponad 20 metrów. Dodatkowo solidnie pracował w defensywie zatrzymując zapędy Buksy.

👕 Krzysztof PAŃCZYSZYN (Tęcza Kosienice): Pod nieobecność trenera to on jako kapitan dyrygował grą Tęczy w tym spotkaniu. Wygrywał pojedynki w powietrzu i te na ziemi. Jego bardzo dobry występ potwierdza również strzelona bramka z rzutu wolnego po piekielnie silnym strzale w długi róg bramki strzeżonej przez golkipera gości.

👕 Michał DRYMAJŁO (Fort Jaksmanice): od pierwszej minuty spotkania widać było u Michała chęci i zaangażowanie w grę zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Dużo wygranych pojedynków czy to biegowych czy w grze jeden na jednego. Świetnie zagrywał piłki w centralny sektor boiska, w powietrzu bez błędu, swój bardzo dobry występ Michał przypieczętował ważną bramką dającą Forciarzom prowadzenie w meczu 3-2

🔝 POMOCNICY 🧙‍♂

👕 Krzysztof MAŁECKI (Fenix Leszno): bardzo dobry występ, sporo rajdów z piłka, wygranych pojedynków główkowych i 1vs1. Strzelec dwóch bramek dających spokój w szeregach drużyny gości, oprócz dwukrotnego wpisania się na listę strzelców zaliczył również jedną asystę.

👕 Grzegorz GIERCZAK (Orzeł Torki): zagrał przyzwoite zawody. Brał na siebie dużą część kreowania gry, do której sam się podłączał pokazując swoje boiskowe doświadczenie. Zdobył dwie bramki, trzykrotnie wychodził na pozycje sam na sam. Sprawiał ogromne problemy gospodarzom, którzy często powstrzymywali go faulami.

👕 Krzysztof ŻABA (Wiar Huwniki): defensywy pomocnik Wiaru zaliczył bardzo solidne zawody. Krzysiek bardzo dużo musiał się nabiegać za bardzo szybkimi i kreatywnymi zawodnikami ofensywnymi gości. Zaliczył bardzo dużo odbiorów, był agresywny i bardzo skuteczny w odbiorze. Asekurował bardzo często boczne sektory. Swój mecz udokumentował zdobyciem bramki.

👕 Karol FARIAN (Korona Olszany): Młodzieżowy zawodnik zaliczył bardzo udany występ przeciwko Koronie Trójczyce. Był zarówno aktywny w akcja ofensywnych swojego zespołu jak i często pracował w defensywie wspierając linię obrony w destrukcji. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców co zapewniło gościom punkt, a właściwie mogło dać im bardzo cenne trzy punkty.

🔝 NAPASTNICY 🔫

👕 Artur ŚCIGAJ (Fort Jaksmanice): jak przystało na najlepszego strzelca Fortu Artur poprowadził zespół do zwycięstwa w meczu z Nakłem. Artur stoczył sporo pojedynków z obrońcami z Nakła zwłaszcza z ich filarem obrony Pawłem Mrozińskim, większość pojedynków rozstrzygając na swoją korzyść. Strzelił trzy bramki i zanotował asystę idealnie dogrywając piłkę na głowę Michała.

👕 Kamil BRATKOWSKI (GKS Orły): zawodnik lidera zalicza kolejny świetny występ w orłowskich barwach. Już po 2 minutach cieszył się z gola na 1:0. W dalszej części meczu pozostawał aktywny, co poskutkowało dołożeniem dwóch asyst w drugiej połowie.

👕 Mateusz GOŁĘBIOWSKI (Fenix Leszno): dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika, zostawił sporo zdrowia na boisku. Kilka wygranych pojedynków 1vs1. Strzelec bardzo ważnej bramki na 1:0(do momentu zdobycia bramki bardzo wyrównany mecz) dając drużynie z Leszna więcej pewności w meczu. Kilka minut po zmianie stron zaliczył dodatkowo dwie asysty.

🃏 REZERWOWI:
 Jedynym obrońcą na ławce rezerwowych jest: 👕Łukasz Kiernozek - Kiernozek ze Stecem zagrali bardzo dobry mecz na środku obrony, wiele razy będąc w stanie zażegnywać niebezpieczeństwo ze strony Gwiazdy. Ich dobra gra była bardzo ważna, gdyż przez prawie pół godziny gospodarze grali w osłabieniu nie tracąc przy tym bramki "z gry". Na ławce rezerwowej wyróżnionych zostało sporo zawodników drugiej linii, a są nimi: 👕Dariusz Furtyk - najstarszy na boisku w spotkaniu dwóch Koron, bardzo dużo biegał i walczył o każdą piłkę, prawie każda akcja przechodziła przez niego, miał duży udział przy strzelonych bramkach. 👕 Daniel Kohut - niejednokrotnie wdawał się w udane dryblingi czym wiązał dwóch środkowych pomocników gości Łacha oraz Barana co pozwalało stwarzać przewagę na połowie Batycz pozostałym zawodnikom Żurawianki. Kilkukrotnie zaliczał ważne odbiory po których gospodarze wyprowadzali groźne kontry. 👕Emanuel Osypanko - napędzał większość ataków Wiaru, a swoją dynamiką i zaciętością wywalczał masę rzutów wolnych w okolicach 16-nastki Leszna. Ogromna ilość rajdów lewą flanką pokazywała tylko jego nieskończone siły i wielką chęć odrobienia chociaż w minimalny sposób strat. Rezerwowymi napastnikami w tej kolejce są: 👕 Wojciech Kuzioła - bardzo aktywny od początku meczu, wspólnie z kolegami z ofensywy gospodarzy dawali się we znaki obronie gości czego dowodem była 3 bramkowa przewaga po pierwszej. Swój bardzo dobry występ okrasił bramką i ustalił wynik spotkania na 4:2 bezpośrednio z rzutu wolnego. 👕Kamil Adamski - strzelec 2 bramek dla Bizona, zagrał dobry mecz zwłaszcza w 2 drugiej połowie gdzie wziął na swoje barki odrabianie strat do gospodarzy.