• Żurawianka Żurawica - Wiraż Chłopice

Cresovia Kalników - Orzeł Torki
Wiar Krówniki - Gwiazda Maćkowice
LKS Batycze - Fenix Leszno

Na zakończenie wszystko dziwne!

• autor: Typer1928, 2019-06-22 20:36

ŻURAWIANKA – FENIX LESZNO

0 : 1 – K. Grodecki 7’,

0 : 2 – Ł. Głuszko 43’,

1 : 2 – K. Bajwoluk (g) 76’,

2 : 2 – K. Bjwoluk (g) 80’.

Żurawianka: M. Pstrąg –  D. Zabłocki, G. Beer, Gawłowski, A. Bajwoluk (ż) – Biały, Górniak (46’ Szymański), Kamler (60’ A. Beer), Majcher (46’ K. Kucharski) – Dmitrzyk, K. Bajwoluk (ż).

Fenix: D. Baran – P. Baran, K. Grodecki, Kapłon (46’ M. Gołębiowski), K. Zimoń – Noga, Kornel Stachniak, Maik (46’ Paweł Zimoń), H. Grodecki (ż) - Ł. Głuszko, Małecki (46’ K. Gołębiowski).

Sędziował: Paweł Pawlus (Przemyśl).

Widzów: 80.

Wyniki pozostałych meczy: Tęcza Kosienice - Orzeł Torki 2 : 1, Korona Trójczyce – Artmax Pikulice 0 : 2, Wiar Krówniki - Korona Olszany 3 : 0, Wiar Huwniki – Pogórze Dubiecko 4 : 2, Fort Jaksmanice - Bizon Medyka mecz prxzełożony, GKS Orły – LKS Batycze 4 : 2, Gwiazda Maćkowice – LKS Nakło 3 : 4.

Nie znamy jeszcze wyników wszystkich spotkań ostatniej kolejki i dlatego nie można twierdzić które miejsce Żurawianka zajmie na koniec sezonu. Faktem jest, że wiosenna runda wypadła blado, w porównaniu z jesienną. Jesienią, do meczu u siebie z GKS Orły graliśmy nad wyraz dobrze, bo zajmowaliśmy czołowe miejsce w tabeli. Właśnie od meczu z GKS Orły zaczęło się coś w Żurawiance sypać i przegraliśmy u siebie nie tylko z GKS Orły, ale z Gwiazdą Maćkowice oraz w Batyczach i Lesznie. Na otarcie łez wysoko pokonaliśmy u siebie LKS Nakło. Wiosną w zasadzie graliśmy bardzo źle, nie tylko mecze mistrzowskie, ale nawet mecze sparingowe, które przegraliśmy wszystkie – nawet z drużynami bardzo słabymi!

Ten mecz był naprawdę dziwny. Od pierwszego gwizdka początkowo Żurawianka miała nieznaczną przewagę w polu, ale pierwsza kontra gości zakończyła się utratą bramki za sprawą szybkiego Łukasza Głuszki, któremu w 7’ minucie meczu po lewym skrzydle biegowo nie dorównało dwóch miejscowych obrońców i ostatni Zabłocki, następnie będąc sam na sam z Pstrągiem podał do zupełnie wolnego Karola Grodeckiego, a ten do pustej bramki bez kłopotu otworzył wynik.  Od tego czasu aż do końca pierwszej części niepodzielnie na boisku panowali goście. Żurawianka ustępowała im pod każdym względem o jedną klasę. Nie chcę powielać starej śpiewki, bo i po co? Wielokrotnie pisałem, że gramy wolno, bez szybkości, bez zwrotności, aż razi niecelność podań i przegrywanie pojedynków sam na sam. Przykładem nieporadności i braku szybkości niech będzie jaskrawy przykład z 24’ minuty! Łukasz Głuszko przez 40 metrów indywidualnie wymanewrował aż pięciu naszych zawodników i znalazł się sam na sam z Pstrągiem, strzelając niecelnie. Takich przypadków w tej części gry było kilka i goście powinni prowadzić w większych rozmiarach, ale tyleż razy ratował nas Pstrąg. W 43’ minucie gry Pstrąg był już bezradny, kiedy Małecki cudownie wypuścił Łukasza Głuszkę, a ten biegowo bez problemu znalazł się oko w oko z Pstrągiem i strzelił na 2 : 0. Ciekawostką może być fakt, że w pierwszej połowie Żurawianka oddała na bramkę gości tylko jeden celny strzał, gdy z wolnego niegroźnie strzelił Gawłowski. W przerwie goście dokonali trzy zmiany a Żurawianka dwie i wydawało się początkowo, że dokonane zmiany niczego nie wniosą i faktycznie u gości niczego konkretnego nie wniosły. Goście grali z polotem, ładnie w polu, nawet groźnie atakowali, z czym doskonale sobie radził Pstrąg. W Żurawiance natomiast wejście na boisko Kucharskiego całkowicie zmieniło obraz gry. Zaczęliśmy grać szybciej i znalazł się czynnik, który wspólnie z Dmitrzykiem śmielej i owocniej organizowali grę zaczepną. Już w 55’ minucie Biały mógł strzelić gola, ale Damian Baran pierwszy raz w tym meczu pokazał na co go stać. W 63’ minucie Kucharski z 20’ metrów huknął i drugi raz piękną robinsonadą Damian Baran wybił piłkę na róg. W kontrze goście w 65’ minucie mogli prowadzić 3 : 0, ale Pstrąg cudownie obronił z bliskiej odległości przypadkowy strzał samobójczy jednego z naszych obrońców. Następnie po drugiej stronie boiska tym samym dwukrotnie popisuje się bramkarz gości. Ostatnie 15’ minut gry zarysowała się znacząca przewaga gospodarzy, co dało wreszcie bramkę dla Żurawianki ze strzału głową Krzysztofa Bajwoluka w 76’ minucie. Po tej bramce szturm pod bramką gości z upływem czasu wzrastał i już w 80’ minucie ponownie dał o sobie znać strzelec kontaktowej bramki i ponownie głową pokonał bramkarza gości. Wydawało się, że ten mecz można wygrać, nie udało się. Muszę powiedzieć prawdę. Wygrana tego dziwnego meczu przez Żurawiankę byłaby i dziwna, i niesprawiedliwa, bo goście – oprócz pierwszej połowy - mieli jeszcze okazję do strzelenia zwycięskiej bramki w samej końcówce meczu, gdy nasi bardzo się odkryli. Kończąc powiem, że bohaterami tego meczu byli: Łukasz Głuszko, obaj bramkarze, ambitny Krzysztof Bajwoluk i po przerwie Kucharski z Dmitrzykiem!

Żurawianka ŻurawicaCzuwaj Przemyśl
Żurawianka Żurawica   Czuwaj Przemyśl
2019-07-20, 17:00:00

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Żurawianka Żurawica Wiraż Chłopice
Żurawianka Żurawica Czuwaj Przemyśl